• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolesti i štetočine Vinove loze

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
ajd viper50 ako je vic dana da ima zdravih odoh poslikat pa stavim slikice:drink:

ne rugam se ,ne zavidim. ja imam za obiteljske potrebe..samo za jelo.ovdje skupljam znanje ,savjete.profesionalci sigurno znaju bolje ..no koliko vidim u mom kraju to se šprica nemilice.ja to neću jesti a niti piti.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
nisam ni ja profi al isto za svoje potrebe. jbg ako oćeš imat i da bude ok treba dat i guze i para
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jel ima netko na forumu koji ove godine ima očuvanost grožđa minimalno kao prošle ,.pa makar ga špricao svaki dan?

Špricano 7 puta do sad, još ostaje ono zadnje prije berbe. Da ga tuča nije satrala razlika u očuvanosti bi bila 5% slabije zbog katastroflane godine..

Inače ova godina bude "župnata" ali sladora nebude.....
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
špricano 11 puna, grožđe odlično kao lani ali me peronospora na listu je.ala ko sansku kozu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj otac nema kaj brati , u ovakvoj godini od priprijeti samo s bordoškom juhom .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Spricano 8 puta, negdje fali mozda 5%, a frankovka je komplet 80% propala negdje i 100% di je leda bilo.
Kad u krugu od par km imas 1000ha vinograda i netko zapusti svoj mozes se slikat i spricat koliko god hoces kad je ovakva godina. Pepelnica se neumoljivo sirila dok se peronospora nedavno pojavila ali je zaustavljena. Ranije sorte su ospricane protiv trulezi dok ce ostatak ovih dana pa cemo do berbe vidjeti sta ce biti jos s trulezi.

@puknuti
Dodji kod mene pa da iscjedimo nesto, da se odojak ne jede na suho
 

zetttrack

Novi član
Tu od
27 Kol 2014
Poruka
5
Da se i ja pohvalim imam cca 1100 trsova ,nesto grasevine,sardoney,zuti plavac i stajerska bjelina . Spricano pet puta , bilo bi dovoljno 4 da nije bilo tuce.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
au majku mu poljubim, znam na kojem sam forumu al dajte ljudi ko ima kod Broda nešto da dođe kod mene na čast ili ja kod njega pa da malo poljudikamo. Naravno da su sva štovana gospoda s foruma dobro došla jer koliko god da mislim da znam, MALO ZNAM :icon_thumright:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Pih sad kazes a jucer ti prolazio kroz selo

Evo kod mene u kraju pocela berba ovih dana, kakav je slador ne zelim ni mislit...
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Pih sad kazes a jucer ti prolazio kroz selo

Evo kod mene u kraju pocela berba ovih dana, kakav je slador ne zelim ni mislit...

J.bo te pa nisam ja Nostradamus. kbr je 36 kada tko bude prolazio kroz selo:icon_thumright:
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Pih sad kazes a jucer ti prolazio kroz selo

Evo kod mene u kraju pocela berba ovih dana, kakav je slador ne zelim ni mislit...

Znači počela berba još prošli tjedan(kolovoz) koja se to sorta bere i jel može moštomjer izmjerit slador ?
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
bome čitam po forumima da se već radi na veliko a kod mene nitko ni spomena. baš ću sutra izmjerit sladore. sa moštomjerom možeš ali moraš iscijediti dovoljno soka, lakše ti je ako možeš od nekog posudit refraktometar:icon_biggrin:
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Da li bi bilo kasno idući tjedan ići sa Fertinom V, radi popravka sladora ?

to nisam još čuo da je netko radio pred berbu :s:

čak se bojim da bi mogo gadno poremetit stvari jer ti je sada naredna prihrana ili gnojidba jesenska nakon berbe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
čak se bojim da bi mogo gadno poremetit stvari jer ti je sada naredna prihrana ili gnojidba jesenska nakon berbe

Kod mene će berba za mjesec dana i više.(šta se tu može poremetit),karence nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh