• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

kako prskati dok tikve tako zatvore redove i dok su ko nogometne lopte?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Imaju i oni nastavci koji se stave na prskalicu,kolut ima sa 50 m ili 100 m crijeva,ima ih Agromehanika i Leško.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Takve su i mojena jednoj parceli,druge nemam volju gledati...
Sunce i suša je to... Imaš li tikvi unutra,ti si dosta kasno sijao?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Iznenadilo me koliko ima tikvi. Tu gdje sam slikao sam nabrojio 10-tak kom dok sam se okrenuo oko sebe ali nisu prevelike. Da, kasno je sijano ali za iduću godinu budem spremniji.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Re: Buče bundeve

Tako je i kod mene, sijano je 8.6., nešto plodova ima vidjet ćemo u berbi jel bude šta.
A ovo jel neka bolest
5ddd4be07450d4e3e2e56c32b0f13a6e.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
84
DaDo6340 tako je i kod mene izgleda ko da je sve izgorilo, ali nadam se naboljem jer buča ima! :drink:

ali ima i dosta malenih, da li će one porasti ili će sad stagnirati kad je list praktički gotov?

I jel zna netko iz područja zagorja dal radi neko uslužno branje buča?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
dado6340, Novajlija to je peronospora, tako je i kod nas, negdje vise negdje manje.

zadnja 2-3 tjdena jako povoljni uvijeti za njen razvoj, kisa, vlaga, sparina
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Sad je kasno za zaštitu pa kako to onda spriječiti sljedeći put?? Preventivno špricati prije zatvaranja redova i sa čime je najuspješnije? I kako će to sad utjecati na razvoj ploda???
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Možeš špricat preventivno, ali to ti je tak, tak učinak. Imat če možda malo štete od nje one tikve koje su kasnije sijane. Ove koje su več žute na njih ne utječe jer su svoju veličinu dostigle i ako se i masa osuši, koštica se dalje hrani iz mesa tikve kaj je u jednu ruku super jer što je manje mesa to kombajn lakše odvaja i čisti košticu.
Bdwy, jel možda tko prodaje ispravan kombajn moty 2000? Rođak traži za sebe.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Re: Buče bundeve

Kod mene ima dosta malih tikvi tako da ne znam jel bude šta od toga. Ranije nisam mogao sijati zbog onih kiša polje je bilo stalno pod vodom i sad još to.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Bude vjerojatno zelenih za pogaću! [emoji12]
Peronospora ih malo zaustavi, ali ako bude imalo zdrave stabiljke do jeseni, budu se dozorile. Nebudu velike ko ove prve ali budu dale neki plod.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
agro taj dan dok sam to tipkal to je bilo samo na tom mjestu. U roku par dana cijela ral je požutila. Čul sam par dana prije od jedne žene koja se dugo bavi sa bučama da ih u to vrijeme hoče napasti ta boleština ali eto kasno saznajem potvrdu te informacije. Sad ga je.. kad je gotovo. Mislim da od toga nebu ništa ali vidječemo kroz par mjeseci. Samo da još i divljaci navale kao u kukuruz onda bude tanjurača imala puno posla.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali mozda netko zna nekoga tko otkupljuje mokru kosticu,iduci vikend se kombajnira?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
danas sam prolazio kroz Austriju i Sloveniju, u Austriji nisu jos nagurane u redove a zute se, dok oko Cakovca vidim nagurane u redove a zelene da zelenije ne mogu biti...

0keQqvhl.jpg

7hJaX6tl.jpg

8xKZPbnl.jpg

ZyX9TaMl.jpg
 
Na vrh