• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

danci123

Novi član
Tu od
25 Velj 2011
Poruka
4
Bok; Ove godine sam probno zasijao jedno 500 m2 buče (tikva golica). Zanima me berba pogotovo ovih iskusnijih. Nisu mi sve buče jednakih veličina ima skroz malih i ogromnih. Sad jel berete postepeno kako rodi i kada su pojedine zrele ili sve odjedanput..
Iz Sv. Jane sam (okolica Jastrebarskog). Kada znate da su za branje.
Suća je učinila svoje pa mislim druge godine probat iz presadnica.....

Jel ima tko za prodati koštica kupio bih min. 100 kg..... za svoje potrebe.....
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja cekam branje pa bum tocno videl kak je stanje.danal sam ih pregrnul i cekam da se skombajniraju pa da vidim kolko bude kg. kolko sam videl, ima tikvi ali su male-
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
i kaj niko se ne izjašnjava kak je pri njemu situacija s tikvama... pri nama kak dalje ide sve gore, evo cujem da je cak danas kod nas proglašena elementarna nepogoda za kukuruz i tikve...

Ja sam prekjućer bral jednom tipu i na 1200 klaftri ili 0,43 ha. bilo je 750 kg. koštica a jućer na 1000 klaftri ili 0,36 ha. 730 kg. Da mi je ovo neko pričal nebi vjeroval da je to moguće v ovoj suši.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
je Krešo to i mene cudi kak neki ljudi imaju puno ali takvi su stvarno rijetki... Kak je vaš prosjek?

Za sad dobar s obzirom da sam pobral par lošijih parcela, prosjek 320 kg. suhih koštica po rali. Ove druge parcele bi trebale biti dosta bolje, bar se nadam. Kad bude sve gotovo onda bude konačna kalkulacija. :partyman:
 

niko189

Novi član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
6
Pozdrav !
Imao sam jednu ral i dobio 250kg suhih koštica:scratch

Na ovom forumu sam našel sve kaj me zanimalo o košticama i upoznal Krešija koji mi je kombajniral i velikodušno podjelio savjete. Najviše me raduje kaj me susedi pitaju kak je moguće da sam dobil čiste koštice poslje kombajniranja :supz:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa, totalni pušing kod mene, suša napravila svoje!:madmana: Na 2000 čhva 160 kg suhih koštica, tikve su bile ko košarkaške lopte a nutra za pola šake koštica! Jel znate kako se kreče otkupna cijena? Ja bi uzeo cca 10 litara ulja za sebe i ostalo prodao!:scratch
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ekipa, totalni pušing kod mene, suša napravila svoje!:madmana: Na 2000 čhva 160 kg suhih koštica, tikve su bile ko košarkaške lopte a nutra za pola šake koštica! Jel znate kako se kreče otkupna cijena? Ja bi uzeo cca 10 litara ulja za sebe i ostalo prodao!:scratch

Mokre 7-8 kn/kg a suhe oko 20 kn/kg.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
suhe su ti kod nas 20kn/kg i ako su strojno vađene odbijaju se primjese, a ako oćeš zamjeniti za ulje onda ide 4kg za 1l... a morese si ih i predelati pa onda prodati ulje naravno ako imaš kome

Ma ja bi uzeo cca 10 l za vlastite potrebe a ostalo bih prodao da si barem malo pokrijem troškove! Da krešo, bilo je kombajnirano, ali mogu ti reči da su jako čiste i još smo jih dobro oprali i prosijali tak da je primjes zanemariv, na vreču od 30 kg suhih mislim da nema ni pola kile otpada!
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja sam pobral jednu ral tikvi,izaslo me 568kg mokrih kostica. nisam nekaj zadovoljan s prinosom al jos je dobro zislo kakvo je vreme bilo.jos mi jedna parcela od ral i pol ostala pa bumo vidli kak buju tam prinosi.al druge godine si bum dobro premislil al bum ih opet mel jer sam prosle godine isto spusil al onda zbog prevelike vlage..
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
buće

tražim nekog da mi skombajnira buće jer me ovaj moj nešto zeza i nekog da ih otkupi ima toga dosta pa ako ima zanteresirani ja čekam a i najavili su loše vrijeme
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
tražim nekog da mi skombajnira buće jer me ovaj moj nešto zeza i nekog da ih otkupi ima toga dosta pa ako ima zanteresirani ja čekam a i najavili su loše vrijeme

Lokacija ?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Evo mi smo gotovi prosjek 500kg suhiha na hektar. kak je kod vas? ste zavrsili ili jos berete?

Mi jos beremo punom parom. Vise drugima nego sebi, danas sam pregrnul svoje dvije parcele pa kad bu malo vremena bum barem to pobral. Bitno da se radi a prinos kakav bude . Za ulje bude dosta!:partyman::partyman:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
čuo nešto da Siladi iz Kotoribe plača 26, ali to uzmite s rezervom jer nije provjereno
 

Najnoviji postovi

Na vrh