• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Na dosta buča ima neki bijeli flekovi dal je to neka bolest ili su pocele gnjiliti ?
 

Citizen

Novi član
Tu od
19 Tra 2018
Poruka
2
Pozdrav za sve na forumu. Moje buce su zasijane u okolini Doboja i takodje je sve uvenulo oko njih. Kako susite sjemenke?
 

Citizen

Novi član
Tu od
19 Tra 2018
Poruka
2
Ima ih na svakih 10 po jedna trula, vjerovatno je to normalno. Ja sam svoje u predhodna dva dana akcijski sve pobrao.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na dosta buča ima neki bijeli flekovi dal je to neka bolest ili su pocele gnjiliti ?

Kawasaki0201 je navel razlog. Ako još nisu, na tom mjestu buju uskoro počele gnjiliti. Ja sam jednu turu takvih prebral i očistil. Za koji dan se bum ponovo prošetal po njivi i pobral one koje su počele mekšat na tim flekama.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ja imam malo manje od 2 ha zasijanih tak da je tesko hodat i prebirat...ici ce sve s kombajno samo bude trebalo malo ranije vjv
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene je mala površina na okućnici, a također su opećene od sunca. Neke su počele na tim mjestima gnjiti pa sam dio pobral prije oar dana, a dio jučer. Trenutno imam prvo sušenje na suncu. 6,35 kg su vagnule oprane. Iz ovih ranije ubranih izađe mali postotak suhih. Ako bude 50% (>3 kg), puna šaka brade. :)

WP_20180815_12_30_09_Pro[1]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prošle godine se kretalo od 30% do čak 67%, ovisno o šarži. Prosjek je bio 56%.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ima tko ralicu za buče radenu kod kuce da je jednostavna a efikasna u vecoj travi, moram napravit nekakvu da mogu s traktorom u redove stavljat.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Napravili smo doma ralicu na "v" dolje je cijev fi 60 i ide dobro ne stopa se i drac ide pod nju ljepo samo sto hoce tu i tamo ralica se podignuti pa odu buce pod nju. Daj je dosta stavit uteg na nju ili ?

Jel prerano cca 2 tjedna prije branja staviti buce u redove ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Ja završio ovu sezonu sa 100 čhv, dobio 21 kg suhih koštica, osušio ih vani na suncu, i od njih dobio 14 litara ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh