• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Bivši Gramip...
Gaspardo ima rašireniju mrežu i vjerojatno je lakše do dijelova. Nisam znal da netko prodaje GS u HR.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Imao kolega BCS,i probao GS i rekao da ide puno bolje;bolji je dosjed na zubima u odnosu na BCS,i na BCS se kaže na onim nazubljenim djelovima nakuplja zemlja i tupi kosu,ne štopa ju,ali ju tupi
Nesmijem reći da nijedna od ovih kosa ne valja,sve su to vrhunski strojevi u odnosu na klasične,a presuđuju nijanse
Ako gledaš za sebe,vidi i gdje su ti najbliži rezervni dijelovi,makar ne trebaju puno,ali desi se
Moj glas je za GS,a ti sam odluči
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Pozz..
Vidim da si lajkao post od @bane gdje navodi i GS kao ok te razlog zasto.Dakle, gramip je bio kopija GS-a? Zamolio bi te, i ostale koji citaju temu ili kose striznim kosama GS,Gaspardo i BCS duplex koliko su dobre? Koliko opravdavaju cijenu? GS povoljniji od BCS..i to poprilicno.Ima smisla? Gaspardo cu tek gledati.
Za GS sam pronasao prodavaca AutoHorvat.Mislim da je netko pisao da ne bas ici tamo..no ne znam.
Kada imate vremena molim vas komentare,iskustva.. :)
AutoHorvat je ok, nije preskup i ima brdo raznih dijelova i novih strojeva.
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
31
Da li tko ima kosu strižnu 180 turska izvedba koja se prodaje u autohorvat,kako je se pokazala da li ovim kosama sa dva noža smetaju krtičnjaci?
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
31
Da ali ako zahvati krtičnjak da li se štopa pa onda dolazi sl zaustavljanja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Nisu to dva noža,nego jedan nož i pomični prsti
Ne smeta njima ništa,ako ideš sporo možeš i 10 cm ispod razine zemlje odrezati
Na krtičnjaku i sličnim glupostima nema štopanja
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
31
Aha ja uvijek sam mislio da su to dva noža inače sam imam onu gramip dubrava zadnja ali ona je katastrofa,sada sam odlučio da kupim novu strižnu kosu a još kod mene ima k malo kamena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Ta Turska je kosa i protukosa kao kod gramip, ja imam gramip i nema nikakvog štopanja, oštra kosa, redovno podmazivanje i samo teraj.
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
31
Da li ima dijelova za nju? Inače ja sam imao tu gramip dubravu ali ona standard gdje je samo kosa bez protukose.Inače imam imt 560.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Za gramip superior ja uzimam kosu i protukosu u Auto Horvat, ima i u Trgoagenciji, ali tamo je dosta lošija bila, još jedino pikse gdje se šarafe kosa i protukosa mjenjam to sam davno uzeo više komada u Trgoagenciji, ne mjenjam ih često, možda svakih 4-5 godina, ali neka stoji u rezervi. U zadnjim godinama gramipa sam ju servisirao kod njih. Ostalo nisam ništa dirao. Mislim da ju imam negdje od 1998.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Ako si imao standardnu,to ti je razlika nebo i zemlja
Kod kamena bi ti moglo biti pucanja prstiju,ali u većini slučaja ga ne ulovi,samo malo podesiš a je prednji kraj povišen
Upravo ti je u tim pomičnim prstima fora jer ne dozvoljavaju da na njima stoji zemlja nego je istresu i "obrišu"u travu
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Bivši Gramip...
Gaspardo ima rašireniju mrežu i vjerojatno je lakše do dijelova. Nisam znal da netko prodaje GS u HR.
Nazalost bivsi.
Ne znam da li je ovo kod AutoHorvat original GS.Na nekim njegovim oglasima tako pise. Ako nisam pomijesao oglase jer sada pisem po sjecanju.
Hvala za inf.

Imao kolega BCS,i probao GS i rekao da ide puno bolje;bolji je dosjed na zubima u odnosu na BCS,i na BCS se kaže na onim nazubljenim djelovima nakuplja zemlja i tupi kosu,ne štopa ju,ali ju tupi
Nesmijem reći da nijedna od ovih kosa ne valja,sve su to vrhunski strojevi u odnosu na klasične,a presuđuju nijanse
Ako gledaš za sebe,vidi i gdje su ti najbliži rezervni dijelovi,makar ne trebaju puno,ali desi se
Moj glas je za GS,a ti sam odluči
Hvala.
Nemam iskustva sa njima osim sto sam vidio u radu nesto malo.Imam bocnu od nekadasnje "dubrave" i to bi pokusao ove sezone.Proslo je dosta vremena od rada sa njom,no sve je spremljeno i trebalo bi raditi.
Iduce god. ide puno vise kosnje,pa razmisljam o boljoj i laksoj izvedbi odostraga.Polovne ne znam koliko ima smisla gledati jer vidim da mlada generacija ide sa njima kao sa roto kosama-melji,pa kako bude. :)
Ako autohorvat ima original GS to mi je sasvim dovoljno.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,301
Ja osobno ima roto kosu, ali imam i bočnu strižnu dubravu, I uvijek kad mi uvjeti dozvole radim s njom,prošlu godinu promjenjene pločice na duplim prstima, a ove godine prvi put nakon remonta radila,druga direktna i samo gas,praši ko luda.
Ajde sad malo kemije što mislite kako bi bilo pokušati ugradnju dvostrižne GS kao bočnu na imt 560.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Obična bočna je dobra ako nije mokro i blato, a nema ni previše krtovinaca...
Mora biti oštra, knap, podmazana... uglavnom,puno više brige nego s roto kosom, ali i bolje pokosi, ne treba rastepati redove poslije, nova trava brži raste...
Pa, ko kaj voli...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,301
Mislio sam nešto u obliku bočne samo greben ovakav,ipak je puno lakše raditi.
Naravno bilo bi tu puno kemije al od jedne klasične bočne i jedne ovakve ,uz dobrog bravara i tokara bi se dalo napraviti zgodan strojčić. 6d70cac5cef170f47c3a3488398bdc94429b9917-GalleryFullscreen.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Vjerojatno bi bilo kemijanja, ali ako imaš nosače od obične, trebalo bi samo pripasati remene na ovu manju remenicu, jedino je ova oko ovih ekscentara puno teža

.Polovne ne znam koliko ima smisla gledati jer vidim da mlada generacija ide sa njima kao sa roto kosama
Ako je livada čista i glatka, možeš bez straha pičiti puno brže nego sa običnom, em je brža, em nema štopanja kao na običnoj
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,301
Vjerojatno bi bilo kemijanja, ali ako imaš nosače od obične, trebalo bi samo pripasati remene na ovu manju remenicu, jedino je ova oko ovih ekscentara puno teža
Sve mi je jasno,naravno da bi dobila sva potrebna ojačanja na kritičnim mjestima. Naravno da bi pokušao obrataje naštimati da budu optimalni na nekim obrtaja,a podizanje na hidraulični cilindar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh