• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Re: Buče bundeve

Nemoj mi govoriti da ga nema u prodaji moram ja jos svoje tikve posijati i pošpricati.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ima duala u prodaji..cak ima od ove godine i reactora(klomazon) ali je pakiranje za 3ha.
Ja spricao kombinacijom centium+dual ali vec je sad krenula trava lagano.
 

nenno77

Novi član
Tu od
26 Ruj 2014
Poruka
19
GL Rustikal hibrid,dal ima manje pakovanje (0,2 0,5 ili 1kg) i ako ima de mogu kupiti?hvala
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
ne postoje tako malo pakiranja...

imas u RWA, minimalno pakiranje od cca 4 kg = 1.866,00 kna, posij kolko planiras ostalo prodaj, cujem da u zagorju za 0,5 kg gleisdorfera traze po 500kna
bonk.gif


http://rwa.hr/wp-content/uploads/2014/02/RWA-CJENIK-SJEME-ULJANE-TIKVE-2016.pdf
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Spin. Redovna cijena gleisdorfera je u trgovini bila, dok sam kupoval, oko 80 kn/0,25 kg. I to je bilo 30% skuplje nego lani. :icon_hang:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Pa nisu normalni sa tim cijenama golice. Dok sam ih sa sijal pred 2-3 godine, pakung za hektar je u Sloveniji koštal 100€, a onaj manji za jutro površine 70€
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mene zanima kakva je razlika, osim tretiranja otrovom, između kupljenog sjemena gleisdorfer i doma izdvojenog.
Kad sam prvi put sijal golice, donesel mi je kolega iz Slovenije sjeme slovenske golice. Iduće godine sam posijal na dijelu njive svoje sjeme, a na ostatku njive, kupljeno gleisdorfer. Nisam primijetil neku razliku. Možda bi domaće bilo čak i bolje ako bi se odvojilo od većih potpuno zrelih buč. Čime ih tretirati prije sjetve?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Mi mislimo iduće ljeto početi sa sadnjom buče golice za ulje. Imamo nekoliko njiva ali na većini zemlje nije ništa rađeno već nekoliko godina. Sad sam to dal zmalčati, kako da pripremim zemlju najbolje za iduću godinu? Imate mi kakvih savjeta?
I kakva je opće računica svega toga?

:drink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mene zanima kakva je razlika, osim tretiranja otrovom, između kupljenog sjemena gleisdorfer i doma izdvojenog.
Kad sam prvi put sijal golice, donesel mi je kolega iz Slovenije sjeme slovenske golice. Iduće godine sam posijal na dijelu njive svoje sjeme, a na ostatku njive, kupljeno gleisdorfer. Nisam primijetil neku razliku. Možda bi domaće bilo čak i bolje ako bi se odvojilo od većih potpuno zrelih buč. Čime ih tretirati prije sjetve?
Tikva je jedna od biljaka koja se može bezbroj puta reproducirati bez vidljivog i većeg smanjenja uroda, sam treba paziti na kolićinu muških i ženskih sjemenki. Nemoj me pitati kak se prepoznaju, baka mi je to objašnjavala nekad davno da se po zadku ili ti ga dupetu bundeve to prepoznaje, a tretiranje je dobro u smislu sprečavanja nametnika i nekih bolesti da napadnu zrno. Mislim da bi i vitawax tu dobro odradil svoje ili stara dobra bordoška juha.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
E sad me i ti malo zezaš sa muškim i ženskim :icon_axe: pa sam našao (ako je istina) da svaka buča ima i muške i ženske cvijetove i samo trebaju kukci da ih oplode. Znači isto kao i kod vočaka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E sad me i ti malo zezaš sa muškim i ženskim :icon_axe: pa sam našao (ako je istina) da svaka buča ima i muške i ženske cvijetove i samo trebaju kukci da ih oplode. Znači isto kao i kod vočaka.
Ozbiljno ti velim, to baka još dan danas sortira zrele tikve za sjeme za drugu godinu. Nemoj me držat za reč ali ako se dobro sjećam, muške za sjeme imaju guzicu onak dosta isturenu, a ženske dosta uvućenu prema nutra. Skoro svako zrelo suho zrno bu potirala, ali valj ima nekva šema ako stara ne uzima bilo koju zrelu za iduću godinu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Valjda se u tih 80 i kusur godina nešto naučila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam također čul da postoje muške i ženske i da treba paziti kod uzimanja sjemena. Međutim, nisam niš pazil, uzel sam koštice kak su mu došle pod ruku i bilo je dobro.
Ili sam bil srečković, ili teorije ne drži vodu?
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Gogo, kultivator je klasicni 2/4 reda ili je slozen na 140cm?? Sijes sve na 70 ili i na 140?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kultivator je klasični,sad je sijano na 70,a prošle godine na 140,tad sam dodal još jednu motiku koja je vukla po praznom redu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh