• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj to on ima jednu pumpu dva motora?
Da li ima netko šemu hidraulike od njega?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Je, jedna pumpa dva ili ako je 4x4 više motora.
Ako je bilo koji kotač u zraku sve staje.

Mislim da ima kolega neku knjigu, sa nekakvim papirima je mahal kad sam mu pumpu slagal, ali me to nije zanimalo.
Bum ga pital.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onda su ga teebali slepati u rikvercu bez obzira kaj stoji na mjestu..tak da "ispravani"dio pogona ne strada.
Mislim..nadam se da ima šok ventil ali opet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ako je spojka nema to veze, ona kad se okrene ne vozi ni sim ni tam.
misliš da nisu probali jel ide u nazad pa da se tak dovuku doma. I to više puta ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema veze kaj je dizel motor radio.ispravnu stranu su vukli na silu.a to nije dobro.

Da su ga vukli u rikvercu kroz motor bi strujalo ulje niskog tlaka koje njje dovoljno za pogon ,ali ne bi bilo na silu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
To je več za mene znanstvena fantastika.
Kad je kolega imal problem (nevezan za pogon) mi smo motor izvukli i dovlekli ga doma 30-tak kilometara. Nakon toga je radil idučih pet let dok ga nije poslije prošle sezone prodal..... sunce mu poljubim, a drugog kupil nije pa sad nek ja ručno berem 🤭
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kupio je susjed neki dan MD8 ali koliko sam primjetio odspojene su mu kočnice, da li on može tako raditi po brdu, ja osobno ne bi al njega baš to i ne dira previše.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dirat će ga ako mu ne daj bože pukne crijevo od pogona kao što je meni neki dan .
Ja kočnice u sezoni stisnem možda desetak puta ali bez njih ne krećem iz dvorišta i tačka.
Komplet kočioni sistem za moj burgon odgovara od nekog starog zetora uz minimalne prepravke , a sva četiri nova cilindra ne koštaju više od 80e , što bih se zezao?

Imam jedno pitanje kada već pričate o MD8 , ima li on ikakav sistem spore/brze , ok znam da nema mjenjač a ima li kakvu igrariju možda sa hidromotorima serija/paralelno ili nešto slično?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ja sam radil nešt malo sa Burgoinom MD8 i taj nikad nije imal kočnice u funkciji a ima brda kolko hočeš. Samo ručica nazad i gotovo. Za spore/brze neznam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ajd recimo da ti ne trebaju za svakodnevnu vožnju , ali ako ti pukne crijevo onda ti treba interventno a ti je nemaš.
Više puta sam se davio u blatu ili zapadao jednim točkom , mnogo pomogne kada kočnicom izbalansiram vučnu silu jer nema blokade.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A ako ideš uz brdo. Bez kočnica ni slučajno, jako opasna stvar.
A mislio sam da hidro pogon imaju riješen kao kombajni. Jedna pumpa jedan motor, mjenjač. Relativno jednostavno, a super radi. I za ne daj Bože ako treba, šlepanje nije nikakav problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Meni je ipak nerealno da ti hidro motori rade potpuno iskorišteno ajde navest ću dva drastična primjera,
Jedan je puni transport po ravno a drugi je ići polako uz veliko brdo.
Velika je to razlika , po meni je ova opcija kao na mojoj staroj krlji jedan hidro motor nakačen na mjenjač sa tri brzine prava stvar.

Ili recimo da je bar 4x4 pa da možeš tu redukciju dobiti ubacivanjem zadnje vuče u igru .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je klipno varijabilna pumpa u kombinaciji s klipnim motorima tu nema gubitaka .Nisam nimad vozio vjerujem da se može viziti na pola okretaja dizel motora a na punoj brzini hidraulike...zapravo to se sve skupa više troši u transportu nego u polju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh