• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Kad je zadnji rok za sjetvu buča ?
Kod mene pada kiša kao luda. Neznam ni kad ču kukuruz posijati.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ja posijao u petak sad i jos cu jednu parcelu sredinom ovog tjedna kad se vrijeme popravi malo.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Vidim da su neki koristili prije Basagran 480,dali je to bilo uspijesno ili su i tikve nastradale?
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Pozdrav svima,

zna li netko gdje se jos moze kupiti sjeme buce? Trebal bih Rustiku za nesto manje od 1ha.

Hvala.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Danas gledam i vidim ima u tikvama puzeva,kako to rijesiti: Dali postoji sto za njih?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Posljedica STOMP.a bi se trebala vidjeti po tome da večina tikvi ne niknu ili?
Ovak, moje iskustvo sa stompom je pola-pola, ja sam jedne godine šprical sa njim 3-4 dan i bilo je ok jer nije pala kiša na njega,dok je kod prijatelja pala gore kiša i spalila 95% površine, sve je trebalo presijavat. Po mojem mišljenju bi trebalo ići sa njim isti dan nakon sjetve dok još nije klica došla van, tj koštica se aktivirala i napuknula.

Kad je zadnji rok za sjetvu buča ?
Kod mene pada kiša kao luda. Neznam ni kad ču kukuruz posijati.
Zadnji rok ti je 25.5. ali tu već dosta riskiraš ako udari siša. Neka optimala ti je do 15.5 stavit u zemlju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Kod nas se sijalo u petak i subotu jel prije nije bilo moguce,a i jos cjeli tjedan ima se sijati.
Kasno je,ali kak bude bude
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

danas zavrsila sjetva, 28ha

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ja najvjerojatnije odustajem prije nego sam i krenul. Ova god nije normalna. Kad sam doma pada kiša a dok sam na poslu prži sunce. Moram mjenjati smjenu, a i dobavljač sjemena ništa ne javlja za sjeme.
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Dado,

ako trebas jos uvijek sjeme - http://www.cedar-agro.hr, u Novom Marofu su. Jucer sam bio kod njih i kupio sjeme, a ako treba salju i postom. Pozuri se, ima jos.

Inace, kod nas u Medjimurju je 1/2 ljudi ponovno sijalo buce jer je nakon sjetve (prije 2-3 tjedna) pala turbo kisurina i zatukla zemlju do razine asfalta. Dakle dobar dio nas gore je upravo usred ponovljene sjetve.

Ja sam htio jucer, a onda je bio najavljen pljusak i odlucio sam da necu .... sto se pokazalo dobro jer je stvarno pala pljuscina i zatukla zemlju. Znaci - sijamo danas.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

yzLL7ek.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Re: Buče bundeve

danas zavrsila sjetva, 28ha

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Nevjerojatno, jučer posijano,danas već vani??
Čemu sijanje svakog reda?
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja sam pital zakaj svaki red, ja neznam pa mi odgovorite, možda trošite manje sjemena i manje gnojiva??
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Ja uvijek sijem tak da izmedju redova mogu s motokultivatorom. Prema tome podesim sijacicu

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja sijem svaki drugi red s deponatorom gnojiva, kako je preporučeno, a evo članak iz udruge proizvođača bučinog ulja:" Dubina sjetve na normalnim zemljištima kreće se od 2,5 – 4 cm, dok na pijesku 4 – 5 cm. Sije se na razmak redova 140 cm, a u redu 30-40 cm. Sjetvom na širi međuredni razmak tikva brže zatvori redove kako ne bi izbijali korovi, a ostavlja nam se duži period za međurednu obradu tj. kultivaciju. Potrebno je 3,5 do 5 kg sjemena po hektaru za pneumatskom kukuruznom sijačicom sa podešenim pločicama od 9 rupa promjera 3,5 do 4,5 mm za sjetvu na zadani razmak. Priručno rješenje je sjetva mehaničkom kukuruznom sijačicom u čije se otvore ručno ubacuje sjeme. Posebnu pažnju treba posvetiti ispravnost sijačice zbog lakog zagušenja sjemenom."
http://www.udruga-bucinoulje.hr/uzgoj-uljne-tikve#!prettyPhoto
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

Nevjerojatno, jučer posijano,danas već vani??
Čemu sijanje svakog reda?
to je sijano 8.5.

nije u pitanju hibrid vec gleisdorfer i vec 7 godina sijemo na 70, ove smo godine probali 1ha na 140, planirali smo i na 210 ali nije islo jer se nije mogao staviti gusci razmak izmedju sjemenki, sijemo 20 do 22000 sjemenki po ha, i utrosak sjemena je isti bez obzira na razmak cca 5ha/ha

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh