• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolesti i štetočine Vinove loze

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
evo..bakterijski rak loze...
img142.jpg

img141.jpg

img140.jpg


inače loza je kupljena od MATE IVANOVIĆA iz Našica....2200komada i sve su zarazene....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Bolesti Vinove loze

Strašno :(

Dobit ćeš povrat novca?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: Bolesti Vinove loze

ne,to su cjepovi stari 5 godina,,,,mato se izgubio iz ovog djela hrvatske,maze sada po hercegovini,dalmaciji i slično...
 
M

maksica6

Guest
Re: Bolesti Vinove loze

mario kaže:
Strašno :(

Dobit ćeš povrat novca?
Imas li racun od loze,pokusaj ako imas racun preko sluzbi koje ga kontroliraju dok stavlja cijepove u prodaju.
Ja sam isto kupio od jednog prije cca 10 g ,i nazovem ja njega i kazem nije mise primilo 150 komada od 350,taj proizvodac cijepova je dosao kod mene i rekao nema problema dacu ti druge bez naknade i rekoh dobro ,te sam iste i posadio.Tak da vise nisam u vezi toga nista poduzimao.
 

gramah

Novi član
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
13
Crveni kukci u vinogradu

Pozdrav!
U vinogradu su se pojavili nekakvi crveni kukci, dugi su oko 3-4 mm, noge su im sa širokim bijelim prstenom,malo liče na krpelja ili uš,tak nešt. Zasad hodaju po zemlji,ne po lozi,al nikad se nezna pa me zanima jel zna netko što bi to moglo biti,jesu li štetni?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozdrav!
U vinogradu su se pojavili nekakvi crveni kukci, dugi su oko 3-4 mm, noge su im sa širokim bijelim prstenom,malo liče na krpelja ili uš,tak nešt. Zasad hodaju po zemlji,ne po lozi,al nikad se nezna pa me zanima jel zna netko što bi to moglo biti,jesu li štetni?

Mislim da ti kukch nemaju nikakve veze direktno sa lozom !? Uostalom, sad nemreju nikakvu stetu napraviti. Ne brini zbog tih malih stvorenja !! Naravi redovno proljetno prskanje i bez brige !!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Mislim da nisu tak opasni, al sam napomenul spricanje. Nije da se bas prevec razumijem u vinograd, a i ne volim puno tretiranja kojekakvim sredstvima.

gle, prvo proljetno špricanje se radi upravo radi pauka i grinje.
Ak to zaj.... pogotovo na mladom vinogradu i ne tretiraš, za par godina nećeš imat vinograda...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kad je najbolje špricat protiv grinje i s kojim sredstvom !? Čim se pup otvori, ili još ranije ??
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kad je najbolje špricat protiv grinje i s kojim sredstvom !? Čim se pup otvori, ili još ranije ??

Kod mene će prvo špricanje ić u narednih 10 dana, čim završimo s rezidbom i vezanjem.
 

gramah

Novi član
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
13
Hvala na odgovorima, jos cu malo pocekat pa cu vidjet kak ce se ponasat.
Al da sam u pripravnosti
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Re: Hrušt

Kod nas se to zove keber. hehehe Odavno ga nisam videl. Inače vrlo dobar mamac za ribičiju, posebno za klena na plovak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hrušt

Pusti ih da žive , oni svakih nekoliko godina izlaze iz zemlje ,(brijam radi parenja)
 

naivec

Novi član
Tu od
7 Sij 2013
Poruka
6
Zaštitna sredstva za sorte rizling i graševina

Poštovani.......
Prvenstveno isprika ako tema već postoji i ako nije na odgovarajucem mjestu.
Naime, amater sam u vingogradarstvu(čitajte početnik) , imam mladi vinograd 4 godine star, sa navedenim sortama i muči me nekoliko stvari:

Imam jednog čovjeka koji ima razičite sorte(traminac,sivi pinot,frankovka) od mojih i kako mi on pomaže tako kupujem kem sredstva koja i on kupuje. Moje pitanje je da li utječe kem sredstvo drugačije na pojedine sorte? ( inače koristimo agrochem-max), jer sam prije jedno 9 dana špricao pred cvatnju sa sredstvima systhane,cosavet DF,direkt i malo bora za prihranu cvatnji u pravilnom omjeru za 30lit.) da bi nakon 9 dana,vinograd izgledao doslovno "zapaljeno" od peronospore i pepelnice. I sada taj čovjek koji mi pomaže savjetuje još jedno špricanje (danas) istim kem.sredstvima A kako mi je to sve malo nejasno, zbog činjenice da je do mog vinograda jedan vinograd čiji je gazda doslovno jedanput špricao a vinograd mu izgleda kao violina.

I još jedno pitanje koje nije vezano za kem.sredstva!
Da li je nepisano pravilo da prije špricanja ide frezanje, te kako frezanje utječe na tlo (osim suzbijanja travnatih površina) ?

Želio bi čuti Vaša mišljenja, dobro će mi doći stoga raspalite!
LP naivec.
PS.ako teba jos kakvih info,specificirajte jer neznam koje su relevante činjenice.
POZZ! i thx.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
A prije toga koliko puta si prskao i s cime?
Frezas kad moras frezati. Ako nije tvrdo i busavo ides necim drugim pa brze odradis i manje goriva potrosis. Ako nema trave cemu dirati zemlju.
 
Na vrh