• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Neće im biti ništa, sad budu se u redovima kroz tj, dva dozorile.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Biber iz Podturna(Međimurje), Uljara Presečki, Bister, Ivanuša iz gornjeg hraščana, poljo Posavec, sad ti jedino igra ulogu količina i cijena koju možeš postignut.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Fazer7

Novi član
Tu od
14 Ožu 2016
Poruka
2
Pitanje...jel tko delal ralicu za buče na pogon valjka na hidromotor tj ja sam na svoju ubacio preko predjneg kardana i pumpe znači da samo prednji kardan radi a dalje sve odrađuje pumpa koja tjera ulje u hidromotor...ali me muči koliko okretaja prednji valjak mora imati u minuti...ili ako netko ima da izmjeri...za sad mi to dosta sporo izgleda da se okreće cca 20 okretaja u minuti...jel to dosta ili ne? hvala
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel se to meni čini ili nitko više ne poštiva pravila foruma ?
Da, prvi post i odmah direkt u "glavu" bez dobar dan ja sam taj i taj, dolazim iz Zanzibara.... [emoji23] [emoji15]
Ugl, uopšte ne trebaš hidromotor za guranje tikvi, to su gluposti koje je zapad izmislil da pokupi pare. ako 15g fiksna A ralica gura bez drobljenja, onda i tih 20 okretajs mora ravnat kud ti želiš.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Fazer7

Novi član
Tu od
14 Ožu 2016
Poruka
2
Hvala...cek moram procitat sva pravila foruma i gdje i kako se predstaviti a malo je knap s vremenom...rad od 8-16 a poslije pun k zemlje i strojeva za popravljat i prepravljat...sve bude..bolje k meni na gemišt dojti pa sve se sazna s prve ruke :) pozz svima....

P.S. probal sam s fiksnom i ne jednom već njih nekoliko dok dojde u veliku ambroziju strga tikve..dok s valjkom prođu mnogo lakše...
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Vidio sam na slikama te ralice za buče i imaju dosta veliku kosinu, dal bi mogla poslužiti ralica npr. za snjeg? A umjesto noža se dolje stavi jedan cijev?
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Da li mi može neko odgovoriti na ovo :

Dvije godine redom mi se događa da u jesen mi tikve jako brzo dozrijevaju , odnosno dobivaju po sebi neke ko mrlje ( flekove ) i nakon toga na tom mjestu jako brzo propadaju.
Za par dana ju tu možeš prstom probušiti.
A ni ova , ni prošla jesen nije sa tak puno kiše.
Jel se radi o kakvoj bolesti , pa bi možda trebalo obaviti još kakvu zaštitu ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jel tko počeo koturati tikve? Ja sam prošle godine kombajnirao 1.9.,sad mi se čini još nekako rano...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Oko Čakovca je već za vikend bilo skoro sve pobrano, a vidim da su i dećki od poljo Posavca sa kombajnom u punom zamahu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

sljedeci tjedan tek guranje u redove kod nas

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za njih ne znam. Ako se ne varam,prošle godine nisu ni kupovali mokru košticu,samo suhu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh