• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
to bumo vidli osim ka je hibrid triput skuplji, prinos bi maral biti dosta veči nadam se
 
P

PacoCro

Guest
Mi smo ove godine koristili ovo obicno sjeme na 2 hektara pa cemo vidjet... A vi s hibridom javite kak je proslo :)
 
M

mac92

Guest
6 i po rali posijano, kisa taman zalila dobro :D.... ove godine koristimo nekakvo svicarsko gnojivo, kazu da je organsko i jace od ovoga nasega, a i bome skuplje 5kn/kg, odma smo pri sadnji podsipavali... sada jos pospricat treba.... a i prirediti zemlju, jos 7 rali, dok prestane padati ;)

(Y) nadajmo se da ce ova godina dobro uroditi plodom
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
mi smo prekjucer posadili 2 reda po 200m tek toliko da bude za svinje ali sve smo sadili na humus ja mislim da bi sad morale rasti ko lude
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
opal, kolega je nabavil i meni je dal za mojih 850 čhv, a ostalo sam posijal njemu stime da sam sebi sijal pola-pola baš da vidim razliku u tikvama pošto su na istoj parceli
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
opal, kolega je nabavil i meni je dal za mojih 850 čhv, a ostalo sam posijal njemu stime da sam sebi sijal pola-pola baš da vidim razliku u tikvama pošto su na istoj parceli

Teška da bu vidljiva neka razlika jer se bude sve skrižalo. Ja sam isto sijal opal ali na dvije najudaljenije parcele gdje nema tikvi u blizini. Baš radi toga da ne dođe do oprašivanja i križanja s nekim drugim sortama.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
e onda sam v kmicu vritnul, dobro pajdaš ima čistu parcelu pa bumu tu vidli ja sam opala sijao kraj meje jer veliju da on raste bole grmoliko ka ga nam moral bračati od suseda, a glaisdorfera v sredinu inače puno tikvi sejaš, kaj delaš s koščicami, na koji razmak si sijal opala?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
e onda sam v kmicu vritnul, dobro pajdaš ima čistu parcelu pa bumu tu vidli ja sam opala sijao kraj meje jer veliju da on raste bole grmoliko ka ga nam moral bračati od suseda, a glaisdorfera v sredinu inače puno tikvi sejaš, kaj delaš s koščicami, na koji razmak si sijal opala?

Sejam 15-20 rali, kak da. Opala sejam na međuredni razmak od 70 cm i 90 cm razmak u redu. Koščice doma sušim i čekam povoljnu cjenu za prodaju, a nekaj pretvorim u ulje za prodaju. Kolko ti sejaš, kak rešavaš koščice ?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Sejam 15-20 rali, kak da. Opala sejam na međuredni razmak od 70 cm i 90 cm razmak u redu. Koščice doma sušim i čekam povoljnu cjenu za prodaju, a nekaj pretvorim u ulje za prodaju. Kolko ti sejaš, kak rešavaš koščice ?

onda imaš i svoj kombajn vjarojatno, ja sijem nešto malo kolko meni treba i da mogu ručno to "skombajnirati" i posušiti lani je bilo 1400 sada 850 čhv i sve to ide u ulje koje prodam doma ustvari sijal sam uslužno drugima pa ajd onda i sebi. vidim ti siješ svaki red kod mene je svaki drugi na razmak 40 opal, a ostalo 45 a drugima kako ko želi za opal piše da se malo gušće sije
kak su koščice kod vas? ovde je cijena pala na 16, a lani se u to vrijeme diglo na 25
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
onda imaš i svoj kombajn vjarojatno, ja sijem nešto malo kolko meni treba i da mogu ručno to "skombajnirati" i posušiti lani je bilo 1400 sada 850 čhv i sve to ide u ulje koje prodam doma ustvari sijal sam uslužno drugima pa ajd onda i sebi. vidim ti siješ svaki red kod mene je svaki drugi na razmak 40 opal, a ostalo 45 a drugima kako ko želi za opal piše da se malo gušće sije
kak su koščice kod vas? ovde je cijena pala na 16, a lani se u to vrijeme diglo na 25

Da imam kombajn, a svaki red sijem da što prije prekriju zemlju i spriječe nicanje korova. Što se tiće hibrida preporučaju 17500 sjemenki na hektar što je otprilike isto ili čak manje od obične tikve. Ja sam prodal 2000 kg koštica po 32 kn i to nekom Slovencu u drugom mjesecu. Sad kak čujem je i kod nas cjena dosta pala. Imam jos oko 1000 kg za prodati pa bumo vidli kak se bu cjena kretala, po 16 kn ih sigurno nedam pa makar ih morao baciti.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja tražim stroj (mašinu) za pranje koštic,dali se toga nađe na prodaji u zagorju/međimurju?
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
228
sutra bi sijao bundeve, isao bi i na navodnjavanje posto je manja povrsina i mislim da posadim na 2m red od reda i na nekih 30 cm u redu. el bi bio to preveliki razmak, dali bi uspjele zatvorit kompletnu povrsinu????
 

Najnoviji postovi

Na vrh