• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Blitva

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo, ja nešto malo blitve radim (500 kvadrata) na foliji, iz prijesadnica i zaljevam rasprskivačima...
sadnja od početka devetog do polovice desetog mjeseca, berba cijelu zimu i proljeće dok ne naraste metar visoka...:weedman:
prodaja na klupici na tržnici...pušlek pet kuna...
navali narode....:mrgreen:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo, ja nešto malo blitve radim (500 kvadrata) na foliji, iz prijesadnica i zaljevam rasprskivačima...
sadnja od početka devetog do polovice desetog mjeseca, berba cijelu zimu i proljeće dok ne naraste metar visoka...:weedman:
prodaja na klupici na tržnici...pušlek pet kuna...
navali narode....:mrgreen:
zašto folija?? zašto ne sijati?? koliko ideš odkosa?? radis na otovrenome ili ?? gnojidba?? eto malo pitanja od mene :finga: slobodno pitaj sta te zanima!!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
obzirom da ju sadim kad počupam papriku ili krastavce iz plastenika, brže mi je da ju imam iz prijesadnica, ušparam si mjesec dana...
na foliji je zato jer radim onu s širokom bijelom stapkom lista, tak da mi je čista, ne moram je navodnjavat svako malo, a listove podbiremo po potrebi...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
obzirom da ju sadim kad počupam papriku ili krastavce iz plastenika, brže mi je da ju imam iz prijesadnica, ušparam si mjesec dana...
na foliji je zato jer radim onu s širokom bijelom stapkom lista, tak da mi je čista, ne moram je navodnjavat svako malo, a listove podbiremo po potrebi...
cime gnojis i koliki ti je prinos na jednom otkosu??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
gnojidba ide Hidrocomplex i Fertor, na plastenik od 140 kvadrata stavljam 15 kg hidra i 25 kg Fertora ili ako ide neki od ostalih granuliranih organika čak i do 50 kg znam ubaciti, izdrži mi cijelu zimu pa sve do 4 mjeseca...
količina koju uberem...hmmm...teško mi to procijenjivati...recimo ovak...15 kg svaki drugi dan, računaj od 1.10 do 15. 4., to bi bio kao neki prosjek, jer u 1 mjesecu nema nekog porasta...a i nedem na plac svaki dan...
dakle, neznam baš kolko je naberem u gram...hehehehe:scratch
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
gnojidba ide Hidrocomplex i Fertor, na plastenik od 140 kvadrata stavljam 15 kg hidra i 25 kg Fertora ili ako ide neki od ostalih granuliranih organika čak i do 50 kg znam ubaciti, izdrži mi cijelu zimu pa sve do 4 mjeseca...
količina koju uberem...hmmm...teško mi to procijenjivati...recimo ovak...15 kg svaki drugi dan, računaj od 1.10 do 15. 4., to bi bio kao neki prosjek, jer u 1 mjesecu nema nekog porasta...a i nedem na plac svaki dan...
dakle, neznam baš kolko je naberem u gram...hehehehe:scratch
aha ,,mi kad krenemo nema stajanja dok se ne poreze nesto više od 3000m2 :supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ček, ček, kolko mogu shvatiti vi to porežete (pokosite) do zadnjeg pera?
kaj se onda ponovno izmladi ili sjetva ispočetka...
vidio sam dalmatinsku blitvu, ona ide s korijenom onako mlada...al kod mene više vole ovu širokolisnu (vrste Srebrnolisna ili Verca).:scratch
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ček, ček, kolko mogu shvatiti vi to porežete (pokosite) do zadnjeg pera?
kaj se onda ponovno izmladi ili sjetva ispočetka...
vidio sam dalmatinsku blitvu, ona ide s korijenom onako mlada...al kod mene više vole ovu širokolisnu (vrste Srebrnolisna ili Verca).:scratch
tako je prijatelju sve do zadnjeg pera se poreže i kasnije se ona pomladi u roku mjesec i nesto zavisi od vremena i tako tjeramo po 4 otkosa i svaki otkos bolji mislim teža je i ljepša :D ima kod mene na otvorenome ljudi idu nekih do 7 otkosa bez problema :gitarist:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
tako je prijatelju sve do zadnjeg pera se poreže i kasnije se ona pomladi u roku mjesec i nesto zavisi od vremena i tako tjeramo po 4 otkosa i svaki otkos bolji mislim teža je i ljepša :D ima kod mene na otvorenome ljudi idu nekih do 7 otkosa bez problema :gitarist:

kada kreneš sa sjetvom i kada ti je zadnji otkos pa da uspiješ napraviti 4 otkosa u ovo zimsko vrijeme bez grijanja? Mi u Istri jedva uspijemo 3 otkosa i to zaglavimo u 04.mj
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kada kreneš sa sjetvom i kada ti je zadnji otkos pa da uspiješ napraviti 4 otkosa u ovo zimsko vrijeme bez grijanja? Mi u Istri jedva uspijemo 3 otkosa i to zaglavimo u 04.mj
sjetvu obavimo u prvoj polovici devetog i tjeramo do 4mj zavisi od vremena!!! dalmacija je koliko ja znam toplija od istre!!!!!!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
sjetvu obavimo u prvoj polovici devetog i tjeramo do 4mj zavisi od vremena!!! dalmacija je koliko ja znam toplija od istre!!!!!!

