• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOX RING. udarci ispod pojasa

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e pa u dobrom duhu foruma i naziva teme steram vas sve u *****
erlbuo.gif
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
e pa u dobrom duhu foruma i naziva teme steram vas sve u ku**c
erlbuo.gif

Hvala, takodjer ;) ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
puknuti kaže:
e pa u dobrom duhu foruma i naziva teme steram vas sve u ku**c
erlbuo.gif
volim i ja tebe
cmok.gif
 
G

GROF

Guest
... vidim da ovde ima jako puno pametnoga svita!., pa ajde., da i sam dodam ku pametnu!!!

Prošlo je puno i previše vremena kada sam išal u osnovnu školu!., istina i Bog! puno sam stvari iz osnovne škole zaboravil., ovo o usponima mi jednostavno i ne učimo u našim Ličkim školama., kod nas ima jednostavno previše uzbrdice!., i dobro se sićam baš jedne zgode kada nam je naša draga drugarica rekla da tu i takovu temu o sinusima - kosinusima - bla, bla, bla,... jednostavno preskačemo zbog uzbrdica i nizbrdica., to je bilo do četvrtog razreda osnovne škole!., a poslje od četvrtog do osmog razreda osnovne škole nis bil na satu kada smo tu temu malo, tobože utvrdjivali!

Jedna interesantna stvar!., kod nas u Liki jednostavno ti i takovi tabli o usponu nima., ono malo ča je bilo narod poskidal., a nadležne službe /ovo ni reklama!/ iz LIKA CESTA JEZERANA sa središnjicom u Gospiću!, jednostavno odlučilo da ima previše uspona i padova, i kada bi se išle table mićat na sve uzbrdice - nizbrdice došla bi ta recesija kod nas u našu Liku!., a složit će se svit i narod smanom da nam toga i takovoga vraga od recesije netreba., ma ko ni tabli!

... da zaključimo na kraju moje štorije!., blago vam ki ste završili velike škole - fakultete i tako to!., ma sve znate izračunat., ali jebiga, niko iz raje treba i delat?., e vrag ti zel delo i posal kad bi se sve moglo izračunat!.-

p.s. STARI MOST U JEZERANI zidan suhozidom - kamenom iz kapele!., zidali ga majstori iz Istre i Dalmacije., zidali ga desetak godin!., tamo negdi prije dvisto godin!!!., taj i takov most sada treba popravit i to temeljito!., pazi danas matematičara i 21. stoljeća - veka ili kako već?!!!., tehnika, tehnika, tehnika, tehnologija, bla, bla, bla,... RAČUNADU MATEMATIČARI statiku mosta i sve te razno - razne gluposti 10 godin!., /deset puni godina???!/., alo., kako bi rekal pokojni športski novinar /Bog! mu dal duši lako!/., jimenjak Mladen Delić!., MA LJUDI MOJI JELI TO MOGUĆE???

Bog!., narode moj!., čitamo se...
 
K

korisnik2408

Guest
da li je 1% = 0,57 stupnjeva ?

Da.
Znaci 1% mozemo zamisliti pravokutan troku kojem je kateta a dugacka 100 m, a kateta b 1 m. Formula za izracunati kut glasi tgα=a/b sto znaci α=arctg(a/b). Sto znaci α=arctg(10/100) odnosno α=arctg (0.01) sto iznosi
α=0.5729 °
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
to grofe legendo :prayer:

boli mene ona stvarka kolika je uzbrdica , ja jos nisam sretio toliku da rus nemoze da se popne , o tomi da ne pricam , taj moze na nebo i malo dalje (KADA JE SUVO) ;)

i prije 1000 godina postojale su uzbrdice pa ih niko nijep proracunavao
a to sto kazes za most , prijatelju moj previse je onih piskarala (cata) kako se u vojsci kaze koji samo nesto svrljaju u zamisljaju teoretski a nikada nisu nista uradili svojim rukama

ja vjerujem da ti likovi koji su radili ''projekat'' rekonstrukcije tog mosta nisu nikada oklesali ni jedan jedini kamen , i 1000% sam siguran da to niti neznaju uraditi
tu se dovede covjek majstor sa dugogodisnjim PRAKTICNIM iskustvom i dovoljno je da mu kazes samo ''daj ovo popravi'' i idi kuci spavaj

nekada se cisto zgrozim od silnih proracunavanja i zakomplikovavanja tako jednostavnih stvari :madmana: zalosno
 
V

VTZ

Guest
U temi o kultivatorima Labinprogres, Puknutom nije bilo jasno sljedeće:

puknuti kaže:
10% kosina , koliko je to u stupnjevima .

puknuti kaže:
tg od 45 stupnjeva = 1 , ispada da je kosina od 100% =45 stupnjeva :scratch
Koliko je onda kosina od 50 stupnjeva ? cca 120%

Sve što je dalje napisano nema smisla ponavljati, a za one kojima matematika nije jača strana - postoji gotova tablica, u lijevo stupcu su stupnjevi, a u desnom je kut (nagib) izražen u postocima. I to je ono isto što smo mi jučer ovdje tvrdili i pisali..

slope-percent-degree-grade-converter.png
 
K

kemicar

Guest
ajme. OPROSTITE što sam uopće napisao ono s nagibima. Ispravak netočnih navoda trigonometrijske funkcije su gradivo srednjih i viših škola.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kemicar kaže:
ajme. OPROSTITE što sam uopće napisao ono s nagibima. Ispravak netočnih navoda trigonometrijske funkcije su gradivo srednjih i viših škola.
A tako znaci ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
alooooo , u ovoj temi nema izvinjenja , samo udri :blackeye
 
B

bezimeni

Guest
savoris kaže:
to grofe legendo :prayer:


ja vjerujem da ti likovi koji su radili ''projekat'' rekonstrukcije tog mosta nisu nikada oklesali ni jedan jedini kamen , i 1000% sam siguran da to niti neznaju uraditi
tu se dovede covjek majstor sa dugogodisnjim PRAKTICNIM iskustvom i dovoljno je da mu kazes samo ''daj ovo popravi'' i idi kuci spavaj
e ajmo sad, koliko je ovo 1000% što je čovjek siguran u nekim drugim dozama???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A da osnujemo klub idiotskih postova ? ..ali nećemo raditi kalendar ..to nek rade oni koji rade :lol:
 
B

bezimeni

Guest
pa jasno je da je kalendar ispušio...jedino što uspijeva su ovakva sranja jer se svi najradije na to kače...a čini mi se, ni šala nije jača strana, odmah treba za vratove...ja odmah dajem glas za tvoj prijedlog za idiotske postove...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
neznam gdje bih stavio ovu najveću odvalu našeg druga ZJa kojoj ću se smijati narednih mjesec dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ZJ kaže:
Nego Savo, zašto si pofarbal ovu prikolicu??? Inače to ne činiš :scratch
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jaoooo koja odvalaaaaaa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
savoris kaže:
neznam gdje bih stavio ovu najveću odvalu našeg druga ZJa kojoj ću se smijati narednih mjesec dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ZJ kaže:
Nego Savo, zašto si pofarbal ovu prikolicu??? Inače to ne činiš :scratch
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jaoooo koja odvalaaaaaa
Čuj, iznenadil si me, čak štaviše i zabrinul: Svi tvoji strojevi, izrađeni u samogradnji, su rđavi i rade savršeno. Ovaj je prvi pofarban prije praktične probe, pa sam se zabrinul da ovaj nebu dobar :lol: :vragek:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh