• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Danas sam se raspitao i ipak je greška i to kod svih. Buča je ratarska kultura i sad to nastoje ispraviti, ali nije tako jednostavno mijenjati stvari u sistemu. Uglavnom proizvodno vezana plaćanja ipak nebi trebali dobiti....

Uglavnom čini se da je netko radio na obrascima ko nema pojma što je buča, a što tikvica...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Prema tablici iz pravilnika, proizvodno vezana potpora ide i za tikve uljanice.

Gdje si se to ti raspitao i utvrdio da je greška?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Za ovu godinu je golica povrče i to se nebu menjalo, a dal bu i druge godine povrče bumo vidli jer se to more menjati, dok kaj se doplate tiće biće 370 € iz mojih info.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Zvao sam savjetodavnu službu, oni su već nekoliko puta kontaktirali ministarstvo zbog istih upita. I uvijek im stiže odgovor da je greškom buča stavljena u povrće i da će se to ispraviti, jer po ni jednom aspektu buča ne spada u povrtne kulture. Druga stvar je da li je to netko slučajno ili namjerno stavio tako, u ovoj našoj državi prevare su jako česta stvar.
Inače proizvodno vezana potpora za povrće iznosi 3200 i nešto kuna maksimalno, ali ako buče budu uvrštene u to onda će to biti i manje od pola jer buči ima dosta hektara posađeno. I potpora ide do 10 hektara maksimalno, sve preko toga neće biti plaćeno više.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Evo ja sam primio potvrdu da je buča svrstana među uljarice i za nju se ne može dobiti PVP za povrće. Odgovor iz ministarstva, tako da ne izmišljam.
 

gramzon

Novi član
Tu od
4 Stu 2015
Poruka
19
Da li za prodaju koštica golica OPG treba biti uveden u Upisnik trgovaca voćem i povrćem?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ima li gdje u okolici Siska za kupiti sjemena buče ?
Trebal bi za oko jedne rali, da probam nešta drugo.
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Traže se koperanti za sljedecu godinu za sadnju buča,ako ima zainteresiranih javite se . . .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Može malo više info o otkupu (cjeni), poticaju, sadnji, itd.....
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Mi osiguravamo u nasem trosku sjeme,sijacicu,berbu,Vama placamo mokru kosticu 8kn/kg na dan berbe,nema odgode placanja itd.,novac je odma,kad se skupe svi koperanti tj.do 1.3.,bit ce informirani tj.imati predavanje i dobiti upute profesora Agronomskog fakulteta sto se tice ove kulture(priprema zemljista,sjetva,zastita,prihrana)
Optimalni rok sjetve 15.4-10.5.

Zaintersirani neka se jave do 01.03.2016.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Evo ja sam primio potvrdu da je buča svrstana među uljarice i za nju se ne može dobiti PVP za povrće. Odgovor iz ministarstva, tako da ne izmišljam.


Može slika pitanja i odgovora ?
Čisto da vidim oblik ..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mi osiguravamo u nasem trosku sjeme,sijacicu,berbu,Vama placamo mokru kosticu 8kn/kg na dan berbe,nema odgode placanja itd.,novac je odma,kad se skupe svi koperanti tj.do 1.3.,bit ce informirani tj.imati predavanje i dobiti upute profesora Agronomskog fakulteta sto se tice ove kulture(priprema zemljista,sjetva,zastita,prihrana)
Optimalni rok sjetve 15.4-10.5.

Zaintersirani neka se jave do 01.03.2016.


Zvuci to sve dosta dobro!!
Vidim da ste iz Zagreba, ja sam kod Osijeka, neznam jel postoji neka određena povrsina koja treba biti zasijana, da se Vama isplati dolaziti ovdje kod mene. Sto se tice sijanja, kazu da oltova pneumatska moze odraditi posao. Da li imate nekakvu litetaturu u pdf obliku, da se malo informiram o samoj proizvodnji??
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Može svaka pneumatska sa pločama za buče obaviti sjetvu,najbolje je sa orginal pločama za buče.
Za dalja mjesta je minimum 10 ha,najbolje bi bilo kad bi se okupilo npr.5-6 koperanata u blizini sa po 4-5 ha,ako nemaju vise zemlje(što više 'ha' u blizini to bolje).
Ugovaramo oko 150 ha koperacije . . .
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja sam isto zainteresiran za kooperaciju s vama u vezi bundeva...
Inače sam iz Zagorja u okolici Zlatara pa ako ste zainteresirani dogovorimo se mogu izdvojiti do 5 ha za bundeve..
Jel se mogu tu na forumu prijavit za to ili treba nekaj posebno..
I dajte mi recite jel se ja s vama vežem uz kakav ugovor ili samo ovako ?
Hvala !
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Svi zaintetesirani neka se jave p.p.

Hvala.
Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ja danas ugovorio sjeme buče pa bumo vidjeli šta bude od toga. Ionak moram još nešta pokušati sijati.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
I jel dobio tko onda proizvodno vezanu potporu za buče ?
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Re: Buče bundeve

Dado to si s nekim otkupljivačem ugovoril ili ?
Koju površinu misliš zasijat ?

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 
Na vrh