• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Božićne purice

R

Ratarko

Guest
Potražite ove purice po hladnjacima pred Božić .
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ovo je ljuta pila koja radi utovar kaveza u kamione .
Ima pogon na sva tri kotača + špera , ide kroz 20 cm debel gnoj , radi okret u mjestu.
Ima sve moguće posmake sa vilicama .
Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
ma ko "šiša" purice.... nema tice do prasice ;) :mrgreen:
 
P

paor

Guest
sapat kaže:
ma ko "šiša" purice.... nema tice do prasice ;) :mrgreen:

uze mi riječ iz ustova :), 5 kila vratine u rerni, uh...to je Božićni ručak po mojem
 
S

sapat

Guest
paor kaže:
uze mi riječ iz ustova :), 5 kila vratine u rerni, uh...to je Božićni ručak po mojem
...kod nas za Božićni ručak će biti prasence sa ražnja...
 
B

branko

Guest
paor kaže:
sapat kaže:
ma ko "šiša" purice.... nema tice do prasice ;) :mrgreen:

uze mi riječ iz ustova :), 5 kila vratine u rerni, uh...to je Božićni ručak po mojem

i ja sam radije za takvo nesto, jos ako je bila malo u pacu (salamuri)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel se isplati uzgoj tih purica,razmišljam o tome ako bi bilo tržište,koliko komada bi bilo isplativo i po kojoj cijeni idu,znam da je u Kauflandu 40 kn,kg.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
ovo su pazinski ako se ne varam,za zagorske purane imas dobre poticaje,140kn po puranu i 110kn po puri,ja sma ih mislio nabaviti ali iz zadruge zagorski puran su rekli da u zadrugu ne primaju nikoga izvan krapinsko zagorske zupanije jer onda to nebi bio autohtoni puran,a st ose poticaja u slucaju toga tice(ako si van navedene zupanije) neznam kako funkcionira,makar mislim da nebi trebalo biti problema...samo kad gledas,hranis ih 10 mjeseci pa imaju 3-6kg!
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Potražite ove purice po hladnjacima pred Božić .
dsc00058ci5.jpg

dsc00059rn2.jpg

dsc00060yo8.jpg


Ovo je ljuta pila koja radi utovar kaveza u kamione .
Ima pogon na sva tri kotača + špera , ide kroz 20 cm debel gnoj , radi okret u mjestu.
Ima sve moguće posmake sa vilicama .
dsc00061on8.jpg

bas izgledaju "fino" :(giggle):,jos ovi u klaonici izmrcvare!o moj boze pa sta mi sve jedemo!!!!!!:icon_hang:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
I jel bude kakvih puranov na Bozicnom stolu. Vidim da se purice reklamiraju po trgovackim centrima po raznim cijenama. Sta je navaznije kad sam dosao u k... m sve se vec razgrabilo, i friske i smrznute. Nudili mi patku koju imam domacu. Vidim da se cijene krecu oko 5 do 8 eura. Koliko su onda zive domace????
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Kod mene purice idu od 10€ na dalje po kili,očišćene
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kod nas su cijene od 12-15 eura, tko voli nek izvoli, ja ne dam te novce za puricu. Nije da nemam nego po meni je to postalo pretjerivanje s tom hranom, ja sam sretniji da imam svaki dan normalnu prehranu nego da sam na pašteti ko većina ljudi koji sad ganjaju purice za jedan dan da pojedu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
prave purice od tri kile niti nema nigdje...a ove pazinsko-kanadsko-armenske po 10 ili više kila, nisu mi zanimljive...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo sad je bila reportaza u centralnom dnevniku o zagorskim puricama. Neki uzgajivac pokazao samo mu je ostalo maticno jato a sve ostalo oko 150 kom je vec rasprodao prije mjesec dana. Svaka je imala svog kupca i rezervaciju. Cjena od 12 do15 eurica kila. Veli da mu telefon stalno zvoni i da ne pitaju za cijenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh