• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da , imama vlastitu sušaru , nekih 70 t treba meni trenutno kroz godinu ..ostalo je rezerva a i ujedno za prodaju dok bude veča cijena
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Onih 50 tona ostavi do 8mj na hrpi pa ces vidit sto nema ziska...
Po tome svi otkupljivaci skladiste vlazan kukuruz. Ili ga eto tako bezveze prebacuju iz silosa u silos ili fumigiraju.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
protočna sušara , neču ju ostavit do 8 mj jer mi kukuruz treba , sušeno je na 12% ..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Bude čovjek potrošil 90 % te kuruze do 8. mjeseca, ako se baš i nakoti malo te leteće gamadi, kroz šrotaru ne prežive sigurno, a i svinjama ne smeta :cool2:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ma znam. Samo ocu rec da ce jedino u suhi i doc zizak. Posto nema sanse sacuvat vlazni do proljeca. Makar onaj iznad 16 vlage. Zizak ako nesto ne voli to je kad se kukuruz dira...prevrce, grabi itd...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i to se da riješiti, ima već tih sredstava s karencom 2 tjedna, tko ne koristi svakodnevno kukuruz, bez problema se ih uništi. Meni se znaju javiti krajem ljeta u kukuružnjaku, al ja skoro svakodnevno čekičarim klip pa ih ne špricam, malo su dosadni jer kad pustiš van kukuruz, odmah ih je roj... al tetak recimo, koji krunji jednom godišnje, on ih poprska i za dva dana nema nijednog, ne znam koje je sredstvo, al znam da je rekao da za dva tjedna bez problema krunjiš i hraniš s tim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bilo je nekad biljnog sredstva koje se zvalo PROTEST. Sad ga više nema za kupiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Postoje nekakve tablete koje se stavljaju u žito. Ima ih za kupiti u BiH. Samo se ubace u zito. Ja najprije kad mi je skladistni prostor čist pospricam sa aktelikom i nema više problema. Jedino na zob zizak strašno voli ići.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ja sam koristio te tablete. Isto tata kupi u Bosni, pozabijaju se u kukuruz ili što već, pokrije se ceradom i nema ih.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Dečki mješate žižka i moljca. Moljci su oni leptirići što lete, a žižci ona mala crna gamad što plazi po podu. Moljac se zadržava na površini a žižak zavlači u dubinu. Ali sve ćemo to naučiti u idućih godinu dana jer će trebati do 26.11.2015.god. položiti tečaj za rukovanje otrovima.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Konačno je gotovo, za kraj na 1000 hvati cca 6,5 metara kubičnih zrna, hibrid je OS Drava
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Mi beremo rucno svaki dan pomalo, u blatu skoro ostaju cizme a kamo nece traktor sa beracem, voda tece izmedu redova! Od jesenske sjetve nista do daljnjega, vjerojatno cemo sve na proljece ako se bude i tad dalo!
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Malo berbe od nas...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=61ItvqP2WII[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
U kojoj brzini i na koliko okretaja bere 539? Jel mu nije tesko s t 40?
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Ako su uvjeti dobri nije mu teško. Kad je blato onda ima malo problema.
Berem trećom sporohodnom i radi na 1600 okretaja.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Ja bio malo u uslugama.
Prvi dan sam vozio sam.







Idući dan sam se malo rasteretio, a i promijenili kombajn, samo adapter ostao isti :D





 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer se pobrao 1 hektar sa beračem,prinos na toj zemlji UŽAS,3 prikolice sa nastavcima kikinda i jedna bez,od toga sigurno 1 tona bolesna i pokvarena,berač se jednom potopio,danas se opet dobro iznenadio,iskombajnirano je točno 1800 hvati,gnojidba mizerija,pre rjedak sklop na mjestima zbog vode,prinos budem znao sutra jer moram polovicu odvesti na vagu,iz priloženog se vidi da ima malu vlagu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Evo, ja vec par dana berem usluzno, rekao sam da necu nikom, ali kolegi iz sela koji bere usluzno je izgorio berac, pa ljudi prose, a nece mi se odbiti ih..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh