• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
...Također BCS broj 1, navodno su dvije kose, a ne protukosa i kosa kao kod Gasparda i Gramipa...
Ne. BCS ma prste, poput obične (Gramipove) bočne kose.
Dvije kose ima samo Bussatis.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,042
Ma to samo zovu protukosa a ustvari su to zubi koji idu kontra kosi i pomični su
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Nije. Obje kose, ali svaka na drugačiji način. Za diskastu treba konstantni visoki gas, dok ova kosi i s manjim traktorima i s nižom potrošnjom goriva. Ali to i sam znaš :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e da nije vrak prešel po svetu pa se to radi od blata , to bi bila prava kosa
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Može i Gaspardo kosit koliko se traktorom možeš voziti po parceli. Ali ja ipak kosim drugom direkt, 7-8km/h.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,042
Moje mišljenje je da bcs nije br.1,zbog same izvedbe zubiju,na ovim drugim zubima kosa ide jako na knap i reže i ako je kosa više tupa

To je samo moje mišljenje,i nisam nikad radio sa bcs
Ne mislim da bcs ne valja,naprotiv vjerojatno je dobra kosa,jedino kod mene nije br 1 :icon_pidu:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja oko 10 km na sat pičim s 39 ide i brže ali nemogu ja radi jama podnijet.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma kaj to pišete , ja to brzinom nedjem po putu da dođem do polja a kamoli kosim
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slabo kolega slabo tako kosim po okretaju sati to su kilometri ali druga brza .
Ako je veliko brdo onda ako baš neće prvom ali bez druge ništa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
Dali tko zna dali se na Gramip Superior kosi može zamjeniti greben 180cm sa grebenom 220cm? Odnosno dali pašu svi šarafi?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pitaj u gramipu inače meni dosta toga reču i nabave u vezi kose.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,042
Ja sam prije imao gribaldi salviu 175 cm,a sada imam 195 cm,doduše zamijenio sam kompletne,a ne samo greben,ali poonome što sam vidio su spojevi identični,ali ih mjerio nisam
Gramip ti radi kose po licenci gribaldi salvia :(y):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
Nisam uživo vidio 220cm, ali koliko se na slikama vidi sve je isto osim zahvata. Cijena grebena je negdje oko 5500kn sa PDV-om. Sve u kompletu.

Koliko dugo se čeka u gramipu da naprave jer nema nigdje na stanju, mislim koliko su pouzdani?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,042
Jednom sam ih pitao za te grebene,i koliko se sjećam to inače nabavljaju irade tek malo prije sezone košnje,inače nemaju nikakvog lagera,to je bilo prije par godina :(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh