• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
Pozdrav.
Jel netko zna dali postoji za oltovu mehaničku sijačicu za kukuruz oni ulošci plastični za sijanje buča
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Čuo sam da ima negdje u međimurjz sita za buče, baš tražim u kojem dučanu. A vele ljudi da se aamo ruoe da obicnim sitima prošire i da je dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Pozdrav.
Jel netko zna dali postoji za oltovu mehaničku sijačicu za kukuruz oni ulošci plastični za sijanje buča
ja sam ih sam napravil od sita za grah kaj se fobiju s njom
a sad već kod puno njih kaj prodajeju sjeme za kukuruz ili buće ima za kupiti original sita
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ja sam kupio sita za buce za mehanicku sijacicu....i sve podesio kako kazu oni koji siju s mehanickim sijacicama no ne svida mi se...probao sam sa ovi kosticama koje imam doma i uvjek baci po 3-4 kostice nekad i manje ali i vise...jos cu probati sa sjemenskim kad dodu no mislim da necu riskirati bolje platiti uslugu sjetve nego cjelu godinu zaribat.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kak se pokazal ta kombinacija i koja je cijena ?
Ja sam za sad najvise savjeta dobio za dual gold +afalon+klomazon...no klomazon je zabranjen a ne znam koja je zamjena.
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Ja sam kupio sita za buce za mehanicku sijacicu....i sve podesio kako kazu oni koji siju s mehanickim sijacicama no ne svida mi se...probao sam sa ovi kosticama koje imam doma i uvjek baci po 3-4 kostice nekad i manje ali i vise...jos cu probati sa sjemenskim kad dodu no mislim da necu riskirati bolje platiti uslugu sjetve nego cjelu godinu zaribat.
Probao sam ja sijat sa olt msk, al mi se nije svidjelo,lomilo je i trošilo je previše sjemena . Ja sam nadogradio msk tako da ručno ubacujem koštice i to se pokazalo puno bolje. Ide po jedna koštica i puno je veča preciznost
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ja sam stavio slabiju oprugu u mehanizam za izbacivanje sjemena...inace stavljaju oprugu od kemijske...
Ne lomi sa slabijim sjemenom kolko sam vidio no puno previse baca
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Ja sam zadovoljan. Centium ti je klomazon, ja ga nabavim u slo 1 dl oko 22 eura, dual gold mislim da je oko 110 kn/L
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Sav materijal je nabavljen večinom na otpadu pa točnu cijenu neznam, a i sve je rađeno pre dve godine. Sad ima tu nekih nedostataka ali ja posušim i stim. Ovaj plinski top mi daje previše topline, a malo vjetra trebalo bi nešto da malo više propuhuje koštice. Temp. sušenja mi je
65-70, a trebala bi biti oko 60. Uglavnom za 9-10h posušim 400 kg i za to potrošim bocu i pol plina. Sad sam sušio drugu sezonu i samo za svoje potrebe tj 3-4 sušare pa se još uhodavam
Joža meni se jako dopada to kak si napravil sušaru za koštice
ja imam sav materijall i tak neke si budem i ja napravil
molim te daj napiši kakve nedostatke imaš sitne da se i ja ne zaribam tak nego da odma složim da bude bez nedostataka
i još samo me zanima kak izmjeriš temperaturu nutra imaš kakav uređaj ili kaj drugo
veliko HVALA
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
ja sam kupio nesto slicno tome, smo je susara okrugla, na komori je zasrafljen termometar da se vidi temp. da ne bude prevelika i zmedu topa i susare ide ciklom (ventilator) koji stvara veliki protok zraka i trebalo bi susit super. Jedva cekam jesen da se isproba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
NIK ajde ak možeš poslikaj pa postavi slike
kolko love si dal ak nije tajna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Nemam slike, kad budem u prilici poslikam.
Javi se na pm za detalje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kakva je razlika izmedu gleisdirfer sjemena iz austrije od rwa u zutozelenim vrecama i kosticama tretiranim crvenim sredstvima i kosticama u crvenim vrecicama i tretiranim plavim sredstvom ?
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Pozdrav ekipa
Tko mi može dati savjet s kojim herbicidima se može pošpricati njiva nakon sjetve a prije nicanja
Treba mi za površinu 1ha
Da je provjereno i da djeluje
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh