• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Baš nasuprot, čini mi se da čovjek zna znanje. Nego je sam rekao da će se hobistima i amaterima dić kosa na glavi dok to gledaju. Oklaštrio ju je pozamašno, meni bi to bilo "žao".
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Baš nasuprot, čini mi se da čovjek zna znanje. Nego je sam rekao da će se hobistima i amaterima dić kosa na glavi dok to gledaju. Oklaštrio ju je pozamašno, meni bi to bilo "žao".

s obzirom da sma amater ,jel ima bolji način orezivanja?
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Pozdrav.Drugar,kažeš da si amater a pitaš da li ima bolji način orezivanja.Ti iskoristi ovaj video što je tatko postavio,slijedi upute i nauči na prikazani način orezivati(kada je uzgojni oblik vreteno u pitanju)i ništa ti više nije potrebno,osim adekvatne zaštite,a što možeš naučiti kada pročitaš sve ranije što su uzorni voćari iznijeli.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Pozdrav.Drugar,kažeš da si amater a pitaš da li ima bolji način orezivanja.Ti iskoristi ovaj video što je tatko postavio,slijedi upute i nauči na prikazani način orezivati(kada je uzgojni oblik vreteno u pitanju)i ništa ti više nije potrebno,osim adekvatne zaštite,a što možeš naučiti kada pročitaš sve ranije što su uzorni voćari iznijeli.

pozitivnu kritiku prihvaćam.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Baš nasuprot, čini mi se da čovjek zna znanje. Nego je sam rekao da će se hobistima i amaterima dić kosa na glavi dok to gledaju. Oklaštrio ju je pozamašno, meni bi to bilo "žao".


Nema tu šta da bude "žao" to se jednostavno mora tako odraditi.

Ako ostaviš više grana, dobiješ isto roda ali mnogo više košpi i zasjeniš krošnju. Ako ostaviš deblje grane, dobiješ dobre breskve ali napraviše dobar problem za sedeću godinu, koji ne možeš popraviti lako. Kod breskve se moraš držati strogo nekih nepisanih pravila, ako hoćeš da stabla budu u životu i redovno stabilan donose rod.

Ja završio sa rezidbom i juče oprskao (okupao) bakrom-cuproxat.

Tako da je sad pravi momenat za prskanje nema šta više kalkulisati. A sledeće sedmice javljaju kišu.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Najbolje mi je kada u rezidbi supruga kaže žao mi je odrezati,a ja radim zamjenu grana:icon_lol: Svaki početnik se toga boji ali vremenom vidiš da se to mora i svakome toplo preporučujem ako ima voćnjak uzgoj mu bude vitko vreteno,ja sada koji mjenjam uzgojni oblik na jabuci s palmete u vitko vreteno ima drva podosta,ali polako svake godine po 1-2 grane.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
samo da se javim jer redovno vas pratim... i ja sam u subotu iskoristio ljepo vrijeme i oprska breskve sa modrim uljem...

pozdrav svima
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav
Ja nisam uspio pošpricati jer je jako puhao vjetar a imao sam u planu i sve pripremljeno međutim puhalo je do kasno u noć a ujutro poćela kiša.Kod nas u Međimurju temperature su bile malo niže jutarnje do -5 dnevne do 10 stupnjeva.Nadam se da ne bude infekcije jer prognoziraju cijeli tjedan hladnije temperatura do 5.Što bude bude .
Kolege što vi mislite
Pozdrav
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Breskvari ne znam kakava su prilike kod vas, ali kod mene već treći dan pada kiša i javljaju još minimum 2 dana. Tako da čim se proljepsa vrijeme budite spremni za još jedan tretmana bakrom pošto je ovaj prvi oprala kiša.

Ja sam išao cuproxat prvi put, a sad planiram crveno ulje.

Biće muka i ova godine se izboriti sa tafrinom.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Vidim da nitko ne piše. Danas je zadnji dan da se podnese prigovor agenciji za plaćanje za neisplatu poticaja 2012 godine,ono kad su nas zakinuli za određeni postotak. Treba popuniti zahtjev i preporučeno poslati na njihovu adresu,neznam gdje se može naći primjerak,ja sam našao kod susjeda i kopirao pa poslao. Zovite,pitajte i šaljite još danas.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod nas je isto previše kiše i tlo je strahovito mokro. Najveći problem mi je kako uopće ući u voćnjak s traktorom, a da ne zapadnem u blato :( Tako da će biti jako škakljivo s ovim prskanjima sada...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
hebeš ga nisam ni znao za prigovor za 2012. da se podnosi

nego jel zna ko koje su cijena plavog i crvenog ulja, tj. ako ima di povoljnije osim 48kn/l za plavo ulje, ili bijelo ulje gdje je najpovoljnije
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Konačno i ja danas obavio zaštitu i to nordox-om 200g/100 l vode ,potrošeno 400 l na 0,75 ha
Bez vjetra je bilo T 11 stupnjeva sunčano vrijeme cijeli dan, rezultat ili učinak bi moral biti jako dobar . Za sutra najavljuju kišu pa kako bude bit će
Pozdrav svima
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Juče drugo prskanje u breski. Crveno Ulje u konc. 2.5%. Pupovi su dobro nabubrili, većina vršnih na ranim sortama pukla. Tako da sam ove godine uspio napraviti pun pogodak, bar za sad.
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
evo i ja sam danas odradijo drugo prskanje malo je vjetar zezo ali sta je tu je nekako se odradilo prosli utorok sam prsko nordox+ bjelo ulje a danas ciram vrsni pupuljci su popucali na skoro svim sortama kupijo sam i delan za sledece prskanje
kakva su vam iskustva a ciramom ovo je prvi put da prskam sa njim
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ima li smisla to prskanje jedan dan pred kišu?! Postiže li se kakav efekt ili kiša to sapere sve?
 

Najnoviji postovi

Na vrh