• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bungartz traktor od kultivatora

maxim

Novi član
Tu od
28 Ruj 2011
Poruka
5
Pozdrav svima,evo da se pohvalim kupio sam traktorčić koji je napravljen od kultivatora bungartz L5D i fićinih delova(motor i prednji kraj).
Trenutno je u fazi dovođenja u radno stanje pa ću pokušati da to dokumentujem slikama.Za početak dve slike sa oglasa kako je izgledao u vreme kupovine.
Alanser ne hvata zamajac,hidraulika ne radi,na vodenoj pumpi curi ulje iz motora,to su neispravnosti koje su prve za otklanjanje.Naravno gume su loše pa su naručene nove 7,50x20.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
pa ovo je pravljeno (sastavljano) iz nekih više komponenti ili ................. ?
ajde daj još koji detalj , sliku
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Naj važniji je nišan na nosu :p

Ali kad već ima nišan, mogao si stavit i prednje gume od merđana
 

maxim

Novi član
Tu od
28 Ruj 2011
Poruka
5
Evo jos nekoliko slika




Uploaded with ImageShack.us

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/img0061qm.jpg/]
img0061qm.jpg
[/URL]





URL=http://imageshack.us/photo/my-images/809/img0064zd.jpg/]
img0064zd.jpg
[/URL]



 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ZAnimljivo "traktorče"...čini mi se da je malo predugača getriba da bi bio mtk-a...:scratch. Ne čini vam se da je prirubnica motora predaleko od zadnjih kotača?
 

maxim

Novi član
Tu od
28 Ruj 2011
Poruka
5
Evo slika orginalnog bungartz-a L5D pa vi uporedite slicnosti
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/213/img4011al.jpg/]
img4011al.jpg
[/URL]

 

maxim

Novi član
Tu od
28 Ruj 2011
Poruka
5
Posljednje uređivanje:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ovdje bi fino pasao mali motor dizel od daihatsua . tri cilindra kao yanmar.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Istina, pasao bi ko budali šamar, no kod nas ih nema puno, a i dijelovi su skupi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
takvi motori obično stoje na kamionskim termokingovima , mogu povoljno da se nadju na kamionskim otpadima
bar je tako slučaj u mom okruženju

evo na brzaka nadjoh ovaj u oglasima , cijena 300e , koliko vidim jedan ''pretres'' bi mu trebao ali nije ni to problem
slika-144455-2011-06-1308815642-velika.jpg


ili ovaj od termokinga , cijena 250e
slika-144455-2011-10-1318868056-velika.jpg


mada ja bih prije ovoga dajca ili nešto slično , ovi japanci su mi prefini za traktor
 

maxim

Novi član
Tu od
28 Ruj 2011
Poruka
5
Dobijam na poklon motor od trabanta da li je po vašem mišljenju adekvatna zamena za fićin motor,ima li neko iskustva sa trabantovim motorom potrošnja,trajnost,pouzdanost?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
PO meni ne dolazi u obzir. Omjer snage i potrošnje je loš, uz današnje cijene goriva....a vjeruj mi, da za trabija više nema dijelova u mesnici....
Pazi, nije tak jednostavno montirat drugi motor....po meni napravi generalku na fiči i piči..:D
Još mu ugradiš plin na crnjaka...samo nebo je granica
 

Najnoviji postovi

Na vrh