• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Prati li netko ovu temu? :icon_scratch:
Lijepo molim pomoć, da ne bi buče procvale prije nego dobim odgovor. :icon_pray:
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
bor se dodaje u zadnjem prskanju pred zatvaranje redova dok nekih 20-30% buca zatvori redove u tom redu u koji se ulazi, a moze se riskirati i vise ako je veci zahvat grana prskalice

a plamenjacu i pepelnicu s nicime jer "za sada" ne svu srecu ne radi jos prevelike stete da bi konacnici imalo veliki utjecaj na daljnji razvoj biljke
 
Posljednje uređivanje:

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
140
Moze li se prskati sa cime kad su buce pocele cvjetati?Pojedine imaju po 2-3 cvjeta.Uglavnom je trava visine 15-tak cm sa malo lobode.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Danas sam posjetil poljo apoteku i prodavač mi je za prihranu buča prije cvatnje preoporučil "coctail jade" . Preparat je u vodotopivom prahu.

Kako uz mikro elemente Fe, Mn i Zn sadrži samo 1,5% bora pital sam ima li još nešto. Ponudil mi je preparat "terarossa bor 150" koji je u kapljevitom (tekućem) stanju i sadrži 11% bora i 4,7 % dušika.

Kupil sam oba preparata (1 dcl terarosse i 10 dkg coctail jade) za 52 kn. Preporučena koncentracija je, prema navodu trgovca, 0,1 %. Trgovac preporučuje dvije primjene u razmaku od tjedan dana..

Bi li bilo dobro pomiješati oba preparata u navedenoj koncentraciji, ili da koristim samo terarossu? U kojoj fazi razvoja buč treba špricati?

Nadam se da nisam totalno promašil kupnju.
Najbolje pošpricaš 2-3 tjedna prije cvatnje i obaviš prehranu sa gnojivom Jara Nitrabor i Kalcinit.


Via Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Na njivi gdje su veće buče sam pošprical s 0,1 % otopinom 11 % bora (terarossa bor 150). Na drugoj njivi budem za koji dan kad se malo osuši da mi se ilovača ne lijepi za noge. Onda bum još jedanput ove veće na prvoj njivi. Također ih moram još jedanput pofrezati čim se bu moglo s mtk na njivu.
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Re: Buče bundeve

040b43f2692efac563c29b907c5a1d46.jpg
af45c82f0421aaff696243b929d86511.jpg

Evo mojih tikvi. Šire se kao epidemija, dobile su KAN tako da sad mogu terat.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Jel ima kakav službeni podatak koliko je hektara pod tikvama? Ja mislim da ove godine, ako bude do kraja ok, suha koštica nebu prelazila 18-20kn/kg. Ljudi moji ova zadnja 2tj sam se vozil malo po Međimurju i Zagorju, pa to je svaka druga zemlja pod tikvama, a da neprićam o ostatku Hrvatske gdje je bila opća nepoznanica, sada veliki igraći sade po par desetaka hektara.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Buče bundeve

Da. Tikve su postali hit, a tržište se bude zasitilo

Via Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Ma već se zasitilo imal sam za čuti da su austrijanci prošlu godinu nama nudili koštice, toliko su imali na zalihi.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Buče bundeve

Treba ulje delati pa prodavati a ne koštice, pa se nebu pad cijene tolko osjetil.

Via Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ne razgovarati o površinama,nego o prinosima na kraju!

Zagi-ulje je tak-tak,mokra koštica je biznis!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Gogo, pa nebi se baš složil, ulje je puno bolji biznis ako imaš vremena za prodaju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mi smo prodavali ulje godinama,ali kad sve zbrojiš i oduzmeš,nije baš toliko isplativo. Ima tu jako puno čimbenika,ne samo krajnja cijena. Kad bi netko uzel svo ulje koje ja npr mogu proizvesti u jedan ili dva navrata,onda da,ovako kad prodaješ po par litara,i još ga treba voziti nekamo,dosta se od te cijene izgubi...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Istina da je ljepše vidjet pare dok su na jednome kupu i tad znaš sa čime raspolažeš ali onda bi ti bolje bilo prodat suhu nego mokru ako imaš gdje posušiti.
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Zatvorile redove . . .
 

Prilozi

  • DSC_0465.jpg
    DSC_0465.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 123
  • DSC_0469.jpg
    DSC_0469.jpg
    71 KB · Pregleda: 113
  • DSC_0468.jpg
    DSC_0468.jpg
    67 KB · Pregleda: 107
  • DSC_0466.jpg
    DSC_0466.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 102
Posljednje uređivanje od moderatora:

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
danas zavrsili s kopanjem i drugom prihranom, napravili sve sto se moglo napraviti a i vise i sada kratka pauza i onda pripreme za 9. mjesec

zYxGoA5h.jpg
 
Na vrh