• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
I

ihorzic

Guest
Ja neznam de kupiti i po kojoj cijeni sjeme golica , daj pomozite mi jer prvi put sadim i treba mi 2 kg.

Zval sam ove veće i poznatije topa KADMO itd ali oni nemaju.
 
M

mac92

Guest
Pozdrav ekipa, pošto je ovo tema o bundevama, '11. god. sam ih posadio na 3 rali zemlje, količina koštica je bila oko 1250kg na te tri rali, unatoč je***** travi koja je bila visoka i do 1.8m -.-, iako je god. bila sušna i špricanje nije uspjelo urod je bio jako dobar. Jedino smo se zaje*** sa kombajnom, neki krš je bio... -.-
Ove godine namjeravam posaditi oko 12rali, na nekim oranicama je napravljeno zimsko oranje s 14", a neke treba uzorati.
Zanima me da li ima koji čovjek na prostoru bjel.-bil. županije s boljim kombajnom, ako imate kontakte, zamolio bih Vas da mi napišete broj te osobe...
Unaprijed se informiram, pa mi zato nemojte zamjerati :)
Pozdrav!
 
I

ihorzic

Guest
Pozdrav ekipa, pošto je ovo tema o bundevama, '11. god. sam ih posadio na 3 rali zemlje, količina koštica je bila oko 1250kg na te tri rali, unatoč je***** travi koja je bila visoka i do 1.8m -.-, iako je god. bila sušna i špricanje nije uspjelo urod je bio jako dobar. Jedino smo se zaje*** sa kombajnom, neki krš je bio... -.-
Ove godine namjeravam posaditi oko 12rali, na nekim oranicama je napravljeno zimsko oranje s 14", a neke treba uzorati.
Zanima me da li ima koji čovjek na prostoru bjel.-bil. županije s boljim kombajnom, ako imate kontakte, zamolio bih Vas da mi napišete broj te osobe...
Unaprijed se informiram, pa mi zato nemojte zamjerati :)
Pozdrav!

daj mi reci sa čim si špricao lani kad je takva trava bila i kud si sa košticama
 
M

mac92

Guest
daj mi reci sa čim si špricao lani kad je takva trava bila i kud si sa košticama

dual+aflon, napravili smo ugovor s likom iz kotoribe, kao kooperanti smo bili
da li znas mozda kojeg kombajnera koji bi prodao stroj za 1kn kao naša država stare firme? :D



Samo da znate, ako nemate para za gnojivo, špricivo, koštice, moguće je napraviti ugovor, samo se daju čestice od zemlje, u to možete uvući i onu zemlju koju imate kao zakup, i jos k tome ta firma iz kotoribe daje dodatni poticaj od 500kn/1ha.
Znaci samo pripremis zemlju, posijes i onda ti oni sva ova ulaganja obračunaju na košticama, tj. oduzmu pare od onoliko koliko su ti dali za repromaterijal....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
molim savjet. nesijem sebi nego kolegi koji želi razmak između redova da kultivira tanjuračom od 20 diska, imam dvorednu pneumatsku, dali da mu stavim gušći sklop jer će između redova boti veliki razmak ili normalno i koliko bi trebalo biti razmak u redu, ja sam mu rekao da sijem svaki drugi red ali on hoće ovako.ili da posijem dva reda pa razmak tanjurače.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ja sam sijao 2 reda pa razmak tanjurača tako da sam špricao samo redove a između tanjuračom prošao
 
I

ihorzic

Guest
a jbg netko sije svaki treći red , netko oba reda pa prazno i sad budi pametan - to je meni sve isto jedino kaj ne znam na koji razmak u redu i da li može sijati sijačica imt obična
 
M

mac92

Guest
razmak izmedu redova oko 140cm, sa 4-ero rednom pneumatskom to bi ispalo
1 i 3 red ili 2 i 4 ;) treba se bundeva negdje i širiti.... ja sam posijao na dubinu od 5-6cm
 
I

ihorzic

Guest
razmak izmedu redova oko 140cm, sa 4-ero rednom pneumatskom to bi ispalo
1 i 3 red ili 2 i 4 ;) treba se bundeva negdje i širiti.... ja sam posijao na dubinu od 5-6cm

i pitanje sad zadnje prije sjetve - kad je najranija sjetva odnosno kad je naj bolja
 
M

mac92

Guest
i pitanje sad zadnje prije sjetve - kad je najranija sjetva odnosno kad je naj bolja

Ova zadnja dva tjedna u 4.mj bi trebala biti, treba pripremiti zemlju, i onda negdje u 5.mj posaditi (u pocetku) mislim da pise na ranijim postovima kada tocno... ;) Njima je najbitnija vlaga za proklijavanje, ako si imao zimsko duboko oranje onda nebi trebalo biti problema.. ja sam oko 6-7 rali rijesio i sad jos oko 5 moram poorati i pripremiti... nije jos kasno, tj. jos sjetva nije ni pocela, topliji dani bi trebali doci... ;)
Ne valja se zuriti, a ni kasniti :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
pročitao sam u početku ove teme, tikvan pisao da se od buče golice ne rade presadnice...
iz kojeg razloga ta tvrdnja, osobno nisam probao golicu, ali radim i tikvice i bundeve za pečenje i buče za svinje iz prijesadnica i nemam nikakvih problema s time...
dobio sam par kila sjemena i pošto nisam ljubitelj direktne sjetve izveo bih to sa sadilicom za flance tak da sklop bude 100% popunjen...
inače bundeve i buče sam znao na problematičnim parcelama prije presađivanja tretirati frontierom i nikad nisam imao nekih problema s tim načinom...
e pa sad me obrazujte...tnx....;)
 
M

mac92

Guest
pročitao sam u početku ove teme, tikvan pisao da se od buče golice ne rade presadnice...
iz kojeg razloga ta tvrdnja, osobno nisam probao golicu, ali radim i tikvice i bundeve za pečenje i buče za svinje iz prijesadnica i nemam nikakvih problema s time...
dobio sam par kila sjemena i pošto nisam ljubitelj direktne sjetve izveo bih to sa sadilicom za flance tak da sklop bude 100% popunjen...
inače bundeve i buče sam znao na problematičnim parcelama prije presađivanja tretirati frontierom i nikad nisam imao nekih problema s tim načinom...
e pa sad me obrazujte...tnx....;)

moze se iz presadnica isto, ali to je onda dodatni rad, i moras ih 4 tjedna prije sjetve posaditi u te čašice.... ali kako god okrenes, ako ces tako saditi budes morao zalijevati, a ako ih kasnije posadis opet ce im trebati voda, ako nemas takvih problema, onda bi ti se isplatilo.... ako je zemlja suha, onda ovo prijasnje zalijevanje presadnica se nebi isplatio... to je moje misljenje, mozda netko drugi zna vise o tome, raspitaj se dalje... ;)
 
I

ihorzic

Guest
evo jučer sam posijao i sad samo reci sa čim je najbolje pošpricati jer svatko ima svoju teoriju
 

Najnoviji postovi

Na vrh