• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
AVU za ministricu poljoprivede ako ništa od obećanja danom seljaku barem imamo što vidjeti.:eek::

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FouoOTd5TOA[/YT]
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
:(wasntme)::(wasntme)::(wasntme)::(nod)::(nod)::(nod):

nebi ja nju baš za ministricu, više bi ona bila za pomoćnicu ministra sektora mljekarstva...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
:(wasntme)::(wasntme)::(wasntme)::(nod)::(nod)::(nod):

nebi ja nju baš za ministricu, više bi ona bila za pomoćnicu ministra sektora mljekarstva...

Koliko ta daje u laktaciji bolje bi bilo da naši stočari nabave takve doilje nebi kukali da se neisplati:icon_rofl:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
Kimovce je kupil Dukat, znači nije Hrvatska firma...isto tak su i slovenci kupili Žitoproizvod...

tak da i to možemo prekrižit...:icon_cool:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Koliko ta daje u laktaciji bolje bi bilo da naši stočari nabave takve doilje nebi kukali da se neisplati:icon_rofl:
bankrotirali bi kod servisa takve mašine:icon_axe:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Danas sam na pijacu kupio oko 15-20 kesica semena za 100din,sto je manje od 1e.Seme je semenara ljubljana.Na nekim kesicama rok vazenja je do kraja 2011,a na nekim do kraja 2010.Dali da sejem ovo seme,oceli da nikne.

Svo seme proklijalo sutra ako budu oni cigani na pijacu kupicu jos20kesica.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo čitam malo o stanju u okruženju. Izgleda da je Holanđanima zagustilo. http://www.hortidaily.com/article/784/2012-no-miracle-year-for-Dutch-horticulture satraše ih Španci i Portugalci. http://www.hortidaily.com/article/8...-the-fourth-biggest-processed-tomato-exporter.
Ovi južnjaci ih ubiše sa prirodnim uslovima, a u Holandiji poskupljuje plin i opet je naravno cijena u pitanju i nemogućnost da se sa imputima prate proizvođači koji imaju manje troškove grijanja. Šta ti je globalizacija.
Kad čovijek malo pogleda cijene u Španiji vidi da one i nisu ništa posebno .http://www.hortidaily.com/article/840/Spain-Cucumber-prices-rise-again čak su neke i niže nego kod nas. Sad će neko reći da se radi o smeću. Čisto sumnjam, prije bi rekao da se radi o robi ekstra kvalitete.
Bit će nama samo "organic" :icon_scratch::icon_mrgreen::icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo čitam malo o stanju u okruženju. Izgleda da je Holanđanima zagustilo. http://www.hortidaily.com/article/784/2012-no-miracle-year-for-Dutch-horticulture satraše ih Španci i Portugalci. http://www.hortidaily.com/article/8...-the-fourth-biggest-processed-tomato-exporter.
Ovi južnjaci ih ubiše sa prirodnim uslovima, a u Holandiji poskupljuje plin i opet je naravno cijena u pitanju i nemogućnost da se sa imputima prate proizvođači koji imaju manje troškove grijanja. Šta ti je globalizacija.
Kad čovijek malo pogleda cijene u Španiji vidi da one i nisu ništa posebno .http://www.hortidaily.com/article/840/Spain-Cucumber-prices-rise-again čak su neke i niže nego kod nas. Sad će neko reći da se radi o smeću. Čisto sumnjam, prije bi rekao da se radi o robi ekstra kvalitete.
Bit će nama samo "organic" :icon_scratch::icon_mrgreen::icon_rofl:


A meni kažu da se ne isplati ložit slamu.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
A meni kažu da se ne isplati ložit slamu.

To je naša budućnost.

Slama, smeće, korov po imanju, stare daske, drača(bagrem), vrba, jošika, tarabe, plot, krpe, stare poderane čizme.....sveeee što može da gori.

Kupovanje; drva, peleta, uglja, plina, lože....vodi u propast baš kao i Holanđane. Jedino spaljivanjem onoga što je džabe možemo biti konkurentni. :icon_mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
To je naša budućnost.

Slama, smeće, korov po imanju, stare daske, drača(bagrem), vrba, jošika, tarabe, plot, krpe, stare poderane čizme.....sveeee što može da gori.

hehe, kao da si moje skladište pregledal...osnovni je uvjet da je to sve skupa suho i samo deri...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To je naša budućnost.

Slama, smeće, korov po imanju, stare daske, drača(bagrem), vrba, jošika, tarabe, plot, krpe, stare poderane čizme.....sveeee što može da gori.

Kupovanje; drva, peleta, uglja, plina, lože....vodi u propast baš kao i Holanđane. Jedino spaljivanjem onoga što je džabe možemo biti konkurentni. :icon_mrgreen:

Neće holanđanin spaliti stare čizme i krpe.Krpe mu trebaju da zakrpa hlače,i zapuši rupe na čizmama.Vidjela na svoje oči.I psihički se pripremam na trenutak kada ću i ja morati tako.I svi mi.:icon_hang:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
evo mog "krematorija"...
idu cijele metrice nutra, a bome se i panji ne kalaju...a ide i bala slame...sijena...čega god...
oklasci...
...i peka kad je lijep sunčan dan pa ne treba goriti jako...

p3150014.jpg



p3150007.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znači recikliraš ostatke od hidroponije ;) Mislim ovaj jel :) Oš probat kikiriki maslac, preprženu čokoladu i masnoče iz konditorske firme? 200 kg 25 kn bačva included. Samo ne znam što ćeš sa dioksinom ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
da, dioksin je malo nezgodan, kao kancerogen...pa recimo da izbjegavam palit najlone i stiropor...:(happy):
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
hehe, kao da si moje skladište pregledal...osnovni je uvjet da je to sve skupa suho i samo deri...

Naravno. Ništa nije smeće dok ne završi u kontejneru!
Ja u karijeri energent još nisam kupovao. Jedni trošak mi je gorivo za motornu pilu i kičma. Kad bi morao kupovati pelet, drvo, plin, ložu moslim da bi brzo odustao od grijanja.
Plan mi je 1500m2 grijanog objekta, al' na alternativno gorivo što podrazumijeva sve što može da gori. :icon_mrgreen:

Neće holanđanin spaliti stare čizme i krpe.Krpe mu trebaju da zakrpa hlače,i zapuši rupe na čizmama.Vidjela na svoje oči.I psihički se pripremam na trenutak kada ću i ja morati tako.I svi mi.:icon_hang:

Štaš' kad su ljudi navikli na fleksibilnost :icon_cool: upali prekidač, odvrni ventil i sve radi samo. Treba grijat' par hektara na smeće, to je već drugi par opanaka. Nije sve u kalkulaciji; prosječna stabilna tržišna cijena proizvoda minus cijena sjemena, cijena vode, cijena plina, cijena radne snage, cijena..... = zarada . :smile:


Nema toga šta čovijek ne može napraviti samo u pitanju je svrha. Neće ni pelet dugo! :smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh