• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brojevi šasije

D

Demox

Guest
Pozdrav svima.

Molio bih poznavaoce IMT-a da mi odgovore gdje se nalazi broj šasije na IMT 5136 ? Hvala.
 
J

jokapz

Guest
u to češ morat čekat Bobu da dode on IMT-a zna u dušu...
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
u to češ morat čekat Bobu da dode on IMT-a zna u dušu...

Toliko u dusu ga bas i ne znam...

Na "malim" IMT-ima je broj sasije ukucavan u kuciste mjenjaca, na spoju sa svonom kvacila. Dakle, gdje je shema brzina, pa na spoju... Za Brenu nikad nisam gledao gdje se nalazi. Ne bi bilo na odmet pogledati po kabini natpisne plocice, mozda na kojoj pise...
 
D

darac

Guest
na Breni ti se broj šasije nalazi jedino na zanitanoj pločici pored instrumenata
ja tražio tri dana po cijelom traktoru i definitivno nema nigdje nakucano
sranje je ako pločica ispadne
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Kao sto sam i mislio... U kabini je kao i na mom 549.
To znaci, ako ti netko ukrade traktor, skine pločicu i više nemožeš dokazati porjeklo... :blackeye
 
Z

Zlatko

Guest
Ja mislim da je na svakom traktoru osim na pločici još negdje utisnut broj, pločicu skineš ili otpadne i što onda. Treba tražiti, sigurno negdje ima utisnuto ili na zvonu ili na mjenjačkoj kutiji.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Zlatko kaže:
Ja mislim da je na svakom traktoru osim na pločici još negdje utisnut broj, pločicu skineš ili otpadne i što onda. Treba tražiti, sigurno negdje ima utisnuto ili na zvonu ili na mjenjačkoj kutiji.
Ja mislim da bi broj šasije trebao biti na prednjoj "koljevki" ispod kilera.
 
B

Bobo

Guest
Kod mene na koljevki definitivno nije, a na vecini IMT traktora se serijski broj nalazi OVDJE:

Obrisan neispravan link.

moram jos provjeriti da li imam na kraju na 549 utisnut broj u traktor ili nemam... ni sam vise nisam siguran :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobra ova kugla na mjenjaču :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
ŠANANA IMT 565 kaže:
Dobra ova kugla na mjenjaču :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Istina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ja sam imao na jednom 533 ukucan na spoju lijevog rukavca i diferencijala,a susjed ima iznad kardana isto na 533
 
B

Bobo

Guest
Za one koji ne znaju, Velike serije traktora koje su se razvozile po cijeloj jugoslaviji do IMT centara nisu imali ukucane brojeve sasije. To se radilo pri prvoj registraciji traktora. Tukli su se brojevi na najpristupacnije mijesto, tako da velika vecina traktora u mom kraju serijski broj ima gore, kod mjenjaca, dok je nekima mozda bilo prikladnije tuci na nekom drugom mijestu...
 
K

Kizo

Guest
Pozdrav svima!

Dali mi može netko točno odgovoriti gdje se nalazi broj šasje na IMT-u 549 i dali je moguće da taj broj sadrži 6 brojki???
Treba mi hitan odgovor ,hvala unaprijed!!
 
A

agroslavonac

Guest
Samo na zanitovanoj pločici kod ključa za paljenje i tvornički nigdje nije više stavljan broj.Doduše imaju brojevi sa lijeve strane menjačke kutije i samo dobri znalci mogu povezati taj broj sa godištem traktora ako je sve na njemu originalno tako da ne može neko reći da je to godište a drugi brojevi na kućici mjenjača.Ako je neko mjenjao mjenjač traktor može biti takozvano "uredan" i ako se ovi brojevi ne slažu.
 
L

ler

Guest
žare dečki da pokrenem ovu zaostalu temu jeli mi ko mož odgovoriti što znači prvi broj šasije sa pločice primjer na imt 539ako neznate budem vam ja odgovorio- drugo brojevi se prvi put na registraciji imt traktora ukucavaju sa pločice ispod volana primjer na kućište mjenjača ili iza sjedala vozača pozdrav od starog policajca
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
žare dečki da pokrenem ovu zaostalu temu jeli mi ko mož odgovoriti što znači prvi broj šasije sa pločice primjer na imt 539ako neznate budem vam ja odgovorio- drugo brojevi se prvi put na registraciji imt traktora ukucavaju sa pločice ispod volana primjer na kućište mjenjača ili iza sjedala vozača pozdrav od starog policajca
Ja neznam.
A htio bi da znam.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Šasija:101015XXX, tip:539097
Može li mi neko reći koja je godina proizvodnje traktora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh