• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
s čim i kako kultiviras?
meni su valjda vrane pozderale sjeme pa je niknulo samo 10-20%



[/QUOTE]
 
I

ihorzic

Guest
odmah poslije sjetve dual i centurion (mislim da se tak zove) s time da je predusjev bio pšenica gdje je poslije žetve strnišče tretirano totalom
sad smo ih za bolest i malo prihranili prek lista






ako mi se čini to je površina negdje oko pola i malo više rali - koliko očekuješ prinosa ako bude sve ok.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
evo i moje,ima ih još ali to je najbolja njiva za sada.......

dsc0166wp.jpg
 
K

kr0002pm

Guest
moje su puno vece prihranjujem ih folijarno HERBAGREENOM svakih 10 dana sad vise ne mogu u njih prekrile su cijelu povrsinu. To sam posadio na 1 maj a imam i par parcela koje sam sadio kraj 5 mijeseca...
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
buće

di ste bučari kak napreduju vaše buče ja svoje folijarno prihranio i opet ču morat potrošeno 65 šprica ili 1140l vode i slijedi još jedna prihrana pa fajrunt i kaj bude vidjet će mooooooooooooooooooooooooooooooooo:D
 
I

ihorzic

Guest
cvatova ima puno , stajskog gnoja puno , trava čuva vlagu PUNO - prinos ?????????????
nemojte reći malo jer ću odma popizditi i popiti radlere
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
cvatova ima puno , stajskog gnoja puno , trava čuva vlagu PUNO - prinos ?????????????
nemojte reći malo jer ću odma popizditi i popiti radlere

Ako ima stajskog gnoja stvarno puno onda slobodno počni piti radlere !!!:scratch
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
kaj misliš jel bu dobro ili loše

Kad ima previše dušika postoji mogučnost pomanjkanja fosfora i kalija, tikva je prebujna i problem je kod oplodnje (oprašivanja). Plodovi su debeli s debelim mesom ali ih malo ima i malo je sjemenki unutra. To se meni dogodilo jedne godine na jednoj njivi. Pola njive je bilo gnojeno stajnjakom a pola ne. Nije pravilo ali postoji dosta velika mogučnost da se to dogodi.:idea::supris:
 
K

kr0002pm

Guest
di ste bučari kak napreduju vaše buče ja svoje folijarno prihranio i opet ču morat potrošeno 65 šprica ili 1140l vode i slijedi još jedna prihrana pa fajrunt i kaj bude vidjet će mooooooooooooooooooooooooooooooooo:D

ja u neke njive nemogu vise ni nogom stat sve pod tikvama:gitarist:
a neke su se tek krenule past el ima dosta plodova nadam se dobroj godini
 
I

ihorzic

Guest
:supz:bundevaši de ste jel berete ili prešate ulje - niš se ne javljate ,..
 
K

kr0002pm

Guest
kreso ovaj tvoj kombajn me zanima!!! krenuo sam s izradom mozes dati kakav savjet??
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
QUOTE=kr0002pm;829121]kreso ovaj tvoj kombajn me zanima!!! krenuo sam s izradom mozes dati kakav savjet??[/QUOTE]

Neznam na kakav savjet mislis ? Ako te zanima nesto posebno pitaj. Moras točno znati što želiš, sastaviti ga u glavi i tek onda krenuti u realizaciju. Najbitnije su ti mjere i redosljed sastavljanja, u protivnom češ imati problema pri završetku. Tek kad je sve to gotovo sljede problemi oko uštimavanja svega i svačega. Nesmiješ očekivati da će sve savršeno raditi odma na početku. Moraš imati strpljenja, živaca, volje i dosta novaca. SRETNO !!!
 
K

kr0002pm

Guest
dal ga se uopce isplati radit doma ili ga je bolje kupiti?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
dal ga se uopce isplati radit doma ili ga je bolje kupiti?

Sve ovisi o razmjeru cijene i kvalitete. Meni su bile bitne tri stvari, minimalan rastep koštica ( bez obzira bile bundeve debele ili sitne), što manje primjesa (kojekakvog smeća u košticama) i brzina u radu. Nisam našao ništa što bi mene zadovoljavalo i zato sam krenuo u izradu sam. Od svakog kombajna uzmeš ono što je dobro i napraviš unikat.:supz: Ja sam prezadovoljan poslom koji on radi mada ču još ponešto izmjeniti do berbe.:partyman:
 

Nightwish1402

Novi član
Tu od
11 Srp 2012
Poruka
1
Pozdrav kolege poljoprivrednici :)

Ove godine krenuo sam probno sa uzgojem buča za ulje. Do sada je sve išlo manje-više očekivano no kako vrijeme odmiče moram početi razmišljati na koji način ću brati buče i odvajati koštice od mesa. Kombajn si ove godine još neću moći priuštiti, a i u okolici od bar 150 km ga vjerojatno nitko nema.

Imate li kakvih savjeta na koji način bi se sve mogao obaviti taj posao bez kombajna. Radi se o 0.5 hektara zemlje.

Puno hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh