• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
Kako bi vi rasporedili krastavce, papriku i rajčice u skučenom prostoru...a opet da ne bude to samo par biljčica. Negdje sam našao podatak kako je najveći problem sto sve tri biljke razvijaju veliku "krosnje" pa jedna dfugoj smetaju. Bi li onda moglo gredica do gredice ali s visinskom razlikom ( ono ko male terase) 🤔
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
To stoji, ali mogu li paprika i rajčica onda na istoj gredi, ako uz rub idu krastavci na mrežu 🤔
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Rajčica i paprika su ista porodica i mogu jedno uz drugo.
Tarabaju ih iste bolesti, pa bi bilo dobro, zbog prozračnosti, da nije zbito jedno uz drugo.
Ako već mora biti, onda rajčicu uz rub, na 50 cm red paprike, a donje listove rajčice čim prije, čim donji dio stabljike udeblja, poskidati.
Mogao si napraviti drugi sistem - ja sam upravo danas na jednu gredu od oko 60 cm posadila u sredinu rajčicu, a sa jedne strane malo unutar ruba gredice sa jedne strane poriluk, a sa druge celer. Poriluk sam imala tako i prošle godine, sa obje strane paradajza, i bio je izvanredan.
Na gredici sa krastavcima sam sa jedne i druge strane prošlu godinu posijala mrkvu početkom šestog mjeseca, isto se poskidaju donji listovi i bilo je ok. Ako budeš sadio paradajz i pokraj papriku, papriku sadi na istočnoj strani, tako da joj paradajz u vrelim danima lipnja, srpnja i kolovoza radi popodnevnu zasjenu - bude ti zahvalna.
Inače, krastavci će prvi riknuti krajem ljeta, tamo do kraja kolovoza, početka rujna, pa će osloboditi prostor paprici koja će ostati i na jesen roditi do mraza, računaj i na to.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
Kako uništiti paprat. Na jednom dijelu raste ko luda. Pokosim i za par dana pol metra. Čupanje...previse a i ne ide. Pukne. Da li kalcizacija pomogne budući da paprat voli kiselo tlo ili opstaje i nakon kalcizacije.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
1000015788.jpg
Salata u sredini. Klije brzo, a onda koma. Tanka, u vis. Vani je na zraku. Dvije runde, isto. Da li je do substrata ili možda fali neka prihrana. Rajčice i paprike takoder došle do jednog stadija i stale. Vise ne mrdaju .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
a nemam ti o tom pojma...stoput sam već na forumu napisao, za flance postoji sveto trojstvo...Klasman, Stender, Brill...ostalo izaziva ovakve probleme kao što ti imaš sa salatom, jer u osnovi to nije dobro balansirano gnojivo...ili ima dušuka previše, ili nečega pak fali, ili su količine tako male, da ih u dva puta obilnim zalijevanjem ispereš...
ali nisam vidoviti Milan, pak ne mogu utvrditi točan razlog kod tebe...ebga...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
A gle. Fixnom rjesenju se ni ne nadam. Tek nečije iskustvo. Kad sam kupovao zemlju tu kod mene svi imaju samo to. Nemam ni laboratirij u kojem bi identificirak kolicine sastojaka u substratu, a na koncu, skroz sam novi i pokušavam isključivo jer sve kaj sam sijal ne moze se kupiti tu kod nas. To je isključivo domaće sjeme. Imam i egzotu za naše podneblje-crni paradajz, ali opet domaće sjeme
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
zato baš kaj imaš takvo domaće sjeme, moraš se uozbiljit...di ćeš nabavit drugo, ako tvoje ne uspije?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
Evo i moja rasada. Nešto stare nešto novo posijane.

Nakon onog incidenta sam ju oprskao i zalio ridomilom i nakon toga posijao što je bilo pre loše... Na bundevama se vidi gdje je ridomil zaustavio širenje bolesti...

Valjda će biti nešto od moje rasade...

IMG_20240409_152148.jpg IMG_20240409_152159.jpg IMG_20240409_152152.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh