• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
kad ne postoje muske i zenske sjemenke

pNFExfnh.jpg
 

dadeng

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
5
Zanima me kod folijarne prihrane buča, da li ići sa proizvodom sa većim udjelom dušika plus mikro elementi ili ići sa nečim sa smanjem udjelom dušika ali povećan udio fosfora plus mikroelementi?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Zanima me kod folijarne prihrane buča, da li ići sa proizvodom sa većim udjelom dušika plus mikro elementi ili ići sa nečim sa smanjem udjelom dušika ali povećan udio fosfora plus mikroelementi?
ovisi koliko ides u prihrani prilikom kultivacije, ali s dusikom se ne smije pretjerivati jer buca ode u lisnu masu i bas izgleda fino, krasno i zeleno a cvijeta i ploda nigdje, sjemenke lose i predebelo meso tikve

u drugoj prihrani obavezno dodatak bora za cvatnju i oplodnju

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ovisi koliko ides u prihrani prilikom kultivacije, ali s dusikom se ne smije pretjerivati jer buca ode u lisnu masu i bas izgleda fino, krasno i zeleno a cvijeta i ploda nigdje, sjemenke lose i predebelo meso tikve

u drugoj prihrani obavezno dodatak bora za cvatnju i oplodnju

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Koje gnojivo s borom se preporučuje i kada ga primijeniti?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Fertina Bor za folijarno. Vjerojatno se primjenjuje u tijeku cvatnje !? Pitaj u nekom Agro dućanu za primjenu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moja isprika kolega ! :icon_pray:
Bio sam brzoplet kada sam napisao da se Fertina B koristi u tijeku cvatnje. Ne. Koristi se prije i nakon cvatnje .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala lijepa.

Pronašel sam na stranici cedar-agro da se koristi 0,5-1 % otopina osim za šećernu repu. Buče se ne spominju.
Kolika bi koncentracija bila primjerena za buče?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mislim da isto tu negdje jer su buče osjetljive kao i repa. Bila je več rasprava za bor tu negdje na forumu.

Imaš na strani 49 na gore malo rasprave oko bora i količine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Fino su vam buče ove godine niknule...agro koliki ti je razmak izmedju redova?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da isto tu negdje jer su buče osjetljive kao i repa. Bila je več rasprava za bor tu negdje na forumu.

Imaš na strani 49 na gore malo rasprave oko bora i količine.

Fala lijepa. Bum poiskal.
Ova pomoć mi je dobro došla jer mi je malo preveć listati cijelu temu.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

mi idemo sa novalonom 6-12-36 5kg/ha i druga prihrana isto 5kg + 1kg foliarel bor 21%

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam posjetil poljo apoteku i prodavač mi je za prihranu buča prije cvatnje preoporučil "coctail jade" . Preparat je u vodotopivom prahu.

Kako uz mikro elemente Fe, Mn i Zn sadrži samo 1,5% bora pital sam ima li još nešto. Ponudil mi je preparat "terarossa bor 150" koji je u kapljevitom (tekućem) stanju i sadrži 11% bora i 4,7 % dušika.

Kupil sam oba preparata (1 dcl terarosse i 10 dkg coctail jade) za 52 kn. Preporučena koncentracija je, prema navodu trgovca, 0,1 %. Trgovac preporučuje dvije primjene u razmaku od tjedan dana..

Bi li bilo dobro pomiješati oba preparata u navedenoj koncentraciji, ili da koristim samo terarossu? U kojoj fazi razvoja buč treba špricati?

Nadam se da nisam totalno promašil kupnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh