• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
da, sve znam...ali niti on ne može riješiti travu na njivi zauvijek, već negdje polovicom 7 mjeseca imaš opet đumbus...
ali onda više i nemože biti velike štete od korova, već su buče jake...

Ako bi herbicidi rješavali sve korove šta bi onda mi radili, bilo bi nam dosadno, a ovako uvjek borba s vjetrenjačama !
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
dakle, pripremi se zemlja, posprica se i zadrlja opet?, pa sadi? ili :scratch

ta metoda je dobra ako nema kiše narednih tjedan dana na vidiku, inače se pošprica nakon sadnje...jedna operacija manje...
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
ta metoda je dobra ako nema kiše narednih tjedan dana na vidiku, inače se pošprica nakon sadnje...jedna operacija manje...

Poljoprivreda ti je ist kao loto, uloži novac pa možda nešto i dobiješ !:finga:
 
M

mac92

Guest
thx, vidjet cemo jos sta i kako ;) kisa serucka ovih tjedan dana,a zemlja suha ko barut :S
 
M

mac92

Guest
ma ovo ce bit 2 godina da sadim, a zasto i nebi kad od kukuruza i ostalih žitarica nema računice... a ovo je cijena po ugovoru i jos poticaj dodatni dobijem po hektaru... :D
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
ma ovo ce bit 2 godina da sadim, a zasto i nebi kad od kukuruza i ostalih žitarica nema računice... a ovo je cijena po ugovoru i jos poticaj dodatni dobijem po hektaru... :D

Koja je cjena za kg. mokre koštice na ugovor ?
 
M

mac92

Guest
Koja je cjena za kg. mokre koštice na ugovor ?

prosle godine je bila oko 7 i sica neka, jos nisam ugovorio za ovu godinu, skupljam čestice i neku jos papirologiju, btw ove godine lik iz kotoribe daje 500kn po hektaru na postojeći poticaj.. i materijal, spricivo daju oni, s time da na kraju obracunaju to sve na kosticama, dakle ja samo pripremim zemlju posadim, pospricam, pa sta bude... :D
 
I

ihorzic

Guest
auuuuuuuuuuuu

a ja predao poticaj za ovu godinu a nisam znao da idu i buće, plan je 2,5 ha ove godine

dobar zajeb nema šta
 
N

Nevenl20

Guest
Daj mi recite na koje razmake je najbolje posadit buče?(širina i poduljini od buče do buče koji razmak treba biti ) planiram 2 h zasadit..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Daj mi recite na koje razmake je najbolje posadit buče?(širina i poduljini od buče do buče koji razmak treba biti ) planiram 2 h zasadit..

Ja sam prošle godine išao u dva reda 70*70 ali mi je bilo malo pregusto, ove godine idem 140*50-70 cm razmak u redovima, znači svaki drugi red na sijačici! Pričam za mehaničku olt dvorednu!:supz:
 
I

ihorzic

Guest
Ja sam prošle godine išao u dva reda 70*70 ali mi je bilo malo pregusto, ove godine idem 140*50-70 cm razmak u redovima, znači svaki drugi red na sijačici! Pričam za mehaničku olt dvorednu!:supz:

kako i na koju šajbu siješ buće - šta ima tako velika šajba
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kako i na koju šajbu siješ buće - šta ima tako velika šajba

Nema šajbe, složil sam cijev koja ide u utor gdje pada kukuruz, buraz se gore vozi i lagano baca u ljevak! Budem sutra poslikal pa ti stavim gore kak to izgleda!
Inače smo tak sadili i grah i ide ko od šale!
 

Najnoviji postovi

Na vrh