• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bolest prasadi????

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam jedan problem sa odojkom. Primjetio sam da povremeno zna tresti zadnjim nogama . Izgrbi se u leđima, trči po svinjcu, cvili i trese zadnjim nogama .... Dao sam im prašak za čišćenje od glista i nisam primjetio da ih imaju. Ta jedna krmačica se tak zna ponašati. Što bi bio uzrok i kako ga riješiti ??
 

Motajickivuk

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
8
Pozdrav ,Jedno pitanje imam problem kod male dojne prasadi poslije 5 dana dobiju bijeli proljev kao jogurt,int.me imali neko slicne probleme i kako ih rjesiti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako nemaju pristup travi ili napoju,a stanje se ne promijeni odi u veterinarsku i traži da ti daju nešto protiv proljeva sa dojnu prasad.
 

Motajickivuk

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
8
Ako nemaju pristup travi ili napoju,a stanje se ne promijeni odi u veterinarsku i traži da ti daju nešto protiv proljeva sa dojnu prasad.

Nemaju pristup travi u prasilistu krmace u ukljestenjima ,dajem im Bajcox treci dan uz zeljezo i opet probija.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Posto vidim da na forumu ima veterinara a i iskusnih svinjogojaca evo pitanja
komsija ima godinu dana stari po 30 kila teski prasci ,pogrbljeni u ledima,teturaju na zadnje noge.Jedno je cak izbacio pa oda po dvoristu nema ni 15 kila
Ovo mu se cesto desava a moram napomenuti da on sam pelcuje vitaminma i protiv glista.
Da ih slucajno ne uputi svojim pelcovanjem....
 

krunov

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
3
pozdrav.kupio sam dvoje prasadi po 30-tak kg,i dao sam im tabletu protiv glista u koncentratu.to su sve pojeli,ali cijeli dan nista vise nejedu,nuzdu vrse i nevidim gliste.moje je pitanje da li ne jedu zbog tablete?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Vjerojatno ti ne jedu zbog promjene okoline i nove hrane. Već sutra bi trebali jesti normalno.
 

krunov

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
3
Jeli su prvi dan,al kad sam im jutros dao tablete,cijeli dan nista nisu jeli?koliko vremena treba da tablete djeluju?
 

krunov

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
3
koliko koncentrata na dan treba davati prasicima od 30-tak kg?molim za savjet jer sam pocetnik.hranim ih jos otpatcima iz kuce i starim kruhom.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Evo ponovo mi komso ima problem sa prascima
Imaju oko 20 kila ..super izgledaju...Dobije temperaturu,pogrbi se u ledma i pocne teturat na zadnje noge.Neko ugine a neko i prezivi.Dolazio veterinar nakljuko nekim ljekovima i vitaminma.
Nije siguran sta im je...Predpostavlja da je od koncetrata

Jel iko ko slican slucaj....Sta im je dal zna iko
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Najveci uzrok tome je sama hrana... znaci il neispravna ili nagla promjena ishrane.
Kad jednom pocnu teturat 90% je sigurno da im spasa nema...
Takodjer ako ti se to jednom desi velika vjerovatnost je da ce opet... zato kad ti se to desi taj svinjac maksimalno ocistit,dezinficirat i prekrecit!!!
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nisu moji al zao mi covjeka....I ja sam mu govorio da treba prekrect svinjac kad mu se prosli put desilo al nije posluso....Jedan djecak sto ide u veterinarsku takode misli da u svinjcu ima bakteriju il virus koji napada kicmu il mozak svinje
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Moje iskustvo je bilo kad odbijem prasce ,nakon par dana pocnu se desavat takvi problemi...
U toj fazi su prasci posebno lakomi i prozdrljivi i pojeli bi da im das neznam kolko... a ako hrana nije 100% ispravna,il si kupio drugu vrecu koncentrata koja po svom satavu nije kao prethodna evo problema!!!
Najprije su mi oboljevali oni najveci i najlakomiji za hranom!
Poslje mi se desavalo da u taj svinjac svaki put kad odbijem prasce budu problemi...
Zato opasna dezinfekcija ako nezelis vragai napasti!
 
Na vrh