• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brenze- nejednako trošenje disk pločica

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pakne su praktički nove, ne troši se to tak brže, a popravak diska, hm prije bude zamjena jer je dosta tanak već. kakva je gumica, ne znam, onda je još bila ok, mislim da je možda je zrak u tom cilindru.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ako gumica nije čitava ušlo je smeće i voda pa je klip zahrđal i nema više nesmetan hod tj otežan mu je rad pa stoga ne koči dobro
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ozracivanjem nebus puno dobil,trebalo bu oba cilindra skinut ocistit i razradit klipice.
Posto su vec diskovi potroseni klip je vise vani i steka.
Zamjenom diskova i plocica to ce se rjesit al ne trajno.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dobro ljudi ima pak toliko mesa, pakne su skoro nove, disk još nije ko cigaret papir, zaboga oficir nije klip nikam van zišel.
Po običaju MUHin prijedlog ima nekak najviše smisla, osobito zato jer sam u sječnju 2013 rastepal obje čeljusti i znam kak to izgleda iznutra i izvana i da nije to baš sam tak da se potere i da ima manju silu kočenja radi par smetini ispod gumice :pig:
Ali naravno još moram skinuti kotač i pogledati :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Prije nego peš po novi RSK-a ventil ili se upustiš u rastepanje postoječeg uzmi u obzir da ti imaš problem i s ručnom, a ja mislim da tu RSK-a nema funkcije.

Ja da sam na tvojem mjestu bi zamjenil diskove. Desnoga na ljevoga i obratno, malo zvozil da si pločice sednu pa onda na valjke otišel.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Teško da je do ventila jer bi onda i drugi kočil slabije.....
Ovo kaj ti oficir veli da napraviš ak nisi nikad videl kakvo je to unutra ne diraj jer to nije prva kočiona čeljust,reparacija takve čeljusti ti je od 200 do 500 kn zavisi kaj treba a nova je oko 1.500 do 2000kn.
Ako površina diska gdje naliježe pločica nije ravna normalno je da ne može ostvariti dovoljnu silu kočenja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Što se diskovi ne poravnavaju kod tokara kada se mjenjaju pakne,ako ima kakvih neravnina da se poravnaju,da nove dobro naliježu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cekaj kaj ne pricamo o golfu 4?
ako je golf 4 on nema pakne za rucnu ko recimo bmw ili mecka nego rucna je na disk preko excentra i polugice.
I mika dobro veli ako nisi to raskapal ni nemoj dirat a reparacija kod majstora je oko 400kn po kljestima.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
zamisli kaj je negde nutra, klip i gumica, dihtajuća i zaštitna, polugica na feder kam se kopča ručna. Napisal sam da sam sve to već rastepal poslje nove godine 2013.
Ma i ja sam se zmislil da nije do toga ventila jer onda nebi na ručnoj isto bila slabija sila, bit će da je disk već jako loš, osobito zato jer mu je onaj zaštintni pleh strunul pa ga sol fino jede i tak to...
:icon_axe:

oficir pakne su ti na sliki na početku ove teme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ta tema je počela pred leto i pol i Golfič je bil za potrebe umetnjaka voziti, semenja po poljima razvajžati, logožara z jelom i pilom dopeljati .....
Ja sam mislil da strikan u najmanju ruku več peticu ako ne šesticu pelja, kad ono banana. On ni bremze još od onda nije posložil :(giggle)::(giggle):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kaj se hincaš!:icon_smile: A tek kad bum od nive složil samohodnu prikolicu (nekaj ko oni stari fendt traktori s trugom)) onda bu golf samo za fine stvari voziti. :icon_blackeye:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ona crvena Niva?
Tam se magnet još samo za fege lovi :(nerd):
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Stric, ima tu kad izvadiš klip van malo više toga nek kaj ti misliš a ni klip se na nekim čeljustima nemre samo izvaditi da ga ispumpaš s pedalom,al dobro ti znaš kak to ide....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Na svim zadnjim čeljustima se klipovi ušarafljuju osim na autima koji unutar zadnjeg diska imaju zasebnu ručnu (npr BMW5 Mercedes c-klasa,vito sprinter, neke serije volva, itd)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da i van ide a nazad bez alata jako tesko.
Ti si još ranjicu po pesku vlekel kad sam ja savladal taj dio zadatka bez alata :icon_wink:
Ali mogu i tebe naučita ako te zanima :(happy):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@mika kaj još ima?

@oficir: imam jedna specijalna kliješta (ravna okrugla) s kojima sam klip vračal, s tim da je naravno pri tome čeljust bila u šrafštuku, na autu bi za vraćanje klipa trebal posebni alat ili možda dva bedaka jedan drži čeljust, a drugi šarafi :icon_scratch:

@Muha, da felge su dobre, motor je masni pa ne hrđa, a kučišta mjenjača, difa i reduktora su aluminijska, tak da je sve kaj mi treba očuvano :icon_rofl: jedino moram osmisliti konstrukciju hibridnoga vozila u koje bum to ugradil. Nažalost neki djelovi mi budu falili jer sam ih već prodal npr prednje glavčine tak da bu i to problem:s:
 
Na vrh