• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briggsov motor???

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Meni se baš sviđa motor....
Čini mi se da bi to mogao biti motor serije 19...možda 190402...
Kod brigsa serijski broj bi morao bit utisnut negdje na limenom poklopcu uskjerivača zraka...


pogledaću sutra opet.sve sam skinuo a nema nigdje oznake
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Broj mora biti negdje na tom limenom poklopcu....vidim imaš neki dodatni lim iznad startera, mora da je pod njim.....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jedan savjet....pregledaj si u kakvom je stanju gumena tarenica pogona, poslije bilo kakvog rada na tom dijelu, dobro obriši čistim benzinom gumeni kotač i tanjur, ne pretjeruj sa podmazivanjem klizača.
Nisam siguran kakav ima prijenos na puž freze, al obavezno nabavi originalne sigurnosne vijke koji povezuju puž sa pogoskom osovinom na obje polovice i ne priteži te vijke čvrsto jer reduktor je jaaako skup, a vjerojatno i nedostupan:madmana:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
broja još nisam našao,sad idem dalje kopati i tražiti.a rasplinjač jeste ovaj sa slike. mislim da je stvar u tome da je zanečišćen.no set za servis ću nabaviti i zamijeniti jer kad upali puca ko lud i radi nemirno.kad smanjim gas na leru da radi onda se zahukava i hoće da se ugasi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Po simptomima, vrlo vjerojatno je djelomično zaštopan....probaj ga rastaviti i ostaviti nekoliko dana u nitro razrjeđivaču pa ga onda dobro isčetkaj i propuši....
Sa tankom žicom dobro pročačkaj rupice na mlaznici....
Ako to sve napraviš, moguće je da ti eće trebati nikakvi dijelovi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Po simptomima, vrlo vjerojatno je djelomično zaštopan....probaj ga rastaviti i ostaviti nekoliko dana u nitro razrjeđivaču pa ga onda dobro isčetkaj i propuši....
Sa tankom žicom dobro pročačkaj rupice na mlaznici....
Ako to sve napraviš, moguće je da ti eće trebati nikakvi dijelovi.

da to sam i mislio uraditi,čak sam i mislio odnijeti ga kod jednog bošiste da ga stavi u ulutrazvučnu banjicu pa da ga očisti pošteno.ako ja neuspijem onda neka ga on proba očistiti
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovih dana sam donio frezu sa kofol popravka i opet isto sranje,motor radi 5 minuta i stane.ugasi se,nakon toga upalim ga i ponovo ista procedura.nema šanse da radi na pola gasa,samo na pun gas.kaže tip da je očistio karburator i da je sve u redu.ali opet sve isto.

šta da sad radim.bemti brigsa i ko ga izmisli.

mogao bi dvorište očisiti za pola sata a ja čistim sat i po,a to je sve jer pola sata samo vučem štrik i palim jer se gasi.šta da radim???? piše negdje na internetu da je mašinA SA 8 KS i oko 300 kubika.a ja to sumnjam jer znam kako trebaju vući sa 300 kubika. šta vi mislite,dalje popravljati ili tražiti bolji motor?ako da koji?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Moguće da kad se zagrije ne baca dobro iskru, pogledaj paljenje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Moguće da kad se zagrije ne baca dobro iskru, pogledaj paljenje.

i to sam razmišljao,velim razmišljao jer nemam kome otići da mi to pogeda sve neki nadrimajstori koji neustaju priije 10 sati. i ako jeste to me košta oko 40 eura(magnetna spula),a nakon toga je i karburator slijedeći na redu za pre.popravak.pa neznam dali da to popravljam ili da gledam drugi motor.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kad ti se motor ugasi, ga možeš odmah upaliti?? Prepostavljam da je četverotaktni...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kad ti se motor ugasi, ga možeš odmah upaliti?? Prepostavljam da je četverotaktni...


mogu ga upaliti,nakon dva tri poteza pali,jeste 4 taktni.ali radi samo na full gas.par minuta,nekad duže,počne pucati iz auspuha plamen i ugasi se,i opet jovo na novo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ti motori nisu baš poznati u ovim krajevima, pa ljudi nemaju iskustva.
Jel ti baca iskru? Ak se dobro sjećam nema platine....tak da tu nemaš što namještati..ali definitivno može otić k vragu
Probaj idući put kad ti počne štucati otvoriti čep goriva, ili dodati čok, pa javi dojmove.
jeste mjerili kompresiju? mogu i ventili zajebavati sa nedovoljnim zazorom
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Prvo dobro sredi karburator....Ako puca moguće da dobiva previše goriva, znači promijeni diznu, to se ne čisti žicom, već samo se otapa u benzin ili slično i dobro propuše. Moguće da ti je začepljen ili nije podešen minimum., ako ga ima. Provjeri kabel svijećice,bobinu i to u rad motora mraku, tako da vidiš ako je koja anomalija. Stavi novu sviječicu i to pogodna za B&S motor. Na kraju ako se ništa ne promijeni, zamijeni bobinu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Naslage koje ostaju od današnjih benzina ne otapa niti nitro, a kamoli benzin....tu treba sistem promašaja i pogodaka, ali smo ograničeni jer se nemaju odakle uzeti dijelovi
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ti motori nisu baš poznati u ovim krajevima, pa ljudi nemaju iskustva.
Jel ti baca iskru? Ak se dobro sjećam nema platine....tak da tu nemaš što namještati..ali definitivno može otić k vragu
Probaj idući put kad ti počne štucati otvoriti čep goriva, ili dodati čok, pa javi dojmove.
jeste mjerili kompresiju? mogu i ventili zajebavati sa nedovoljnim zazorom

nisam mjerio kompresiju.neznam kod koga bi to napravio.neće niko da se zamara sa freom za snijeg.otvorio čep goriva jer sam na to mislio ali nije to razlog.ko da je bilo malo bolje ali vraga opet isto. nemam je to kome dati da vidi i da popravi

Prvo dobro sredi karburator....Ako puca moguće da dobiva previše goriva, znači promijeni diznu, to se ne čisti žicom, već samo se otapa u benzin ili slično i dobro propuše. Moguće da ti je začepljen ili nije podešen minimum., ako ga ima. Provjeri kabel svijećice,bobinu i to u rad motora mraku, tako da vidiš ako je koja anomalija. Stavi novu sviječicu i to pogodna za B&S motor. Na kraju ako se ništa ne promijeni, zamijeni bobinu.
hmmm ja ću morati to sam da napravim,nikad ga nisam rastavljao ali ću morati-a nisam meaničar,znači prije rastavljanja bijela plahta na stol i sve dijelove redoslijedom na plahtu da znam poslije gdje šta ide.koja je svjećica u pitanju?

Naslage koje ostaju od današnjih benzina ne otapa niti nitro, a kamoli benzin....tu treba sistem promašaja i pogodaka, ali smo ograničeni jer se nemaju odakle uzeti dijelovi

nažalost tako je.a i zvao sam glupave njemce koji neznaju o kome se motoru rade a imaju sve dijelove.slao sliike itd,... ali ništa od dijelova.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ti motori nisu baš poznati u ovim krajevima, pa ljudi nemaju iskustva.
Jel ti baca iskru? Ak se dobro sjećam nema platine....tak da tu nemaš što namještati..ali definitivno može otić k vragu
Probaj idući put kad ti počne štucati otvoriti čep goriva, ili dodati čok, pa javi dojmove.
jeste mjerili kompresiju? mogu i ventili zajebavati sa nedovoljnim zazorom


nam platine.samo špula.probao sam kad počne štucati igrati se čokom ali opet ga udavi. kad spustim čok ide gorivo u kapima curi van karburatora.sve mokro
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Onda ti je otišla ili je samo blokirala ona igla na plovku u karburatoru koja zatvara benzin. Prelijeva ti se unutar karburatora i motor dobiva previše goriva, radi samo na maksimum i puca Nesmije nigdje kapati benzin. To ti je kvar.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Onda ti je otišla ili je samo blokirala ona igla na plovku u karburatoru koja zatvara benzin. Prelijeva ti se unutar karburatora i motor dobiva previše goriva, radi samo na maksimum i puca Nesmije nigdje kapati benzin. To ti je kvar.


kako da ga ja kao laik riješim?taj kvar mislim.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znači ti na kraju nisi nabavio onaj set iz Njemačke....
Malo me muči da radi ok dok se ne zagrije....tak da me to više vuče na:
1) ako je cijev goriva blizu auspuha , da se možda ne stvori parni čep
2)čep goriva, kažeš nije
3)elektronika
4)bilo bi dobro prekontrolirati ventile...na hladno...
usis:0.12-0.18
ispih:0.22-0.28
pošto je to SV motor s vremenom se ventili ukucaju u blok pa se taj zazor smanji. a povečava se na način da se ventil vadi i lagano oturpija vrh stapke ventila. Kod toga bi bilo poželjno i ventile ušlajfati. Ali prvo provjeri zazor ventila da ne teoretiziramo...ventili ti se nalaze ispod limenog pravokutnog poklopca iza rasplinjača....
 
Na vrh