• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BIO-VRT (vrtlarenje kao hobi u suradnji s prirodom)

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Dragi forumaši!

Otvaram novu društvenu grupu iz vrlo jednostavnog razloga: imam vrt! Točnije rečeno do prije dvije godine imala sam travnjak i to ne baš nešto silno uređen, kada sam odlučila posaditi jagode za svoje klince. I tako je sve poćelo...
Malo po malo počele su nicati gredice sa zelenom salatom, mrkvicom, paprikom, rajčicama....
Moja obitelj živi u gradu od kad ja znam za sebe i nikada nisam imala prilike vidjeti kako se obrađuje vrt, ali otkrila sam da je to idealan spoj rekreacije, boravka na zraku (bio on svježi ili ne), i zadovoljstva/ponosa na hranu koju sam sama proizvela. Osim toga nakon osam sati provedenih u nekom uredu moj mi je vrt postao oaza mira i zadovoljstva.

Željela bih podjeliti s Vama to svoje zadovoljstvo i sreću, jer što ih više dijeliš više ih i primaš!

Moj problem je bio neznanje. Sve što sam znala o npr. mrkvi bilo je ono što sam pročitala na vrećici u kojoj sam kupila sjeme, pa sam krenula eksperimentirati. Željela bih da ljudi koji krenu u takvu avanturu imaju mjesto gdje mogu potražiti savjet i gdje im se nitko neće smijati, već pomoći.

Pomozite mi da zajedno stvorimo takvo mjesto!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
lijepo napisano i sročeno,ali nemam baš iskustva oko vrta:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel vrijedi ona vračka za rasol od kiselog kupusa za lukovu muhu? Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jel vrijedi ona vračka za rasol od kiselog kupusa za lukovu muhu? Poz

ako vrijedi,onda rijedi i ona o litri mlijeka na sto ili deset litara vode za plemenjaču.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja čuo za šečer za plemenjaču i to u krastavcima? Švabe to navodno koriste.
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Jel vrijedi ona vračka za rasol od kiselog kupusa za lukovu muhu? Poz

Nemam pojma za rasol, ali ako uz luk posiješ mrkvu mušice neće doći.
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
ja imam malo iskustva u vrtu ali zato učim....največi problem nisu korovi i štetnici nego skeptici koji se smiju i gledaju me ko da sam "prolupala" zato jer hoću drugačije raditi vrt nego su oni "još od svoje bake tak radili"...eto
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
ja imam malo iskustva u vrtu ali zato učim....največi problem nisu korovi i štetnici nego skeptici koji se smiju i gledaju me ko da sam "prolupala" zato jer hoću drugačije raditi vrt nego su oni "još od svoje bake tak radili"...eto

pa i ja imam isti problem a da stvar bude još gora moja baka ima 83 godine i živi s nama i možete si misliti njezine komentare na moj vrt!:scratch:scratch:
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
kod mene je bilo...joj pa kaj budu susedi rekli kak to izgleda..............uh,užas..ali sad ipak radim po svom.I kad su vidjeli da nije trebalo cijele večeri zalijevati zbog malča sad polako popuštaju...al polakooooo
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Joooj znate kaj sam našla u Kaufland-u? Nećete vjerovat, našla sam eko-kompost u vrećama po 25l za 30kn kaj mislite da li je to stvarno eko-kompost ili.....:(
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
a ne znam,danas svašta nosi oznaku eko da se lakše i bolje proda. Pa jel ne bi svaki kompost trebao biti eko kad se sve štetne supstance unište na temperaturi kad se radi kompost? Osim ako unutra ne stavljaju nekaj kaj ne "pregori" ..... ja sam našla zemlju za povrće,voće i cvijeće 50l za 26kn u Ktc.I lijepa je crna,nije onak puna piljevine ko neke koje sam kupovala...baš izgleda dobro
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Ma da, ali to je za cvijeće i nekako nemam baš dobra iskustva s tom zemljom, malo mi je "prekisela"
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
meni je ova dobra,baš je gore na vreći slika salate,mrkve i sl. a i trebam barem 20 vreča koje onda miješam sa svojom zemljom i bude dobro
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
da li sami sijete recimo papradajze i paprike ili kupite gotove flance? Ja ove godine sijem sama.Počinjem 16.02. kad su dani za plod po mjesečevu kalendaru pa onda polako dalje. Za sad imam oko 14 vrsta paradajza i 6 vrsta paprike i feferona a vidim da sam trebala nabaviti čili jer služi za spravljanje pripravaka protiv gamadi. Još tražim sjeme paveruna ili poveruna, malih zelenih slatkih papričica pa ako zna di se mogu nabaviti budem jako zahvalna
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
da li sami sijete recimo papradajze i paprike ili kupite gotove flance? Ja ove godine sijem sama.Počinjem 16.02. kad su dani za plod po mjesečevu kalendaru pa onda polako dalje. Za sad imam oko 14 vrsta paradajza i 6 vrsta paprike i feferona a vidim da sam trebala nabaviti čili jer služi za spravljanje pripravaka protiv gamadi. Još tražim sjeme paveruna ili poveruna, malih zelenih slatkih papričica pa ako zna di se mogu nabaviti budem jako zahvalna

Sama sve sijem (višak sadnica prodam preko jedne kumice na placu) i isto gledam kad je povoljan mjesec, ali ja ne sijem toliko raznih vrsta jer nemam mjesta u svom vrtu od 8 kvadratnih metara :)
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
mjesećev sjetveni kalendar?

Ima li netko mjesećev sjetveni kalendar za ovu godinu, ili možda znate gdje bi ga mogla nabaviti? Tražila sam posvuda i nikako ga ne mogu naći.:confused:

Pozdrav!
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Nešto za bolje raspoloženje

pogledajte što su moja djeca jesenas hranila:

jezic.jpg

pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh