• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bolest prasadi????

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
poštovani, molim savjet, ukoliko je ikome poznata, prema slikama, bolest kože prasadi.
Stari su 2 mjeseca, uredno jedu, zahvaljujem
 

Prilozi

  • 2014-09-12 21.26.37.jpg
    2014-09-12 21.26.37.jpg
    11.3 KB · Pregleda: 789
  • 2014-09-12 21.26.18.jpg
    2014-09-12 21.26.18.jpg
    13.2 KB · Pregleda: 589
  • 2014-09-12 21.26.52.jpg
    2014-09-12 21.26.52.jpg
    9.8 KB · Pregleda: 371

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj susjed je, prje par godina, iamo tri komada koji su imali kozu kao hrastova kora.... Al doslovno tako !!
Nitko nije znao zast je to tako i od cega. Pa cak ni veterinari ! Nagadjali su .... Mazao ih je sa svim i svacim, al uzaludno ....
Koad smo ih poklali, koza je isla aut, jer je to bilo pregrozno ocistit, noge su zavrsile u smecu, a sve ostalo smo gulili ....
Najbolje je zvati veterinara ! Nisam bas za napamet davati lijekove !
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
dolazi vet u ponedjeljak,
ja sam pomislila prvo da je čađavost, ali je to praćeno i temperaturom i još svašta nešta, tako da nije to,
Vama puno hvala:icon_thumright:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ajde javi kaj bude veterinar zakljucio tako da znamo ako se opet ponovi pitanje od nekog drugog na forumu !?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam jedan mali problem !
Jedna svinja se stalno "nakašljkava" kao da joj nešto smeta u grlu... Dal sam im Piperazin za gliste, ali ih nemaju.
Što bi moglo biti i mogu li to sam riješiti ?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Možda neki plučni nametnici. Probaj dati Dehelman, vrečica košta nekih 10-12 kn u veterinarskoj ili cijepiti sa Nilvermom ili Biomectinom. Cjepljenje je bolje i sigurnije rješenje ali je i skuplje.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Imam jedan mali problem !
Jedna svinja se stalno "nakašljkava" kao da joj nešto smeta u grlu... Dal sam im Piperazin za gliste, ali ih nemaju.
Što bi moglo biti i mogu li to sam riješiti ?

Dao sam ugljena i prestala kašljat.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Probaj joj dati bronhi :icon_weed: Šalim se najvjerojatnije plućni nametnici tu ti piperazin nece pomoć a i općenito on riješava samo veliku glistu.
 

neri

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
5
Pozdrav, novi sam na forumu isto imam problem sa svinjama jer mi kašlju pojedine. Može li mi netko dati savjet kako da ga se riješim ? Koje bi cjepivo bilo efikasno protiv mikoplazmi?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav svima...
čađavost prasadi! Imam jedno koje je dobilo neke plikove po tijelu i kad je bio veterinar i izmjerio temperaturu ona 42 stupnja! Od 9 komada samo jedno ima tu bolest, tzv.čađavost! Dali je to pogubno za cijelo leglo ili samo za to jedno prase?, ili postoji mogućnost da se i to bolesno "izvuče" sad nakon što je dobio injekciju, tj.dvije?
Hvala....
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Lincospectin...Sad liječi inekcijama a kasnije umješaj u smjesu prašak 1 kg ide na 500 kg.
Jer ako kašlju pojedine onda je najsigurnije sa praškom jer onda svi jedu,ovak je malo teže jer cijepiš 3 dana za redom njih 5,a 4. dan počne kašljat neki sasvim drugi....
 
Posljednje uređivanje:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pozdrav svima...
čađavost prasadi! Imam jedno koje je dobilo neke plikove po tijelu i kad je bio veterinar i izmjerio temperaturu ona 42 stupnja! Od 9 komada samo jedno ima tu bolest, tzv.čađavost! Dali je to pogubno za cijelo leglo ili samo za to jedno prase?, ili postoji mogućnost da se i to bolesno "izvuče" sad nakon što je dobio injekciju, tj.dvije?
Hvala....

Vrijeme će pokazati svoje...Nisam imao taj slučaj,ali ako je prijenosan na druge najbolje je da to prase makneš od ostatka legla...

Dečki za gliste tj. nametnike, najbolji je NILVERM.
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Vrijeme će pokazati svoje...Nisam imao taj slučaj,ali ako je prijenosan na druge najbolje je da to prase makneš od ostatka legla...

Dečki za gliste tj. nametnike, najbolji je NILVERM.

Bih rado, ali je tek 18 dana staro! Znači još ne jede samostalno!!
Hvala!
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pokušaj još nekako da izdrže 10 dana,samo pazi da nebi zbog jednog prašćića izgubio cijelo leglo :(hi):
 
Na vrh