• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ove godine nam je pajdas imao najbolji prinos nego ikad,klipovi su izrazito veliki i stabiljke jako visoke,i preko 2.5m dok proslih godina ni upola tako.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
2,5 metra stabljike po meni i nije neka stabljika, a znači prošlih godina ti bila ispod 1,25 m?
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Jučer se i kod mene bralo,da malo pokvarim prosjek ove odlične godine,prinos katastrofa. 20% nije ni niklo pa je bilo šteta presijavati, svinje i posljednji vjetar su ga dokrajčili.. oko 15tona klipa na 3kj. Prodano je sve tako po 60 lipa pa i nije strasno. Bolje u svakom slučaju nego da je voda sve odnijela. Ostalo sto je dalje od sume i sto je presijano,drži se puno bolje,ali to tek nakon sjetve.
 

Prilozi

  • IMG_20141103_131941.jpg
    IMG_20141103_131941.jpg
    81 KB · Pregleda: 241

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@Oficir, to si mogao dobit u rijetkom sklopu, više od 25 cm, jer u protivnom ništa od njega, niti klip niti stabljika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
2,5 metra stabljike po meni i nije neka stabljika, a znači prošlih godina ti bila ispod 1,25 m?

Mislil sam na velicinu klipa,a stabljika lani je bila do 2m i tanja.

Bhorvat da ove godine je rijedak bio,al ocito i voli vlagu,a i dal sam mu i malo vise kana nego lani.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Danas sam pobral zadnju njivu u klipu s beracom, jedino ako jos ne uleti nesto neplanski..
Sad ga koji dan ocistim i do iduce god nek odmara..
Jos ima nekih 2, 5 jutara, al to budemo sutra u zrnu..

Pobral sam nekih 17 jutara i nije bilo ni jednog veceg kvara, bilo je nesto sitno, ali to se rjesavalo uglavnom na njivi..

Danas sam bral kolegi i prvi puta zapal ove sezone i to par puta smo se izvlacili..




A prosla dva dana sam bral staromu i rekel sam mu da bolje ne sije vise nikad kukuruz..
Em mu sve pohara divljac, em se ne pridrzava plodoreda, nego po 10 god sije kukuruz na iste njive i onda to izgleda ovako:




Sve je bilo sprekrizano i freza je vise samljela nego sto je zavrsilo u bunkeru, pa mi se dosta i stopalo na hederu, sad da sam imao T 40 podigao bi kljunove do kraja i nek freza samo melje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam danas počel brati svoje, ide fino samo imam problem kaj neznam kam budem s tolikom kukuruzom!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Tako i ja! Kuruzana tj. cardak je pun... Zasad stavljamo na štalu, dvije prikolice će ići na svinjac pokraj ječma i ostatak kod susjede u kuruzanu :). Ostalo mi je još za brati 1 ha P9911, 1 kj. Bc 572 i 1 kj. Y12 i 1.5 kj. N01 :).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Prodam vam ja kukuruzanu, samo dođite po nju :D:

@ibosilj, veličina stabljike nije bitna, barem kad je o kukuruzu riječ :icon_fU: susjed ima oko mojih kukuruza svoje, moji su skoro 3 m, a njegovi manje od 2, ali je su mu klipovi stava. Nedaj Bože da nekome na nogu padnu... Valjda biljka više energije usmjeri na klip, a i manja je šansa da se slomi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
U nedjelju sam brao 3 i pol rali pajdaša. Kad sam ga zadnji put vidio bio je za poželjeti i očekivao prinos veči nego lani ali kad sam došao sa beračem došlo mi da plačem. U nedjelju prije vjetar i kiša ga povaljali tak da sam dobio 12 t klipa a ostalo beru oni koji nisu htjeli čuvati kukuruz od svinja da imaju za zimu pod čeku. Slikati nisam htio a nisam imao ni šta.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Prodam vam ja kukuruzanu, samo dođite po nju :D:

@ibosilj, veličina stabljike nije bitna, barem kad je o kukuruzu riječ :icon_fU: susjed ima oko mojih kukuruza svoje, moji su skoro 3 m, a njegovi manje od 2, ali je su mu klipovi stava. Nedaj Bože da nekome na nogu padnu... Valjda biljka više energije usmjeri na klip, a i manja je šansa da se slomi.
Itp, to prvenstveno ovisi o samom hibridu, ali kad vidis stabljiku od 3,5-4 metra, klip u visini glave muza od 185 cm, onda znas da se bu i nabralo nekaj. :drink:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Gdje ima za nabaviti gume za komušač 6 valjaka??
probaj pitat u mototehna ili agrotehna(nisam siguran kako se zove )u Prade kopar slo.
tamo sam ja uzeo komušač pa ti vjerovatno mogu nabavit
ili pitaj u Mariji na krasu
voger je firma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Branje kukuruza gotovo imao sam 2,5 rali . Godina loša prinos katastrofa.Sadilo se u blato a isto tako se i bralo u blatu.Brao sam u kilpu, a dobio sam sveukupno 5 prikolica klipa po maksimum 2-3 tone.Sadio sam bc572 i bc 344,klipovi mali a stabljika tanka puno mi je poleglo.Nažalost ulaganja velika nevjerujem da ću se uopće pokrit.Idemo dalje nadajmo se da sljedeća godina bude bolja.Ako netko od kolega forumaša iz okolice Bjelovara ima kakvih viškova neka javi kupio bih nešto klipa
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas se vršio kukuruz godina katastrofa na komadu od 3kj od toga1kj je voda totalno utušila 1kj skroz mali klipići i 1kj hajdemo rec ok.
prinos oko 6t vlaga 15
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uslužno brano,80% povaljano od vjetra morao sam brati samo sa jedne strane i to polako u 2 sporoj
DSC_0942.jpg

DSC_0943.jpg

Zadnja parcela kod mene šta se bralo u klipu
DSC_0947.jpg

Bralo se i u zrnu,sušilo se kod našeg forumaša Dino i spremalo u silos.Brao se Y12 prosjek je cca 9-9.5t po jutru.
DSC_0952.jpg

DSC_0953.jpg

DSC_0954.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh