• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolesti i štetočine Vinove loze

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Znali neko o cemu se radi. U pitanju je americka loza...

NDXbjOF.jpg

zMoMQbp.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To bi, vjerojatno, bila Crvena palež lista !?
Danas sam na brzinu obletio vinograd i na par ( tri trsa ) trsova pronašao ovakvo lišće kao što je na slici. Pregladal sam neke Brošure, ali nisam našao ništa slično ovome. I nikada do sada nisam imao ništa slično !
Znade li tko o čemu je riječ ?
 

Prilozi

  • DSC_0023.jpg
    DSC_0023.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 99
  • DSC_0024.jpg
    DSC_0024.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 104
  • DSC_0025.jpg
    DSC_0025.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 85

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Ako se radi o crnoj sorti, onda je to kloroza.
Fali ti željeza tj magnezija. Malo folijarne prihrane i rješeno. (magnesiogreen ili tak nekaj).
Inače nije ništa strašno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U zadnja dva prskanja sam dao folijarno Fertinu i .... Zaboravil sam kaj sam prvi put dal !?
Sada budem opet sa Fertinom išao . Ali ću dodati nešto i za Hrđu, tj Crvenu palež.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
1 Litru. Tak piše .
Upravo sam pronašao da se radi o Crvenoj paleži lista tak da bum svakak išao sa ciljanim preparatom. Samo moram vidjeti što će mi ponuditi.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tko, ili što mi radi ovo ??! U krugu 5-7 kvadrata, na par trsova sam našao odgrižene, ili odrezane vrhove mladica.
 

Prilozi

  • DSC_0218.jpg
    DSC_0218.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 81
  • DSC_0219.jpg
    DSC_0219.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 81

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sumnjal sam na jelena,no ak je vkrugu nije on jer bi se tesko kretal,nastavi drota pa bus mel srneci gulas a ja donesem moju noju.:drink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hahahaa Ak je tak..... Veliš da bi to mogla Srna biti ? Jelena kod mene nema.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Verovatno nisi momentalno nikaj prskal,onda bu i tvoja dobra.
Da stalno spricas nebi ti obrstile,vidis da spricanje ima prednosti no unda bi ti pimpek stekal.:x:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Šprica onaj odozgora. Ovih dana, čim ulovim vremena slijedi špricanje.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Moreš špricati kolko očeš ali ne pomaže. Kad se namjeriju idu redom kako kojem krene vegetacija. Srne mogu biti ljudski obijesne ako im se dozvoli. Isprobano na vlastitoj koži. Računaj da za godinu dana buš moral stavljati ogradu.
 
E

el pibe

Guest
Za srne je najbolje objesiti na nekoliko kolaca komadiće svinjske kože ili nekoliko stupova malo namazati svinjskom masti.Može se i neke stare krpe namazati sa masti i objesiti na kolac.Garant srne ne dolaze,svinjska mast je isprobana tehnika u obrani od srna.Valjda im smrdi ili su gadljive,nisam ih pitao samo znam da djeluje:eek::
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki, nikaj od gulaša. Gusjenice je to djelo. elpibe, hvala ti za ovo sa mašću. To mi je prvi glas !!
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok!

Ovo je divlja loza kalemljena lani na domaću sortu... divlja loza je stara oko 25-30godina, i lani je prvi put kalemljenja... kalemio sam na procjep.. kalem se lijepo ulovio i odmah poceo rasti...
ove godine primjetio sam kao neku bijelu paucinu/gljivice...
što mi je raditi? neće valjda sada kalem propasti? da namažem iznad sa voćarskim voskom?
primjetio sam da se i mravi motaju od prvog dana oko kalema.....

bilo kakav savjet je dobrodošao

hvala!

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Da nije možda krvava uš, iako se nisam s njom susreo na lozi nego na jabukama.
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Zanima me koja je ovo bolest na slici i sa čime prskati protiv toga. Još me zanima da li je sad kasno za drugo prskanje Demitanom jer ima još dosta uši.

35cikjr.jpg
[/IMG]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vjerojatno se radi o Sivoj pljesni !? Vidi da li će ti grozdovi početi trunuti. Ako da, onda je sigurno Siva pljsan ! Dobar ti je Switch od Syngente. Skup, ali dobar. I prskaj samo po grozdovima. Za Uši ne znam. Nemam tih problema pa ne znam. Pitaj u Poljoapoteci.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
toni12
Meni izgleda "na toj malo mutnoj slici" kao pepelnica poslije prskanja, kada je preparat odigrao zaštitnu / kurativnu funkciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh