• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Upravo sam dobio pisani odgovor od Agrochema da ne, samo za uljanu repicu i krumpir.
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
Postoji i kalif 480 aktivna tvar klomazon cijena za liru 575 kn Ima registraciju
inače špricat ču sa kalifom, alfalonom i dualom
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
ako nema registraciju za kulturu onda kao da i nema registraciju, registrirano je samo za uljanu repicu

koliko sam cuo za ovu godinu je odbijena privremena registracija kalifa za duhan pa tako i za uljanu tikvu
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Niti jedan klomazon EC formulacije nema dozvolu u EU na tikvu pa tako ni u Hrvatskoj se ne može proširiti dozvola. Jedino što ima dozvolu u EU na tikvu je 360 CS formulacija koja je i u Reactoru 360 CS, no ni on nema ovu godinu proširenje dozvole na tikvu. Linuron nije nigdje u EU registriran na tikvu. Šta nam je činiti?! :icon_eyes:
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
u austriji je dozvoljeno, buduci da je direkt prevedeno s njemackog na hrvatski tako je i ostalo

za širokolisne nema nista registrirano, samo za uskolisne:
Dual gold i Koban - nakon sjetve prije nicanja
Focus ultra i Leopard - nakon nicanja
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Re: Buče bundeve

A koliko ide kojeg na hektar i koja im je cijena otprilike?

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Koliko treba kg sjemena za ral ili jutro zemlje ?
Kod mene gdje sam dogovarao sjeme nemaju pojma a izgleda da se i ne trude da saznaju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Bitan ti je broj sjemenki po jedinici površine. Ako ideš svaki red onda 70x70, ako svaki drugi 140x40, a možeš i 210x20. Ako budeš sa pneumatskom radil onda možeš i nijansu gušće jer pušta zrno po zrno pa se višak odsjeće, a ako budeš ručno puštal na sadilicu onda gore navedeni razmak i dva-tri zrna po razmaku.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

cca 4,26 kg za 1ha na razmak 70x65 sto iznosi cca 21850 biljaka (tako mi sijemo)

tj. 2,45kg na jutro

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

To i je neka optimala, mada austrijski pakung ima 18000 sjemenki i to je kao neka njihova mjera za ha.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

za uskolisne nakon nicanja, do 3-5 listova

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Društvo dali netko zna gdje u okolici Zagreba ima sjemena košticaGolica.:(snooze):
 

Najnoviji postovi

Na vrh