Topliji ste da i to vam je velika prednost, nego mislio sam da si u zaleđu a ne na priobalju.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Topliji ste da i to vam je velika prednost, nego mislio sam da si u zaleđu a ne na priobalju.
more od plastenika negjde oko 600metara nadmorska visina oko 15 metara hehehe kako je kod tebe stanje udaljenost od obale itd..
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
more od plastenika negjde oko 600metara nadmorska visina oko 15 metara hehehe kako je kod tebe stanje udaljenost od obale itd..

I ja sam blizu obale (100m) na idealnoj poziciji, na samom jugu Istre, najtopliji i najsušniji dio sa obilje (podzemne) vode, zemlja crvenica, područije gdje vječito umjereno puše vjetar(rijetko olujna bura i jugo). Idealno za proizvodnju povrća.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
I ja sam blizu obale (100m) na idealnoj poziciji, na samom jugu Istre, najtopliji i najsušniji dio sa obilje (podzemne) vode, zemlja crvenica, područije gdje vječito umjereno puše vjetar(rijetko olujna bura i jugo). Idealno za proizvodnju povrća.
kod mene nema baš juga al bura zna dernuti,,,bavis i se proizvodnjom krumpira
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
kod mene nema baš juga al bura zna dernuti,,,bavis i se proizvodnjom krumpira

Nije mi to glavna kultura, sadim svake godine 0,5ha na tropoljnom plodoredu i to ranu sortu Adoru - sadnja 10.02 berba 01.06-15.06
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Nije mi to glavna kultura, sadim svake godine 0,5ha na tropoljnom plodoredu i to ranu sortu Adoru - sadnja 10.02 berba 01.06-15.06
ja isto razmisljam baš o toj adori kod mene isto sadnja tako sredinom drugog,,, koliki su prinosi? cijena sjemena ?? i kako gnojis?? sory malo umaram al moram pitati!!! hehe kazu ko pita ne skita :drinkers:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ja isto razmisljam baš o toj adori kod mene isto sadnja tako sredinom drugog,,, koliki su prinosi? cijena sjemena ?? i kako gnojis?? sory malo umaram al moram pitati!!! hehe kazu ko pita ne skita :drinkers:

Ukratko: sadim sjeme kalibra 35-55, stavim ga naklijavati(3tjedna 10°C), režem ga na dvije očice dan prije sadnje i močim ga u otopinu EM(pola sata), sadnja u suho tlo.Gnojidba - 2t/ha Stalatico(briketirani goveđi), 800kg/ha 7+14+21 sulfatno i 400kg/ha TropiCote(calcijev nitrat) i prehrana 150kg/ha NitraBor. Prosječni prinos zadnjih godina 45t/ha.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ukratko: sadim sjeme kalibra 35-55, stavim ga naklijavati(3tjedna 10°C), režem ga na dvije očice dan prije sadnje i močim ga u otopinu EM(pola sata), sadnja u suho tlo.Gnojidba - 2t/ha Stalatico(briketirani goveđi), 800kg/ha 7+14+21 sulfatno i 400kg/ha TropiCote(calcijev nitrat) i prehrana 150kg/ha NitraBor. Prosječni prinos zadnjih godina 45t/ha.
ja nebi naklijavao sta mislis o tome?? kolko si placo sjeme i koliko sadis na pola hektara kg?? hvala imaš piće
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ja nebi naklijavao sta mislis o tome?? kolko si placo sjeme i koliko sadis na pola hektara kg?? hvala imaš piće

Čuj, ako imaš prostora u pl.rasadniku zašto ne, svakako griješ ostali rasad,a prilikom rezanja i slaganja u kašetice paziš na klice. Za 0,5ha treba oko 350-400kg sjemena te kalibraže a sjeme sam lani platio 5,20kn+pdv

 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
plastenike ne grijem al imam topove,, imam radionu od nekih 300m2 di mi stoji masinerija sve beton cvrsta gradnja unutra to mogu drzati mislim da nebi bilo potrebe u radioni grijati ako zatreba imam top za grijanje prenosivi :D di si naso tako jeftino sjeme?? imas li kakvu web stranicu da odmah narucim :rolfer: :drinkers: hehehe znam da sam naporan malo al jos pitanjce kolika je otkupna cijena i gdje isporucujes :rolfer: sad si zaradio veceru :finga: kad budes iso prema jugu slobodno se javi,,, za prenoćiti ili tako nesto sve gratis :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh