• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briggs & Stratton kosilica kvar,pomoc

corsa

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
4
kosilica radi jedno 7-10min. a onda se ugasi a pumpica za pumpanje goriva ostane usisana. Dakle kad se kosilica upali,pumpica je u normalnom polozaju,dok neko vrijeme radi ,pocinje je usisavati i onda kosilica krepa. Rastavio sam karburator i sve ispuhao,no i dalje se isto dogadja.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pokušaj nakon par min.rada otvorit čep rezervoara,možda je to što kaže Marko355.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Čim crkne probaj otvoriti rezervar i vidi jel možda napravi taj "puh", da uvuče zrak, ili bude normalno.
 

corsa

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
4
pa velim da su na čepu tri rupe od 1mm,te su sasvim prohodne
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Onda je zaštopan usis na samom izlazu iz spremnika goriva.
 

corsa

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
4
ok ,provjeriti ću to,no zabrinjava me,što u sami spremnik ide samo plastična cijevčica a na završetku ima sitno sito,koje mi izgleda čisto,probao sam puhnuti u to i koliko se odčepilo neznam,ne usudim se tu cijevčicu izvuči iz karboratora da ne pukne,jako tvrdo ide lijevo desno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Koliko znam, rasplinjači na kosilicama nemaju membrane, nego plovak.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Sve zavisi brate, ako je stariji motor i sko je ovakav karb,, on ima membranu, imao sam ovakvu mašinu
 

Prilozi

  • Car-Carburettor-Carb-Fits-BRIGGS-STRATTON-SPRINT-CLASSIC-Engine-498809-Auto-Carburetor-Parts.jpg
    Car-Carburettor-Carb-Fits-BRIGGS-STRATTON-SPRINT-CLASSIC-Engine-498809-Auto-Carburetor-Parts.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 17

Mario.janjecic

Novi član
Tu od
3 Ožu 2019
Poruka
5
Membrana ili ti je možda smeče ušlo u rezervar (stari je prije točio benzin s plastičnih boca pa se svako malo zaštopalo), pogledaj na ovoj cijevici ti je fino sito.
 

XXX

Novi član
Tu od
1 Lip 2022
Poruka
4
kosilica radi jedno 7-10min. a onda se ugasi a pumpica za pumpanje goriva ostane usisana. Dakle kad se kosilica upali,pumpica je u normalnom polozaju,dok neko vrijeme radi ,pocinje je usisavati i onda kosilica krepa. Rastavio sam karburator i sve ispuhao,no i dalje se isto dogadja.
Jel si uspeo da resis ovaj problem i kako? Isti problem imam...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Probaj očistiti čep rezervara, izgleda da su ti rupice za zrak na čepu zaštopane pa ti motor izvakumira rezervar i pumpicu i ugasi se naravno...
 

XXX

Novi član
Tu od
1 Lip 2022
Poruka
4
Ocistio sam cep i opet isto, al svakako bi morala da se vrati pumpuca kad otvorim rezervoar, al nece ostane uvucena...
 

XXX

Novi član
Tu od
1 Lip 2022
Poruka
4
Nosio sam u servis, ocistio mi karburator, zamenio pumpicu, membranu, dihtung i opet isto, na kraju je stavio neki drugi karburator koji je imao i opet isto....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Najvjerojatnije nepovratni ventil iza pumpice ne brtvi pa potlak iz usisa povuče kuglicu.
 

XXX

Novi član
Tu od
1 Lip 2022
Poruka
4
Da li bi problem resilo kada bih kupio nov karburator i stavio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh