• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Samo da napomenem, sijal sam koštice GLEISDORFER OLKÜRBIS od rwa-a.
Za probu smo pola kg sjenena stavili da pusti klicu(namočili smo ih i pomješali sa piljevinom) pošto su te koštice tretirane, postoji kakva vjerojatnost da je to sredstvo sa kojim je bilo tretirano izgubilo svojstva pošto je bilo u vodi prije sadnje?
Dali mi se isplati ići dosijavat koštice sad?(sutra)
Postoji koje sretstvo sa kojim bi dodatno tretiral sjeme od tih vrana i ostale pernate bande? :)
Molim ozbiljne odgovore.

Pa zar nitko nemože odgovorit na ovih par pitanja?
 
K

kresipep

Guest
Pa zar nitko nemože odgovorit na ovih par pitanja?

Može, ali ti tražiš OZBILJNE odgovore ! Ljudi na ovom forumu pišu iz vlastitog iskustva i u najboljoj namjeri. Možda neko ubaci kakvu šalu ali neznam što je tu neozbiljno ili loše.
 
N

Nevenl20

Guest
Dal je potrebno motikama okapati baš oko bundeva? ja planiram samo pofrezati između redova
 
I

ihorzic

Guest
ne radim niš , kak im je - tak im je
mislil sam prekultivirati ali kiša zjb i gotovo je
 
N

Nevenl20

Guest
ja isto popodne pofrezao 2 hektara između redova..još sa kultivatorom gdje je razmak 70 cm i to je to!
 
M

mac92

Guest
da li itko otkupljuje ostatke od bundeva (meso) i da li se tko time bavi ?
moje buce nikle, takozvani mađarski mraz je prošao, ali im ništa nije bilo, tj. nezamjetan dio je dobio

dsc00300w.jpg


dsc00299jm.jpg


dsc00294dr.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
špricanje bundeva!

Ovak je na stvari! Jedan poznati međimurski poljoprivrednik mi je rekao da je pošpricao isti dan nakon sadnje sa cidokorom, kao veli da nema šanse da našteti tikvi kod nicanja! E sad dali je on mene zajebaval ili ne nebi znao reči jer mi je uvjek davao samo pametne savjete koji su uvjek urodili plodom, a prošle godine je imao na 1500 čhv-a preko tone mokrih koštica, inače se bavi svinjama tak da je tikve bacil samo radi ulja za sebe, tako isto i ove godine!
Još bi dodal da sam videl zemlju gdje ima posađene tikve i mogu vam reči da između njih je asvalt, nema niti jedne travke!:prayer:
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Ovak je na stvari! Jedan poznati međimurski poljoprivrednik mi je rekao da je pošpricao isti dan nakon sadnje sa cidokorom, kao veli da nema šanse da našteti tikvi kod nicanja! E sad dali je on mene zajebaval ili ne nebi znao reči jer mi je uvjek davao samo pametne savjete koji su uvjek urodili plodom, a prošle godine je imao na 1500 čhv-a preko tone mokrih koštica, inače se bavi svinjama tak da je tikve bacil samo radi ulja za sebe, tako isto i ove godine!
Još bi dodal da sam videl zemlju gdje ima posađene tikve i mogu vam reči da između njih je asvalt, nema niti jedne travke!:prayer:

Da nije taj gosp. Marđetko?
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Nije, Đuran Saša, bili su ti nekoliko puta u plodovima zemlje, ba ve se ti proizvodnjom Međimurske tiblice i svinjogojstvom!

Meni je receno ovak: zimska brazda obavezna, zatvaranje brazde pocetkom 3. mj,4. Tjedna nakon zatvaranja brazde prskanje sacidokorom 6-7 dcl/1ha nakon toga sljedi priprema za sjetvu.
 
I

ihorzic

Guest
A što to vrijedi špricanje cidokorom u 4 mjesecu - nek mi netko pojasni
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
A što to vrijedi špricanje cidokorom u 4 mjesecu - nek mi netko pojasni

Ako ovo ne razumijes onda nečes nit ovo drugo!
Ako tako ljudi rade zadnjih 15 god onda ima neke koristi!
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ako ovo ne razumijes onda nečes nit ovo drugo!
Ako tako ljudi rade zadnjih 15 god onda ima neke koristi!

Ajde molim te pojasni koja je funkcija Cidokora i to 6-7 dcl./ha poslije zatvaranja brazde a prije pripreme za sjetvu ? Nije mi jasno! Na sjemenske korove nema nikakav učinak a za korove iz rizoma je premala doza, koja je onda svrha špricanja ?
 
I

ihorzic

Guest
Ajde molim te pojasni koja je funkcija Cidokora i to 6-7 dcl./ha poslije zatvaranja brazde a prije pripreme za sjetvu ? Nije mi jasno! Na sjemenske korove nema nikakav učinak a za korove iz rizoma je premala doza, koja je onda svrha špricanja ?

evo krešo1 je odlično pitao :supz:
meni stvarno nema logike kad se zna da djeluje isključivo preko lista, zato sam rekao da pojasniš:scratch
nemoj odmah vređati izzygk , jer ne znaš sa kim se razgovara na ovim stranicama, vjeruj mi ima i agronoma koji znaju tehnologiju , ali i ljudi koji su nekoliko desetljeća u poljoprivredi i imaju magisterij iz ,..
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
evo krešo1 je odlično pitao :supz:
meni stvarno nema logike kad se zna da djeluje isključivo preko lista, zato sam rekao da pojasniš:scratch
nemoj odmah vređati izzygk , jer ne znaš sa kim se razgovara na ovim stranicama, vjeruj mi ima i agronoma koji znaju tehnologiju , ali i ljudi koji su nekoliko desetljeća u poljoprivredi i imaju magisterij iz ,..

Pa ne tražite valja sada da Vas oslovljavam sa VI jer je netko mag.?
Agronoma ima? Super,pa zašto se sad nit jedan ne javi da objasni ovo sa cidokorom?svi oni teoriju jako dobro znaju,ali kad je u pitanju praksa, e tu je već problem,veliki problem!
Svaka čast pojedinim agronomima koji znaju odradit posao kako treba.
Oprostite ako sam koga uvrijedil jer sve kaj je gore navedeno je istina.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ajde molim te pojasni koja je funkcija Cidokora i to 6-7 dcl./ha poslije zatvaranja brazde a prije pripreme za sjetvu ? Nije mi jasno! Na sjemenske korove nema nikakav učinak a za korove iz rizoma je premala doza, koja je onda svrha špricanja ?

Dečki ja sam znam kaj mi je rekel, da odma poslje sadnje lupi sa cidokorom i da nesmi štetiti, a sad koja doza i na koji način nebi vam znal reči, nisam ga stignul detalnije ispitati ali budem kroz koji dan ga videl pa bumo onda o magisterijima i agronomima uz čašu gemišta pa vas izvjestim!:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh