• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

brojač radnih sati

  • Temu pokrenuo dstrnak
  • Datum prvog posta
D

dstrnak

Guest
gdje se kod nas moze nabaviti ovakav (okrugli ) brojač radnih sati koji radi na 12V ?
Obrisan neispravan link.

vidio sam na ebay-u su cijene novih oko 200kn +poštarina (računam cca 300kn sve skupa i čekanje najmanje 2-3 tjedna) koliko kosta kod nas u HR ako tko zna gdje ima ,
danas sam obišao Požegu ali imaju samo za IMT-e i Zetore ali tamo je cijeli sat sa brzinom,itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obrisan neispravan link.
Probaj gore , šalju poštom ..koliko mi sad pada na opijeni mozak jedino Tomo Vinkovic ima taj sat bez sajle
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A kad mu se otpoji struja, onda tomica više ne broji radne sate?
 
B

Bobo

Guest
Koliko ja to kuzim, spaja se na alternator i kad krene puniti, on pocinje brojiti radne sate...

Nemam pojma... :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jedan dedo je skinuo i alnaser, i svu elektriku. Vjerovatno mu je sat ostao na nekim radnim satima jel?
 
B

Bobo

Guest
Ako radi preko elektricnog napona, onda nije brojio sate. ne kuzim se u TV...

Spamamo covjeku temu, ako imas jos pitanja, pitaj na drugom mijestu...
 
D

dstrnak

Guest
Ima na mom traktoru na alternatoru poseban izvod od 12V bas za taj brojac.
Kako je rekao Bobo kad se upali traktor kad motor pocne raditi onda i pocne brojati sate.
Rastavio sam stari (pokvareni) brojac ,u biti je unutra obicni mehanizam od el.sata koji okrece taj brojcanik,nazalost bilo je napuknuto staklo a prao sam traktor minivashem - netrebam vise nista pisati - uglavnom sve je ishrdjalo unutra.
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
imam na Rakovici menahicki brojac , teleoptikov. primetio sam da vec nekoliko dana stoji zaglavljen izmedju 599 i 600 sati, nikako da obrne sve tri cifre nego stoji, a obrtomer radi. znaci nije pukla sajla. kako da ge sredim? moze li uopste nekako da se rasklopi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dare kaže:
imam na Rakovici menahicki brojac , teleoptikov. primetio sam da vec nekoliko dana stoji zaglavljen izmedju 599 i 600 sati, nikako da obrne sve tri cifre nego stoji, a obrtomer radi. znaci nije pukla sajla. kako da ge sredim? moze li uopste nekako da se rasklopi?
Bojim se da se ne može rastaviti tako da se ne vide oštecenja (a zbog toga bi te ucjenivali kod eventualne prodaje)..ako ne može prebaciti znaci da negdje vjerojatno preskace zupcanik ..ne vjerujem da ima "kuplung" pa da klizi ..
Teško je to prihvatiti ali ako ti treba sat pravac u trgovinu .. ili ako ti još vrijedi garancija ,u servis ...
 
B

Bobo

Guest
DAre, moj borjac na 539 svaki puta kad treba okrenuti dva ili tri broja stoji p odva dana na istom mijestu... malo ga sakom "popravim" inda iducih 10 sati radi ok i onda ga najcesce trebam "popravljati"... vec sam se navikao na to ;)

Kod mene na satu pise 5 000 i nesto radnih sati, a ima preko 7-8000 sigurno... sto zbog toga jer nije sajle imao 2 godine, a drugi je razlog bas to preskakanje... Koliko znam da kod dosta ljudi sat preskace i da to nije uopce cudna pojava... NAZALOST
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
meni stoji na oba traktora... ;) to mi i ne predstavlja neku veliku stvar.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Aha :) zato ima po oglasima puno 533 i 539 starih po 25-30 godina sa 2000 sati :) a ljudi samo od poljoprivrede zive ;)
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
ma ja bi hteo da mi to radi cisto zbog mene, o prodaji jos ne mislim, 2003.g.
ali vec dugo stoji tako pa me nervira
 
D

dstrnak

Guest
nabavio sam elektricni brojac od TV-a narucio sam ga iz PRIMA COMMERCE (043/242077) salju postom
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
brojac sati na TV se "pali" prilikom davanja kontakta, ako preko noci zaboravis izvaditi kljuc sat vrti kao da si citavu noc radio :lol:
dstrnak kaže:
nabavio sam elektricni brojac od TV-a narucio sam ga iz PRIMA COMMERCE (043/242077) salju postom
koliko kosta sa dostavom?
 
D

dstrnak

Guest
200 kn + poštarina oko 30ak kn ako je pouzecem ,oko 20 kn je postarina ako se plati unapred.
 
D

dstrnak

Guest
edosoko kaže:
brojac sati na TV se "pali" prilikom davanja kontakta, ako preko noci zaboravis izvaditi kljuc sat vrti kao da si citavu noc radio :lol:
neznam kako se pali na TV ,na mom traktoru ima na alternatoru poseban izvod za taj električni brojač,tako tek kad motor radi onda broji.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
neznam kako se pali na TV ,na mom traktoru ima na alternatoru poseban izvod za taj električni brojač,tako tek kad motor radi onda broji.

I ja sam, nedugo nazad, montirao elektro brojač sati na mog TVja. Kupio sam neki njemački za 20€. Električki sam ga spojio tako da radi samo kad puni alternator, znači kad motor radi. Tako možeš zaboravit kontakt i nema brojanja.
Spojio sam ga na žicu koja dava + iz alternatora na kontrolnu lampicu na armaturi. Zasad nema nikakvih problema, sve radi OK :D

Mislim da ti je taj izvod (što kažeš da je za brojač)prvenstveno namjenjen za kontrolnu lampicu. A isto tako ga možeš koristiti i za brojač. Bar je tako mislim.
 
D

dstrnak

Guest
firemanpeter kaže:
neznam kako se pali na TV ,na mom traktoru ima na alternatoru poseban izvod za taj električni brojač,tako tek kad motor radi onda broji.

I ja sam, nedugo nazad, montirao elektro brojač sati na mog TVja. Kupio sam neki njemački za 20€. Električki sam ga spojio tako da radi samo kad puni alternator, znači kad motor radi. Tako možeš zaboravit kontakt i nema brojanja.
Spojio sam ga na žicu koja dava + iz alternatora na kontrolnu lampicu na armaturi. Zasad nema nikakvih problema, sve radi OK :D

Mislim da ti je taj izvod (što kažeš da je za brojač)prvenstveno namjenjen za kontrolnu lampicu. A isto tako ga možeš koristiti i za brojač. Bar je tako mislim.

Znam na sto mislis D+ ide na kontrolnu sijalicu,moj alternator ima još i C+ i ta je za brojac,
taj D+ je dobro rjesenje ako nema ovakav posebni izvod,samo kod manjih okretaja motora moze (+) na kontaktu D+ se pretvoriti u (-) pa nece brojac brojati dok traktor radi u leru.
 
Na vrh