• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Blitva

željko022

Novi član
Tu od
27 Ruj 2012
Poruka
6
ma za nas u dalmaciji teško ima bolje kulture, ulog je nikakav a liti dolazi za misec dana od sjetve do berbe a mozes izvuci barem 5 berova pa ako se i ne proda samo pokosiš i eto za 20 dana nove hehe :icon_e_biggrin:

a koju blitvu ti siješ
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
da li itko sadi vani blitvu na foliju (znam da u plastenivima to rade, neki je sade 25x25 kao salatu, a neli otvaraju u foliji dodatne rupe, pa na kraju bude 25x12,5)??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
u kontinentu blitvu vani njupaju buhači, pa su svi listovi ispikani...to je proljeće, ljeto i jesen, a zimi nema šanse, jedva u plasteniku preživljava...
inače, buhači ne napadaju u plasteniku...:8):
 

shonepa

Novi član
Tu od
12 Ruj 2017
Poruka
23
Pozdrav,
Posijao sam blitvu u kontejnere, I lepo je nikla... Seme je veličine graška, ali nepravilnog oblika... U svaku rupu sam posijao po samo jedan ali niklo po 3,4...da li tako treba? Nikada do sada nisam radio nju pa ne znam, da li da razredim dok su tako male?
Hvala ljudi!

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
ja sam prije 20tak dana posija bejinu blitvu Delta, ovih dana je sadim u plastenik na foliju, a to ti je kod blitve normalno da nikne iz jednog zrna 2-3, a ponegdi i više biljki, ako ti je gusto razridi ili tako posadi pa posli kad naraste šta je viška počupaj, a ostalo ostavi za pobiranje listova
 

shonepa

Novi član
Tu od
12 Ruj 2017
Poruka
23
Hvala! Evo ovo je slika od pre dva dana... Sad kad malo bolje pogledam seme, deluje kao da su nekoliko njih spojena :)
Sad ima 12 dana... Koliko treba da bude velika da bih je presadio? Hvala
90b807b5c25e7699a50cc1ba7cc65d03.jpg


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
mora bit tak velika da kad je puvučeš ide i zemlja s njom...još dva tri tjedna...zavisi kak bude sunca...
 
Na vrh