• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ako bi mu umjesto blokiranja satelita blokirao drugu poluosovinu tad bi bilo 1:2 , to bi bilo dovoljno za malcera 1.5
samo neznam koliko bi izdrzali trkaci posto oni nisu na lezajevima :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
ako bi mu umjesto blokiranja satelita blokirao drugu poluosovinu tad bi bilo 1:2 , to bi bilo dovoljno za malcera 1.5
samo neznam koliko bi izdrzali trkaci posto oni nisu na lezajevima :scratch
Čuj , sateliti (trkači) bi se natrčali u mp3 .
Ja sam od tokvog dif. napravio rotacinu kosilicu (malcer) za goldoni 10 ks , promjera cca 60 cm .
Ide OK samo se užasno grije .Pola sata (koliko ruke izdrže) na Zagorskim brijegima je podnošljivo .
Ali na malčeru 150 :scratch .Kako se grije multiprikator na "pravom " malčeru?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792

sa ovim roto-malčerom nakon cca 4h rada multiplikator blago topao,vjerovatno ga 1,3 l ulja i hladi osim podmazivanja
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Druga strana diferencijala se blokira dobiva se prijenos 1:2 u diferencijal ide par litara ulja i malčer radi bez problema nije to za šumu malčirat nego veću travu tanje granje i namjena je za manji traktor kao Tomo Vinković. Što se tiče bušenja rupa tu još manje problema izbušiš jednu pa drugu uvijek imaš nešto pauze između.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
naravno da mu je lakse sa busilicom nego sa malcerom , i zbog brzine vrtnje i zbog vremenskih intervala kako vec rece RONIN

koja bi onda redukcija bila preporucena za svrdlo precnika do 60cm 1:2 ili 1:4?
ja sto sam gledao po netu redukcije su pretezno 1:3 na svrdlima koja su mi bila dostupna za vidjeti
ovako nesto
http://www.china-tractors.com/content/77/927.htm
 
P

patrik1972

Guest
dobar ti je ako ne i najbolji zadnji trap od onog starog tome vinkovica od 18KS ima i mjenjac s 3 brzine tako da lako namjestis sto ti odgovara odredjenom svrdlu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
zvonis01 kaže:

štovani forumaši!
uz puno vaših ideja i malo moje pameti,truda i željeza evo bušilice!
isprobana i radi ok,svrdlo 300 mm za stupce,sada radim 5oo mm za voćke,reduktor od rasipača 400 kg

ima li kakav izvjestaj o tome sta i kako si radio sa svrdlovima veceg precnika

evo i ja sam poceo da pravim pa mi treba svaka informacija


abcd0016c.jpg


abcd0015p.jpg


abcd0017c.jpg
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
manji promer je ok oko fi 250mm,imam i fi 400 ali prebrzo vrti imt 533,bar da imam koju manju brzinu na kardanu bilo bi super,ako smanjim gas onda teže buši
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
puknuti kaže:
mjesečine ti savo ,da nisi malo pretjerao s dužinom poluge .. :blackeye
Ma u njega je sve dugačko ... ;) :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ZJ kaže:
puknuti kaže:
mjesečine ti savo ,da nisi malo pretjerao s dužinom poluge .. :blackeye
Ma u njega je sve dugačko ... ;) :D
;)
jos mi se nijedna nije zalila da joj je predugacko :lol:

a cuj lako je skratiti , posto planiram busiti i na nekim nepristupacnim terenima , ako se ukaze potreba za skracivanje samo procitaj moj potpis koji se nalazi ispod svakog posta :roll:

zvonis01 kaže:
manji promer je ok oko fi 250mm,imam i fi 400 ali prebrzo vrti imt 533,bar da imam koju manju brzinu na kardanu bilo bi super,ako smanjim gas onda teže buši

da tacno ali kako vidim kod tebe skoro i da nema redukcije u tom ugaonom prenosniku :scratch
onako od oka mi se cini da je to 1:1 , kod mene je redukcija 1:4 tako da mislim da nece biti problem za vece precnike
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo pažljivo buši savo ..kad sam još bio toliko veliki da sam mogao bradom lupiti o rub stola govorili su da je ispod kina ..
Nije ispod kina ni kinezi , ispod nas je voda i to debela voda .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ma ako su kinezi zainteresovani ja cu do pola puta a oni nek' krenu sa druge strane pa valjda se sretimo negdje :lol:
a ako se promasimo , boli nas ona stvarka - imacemo 2 tunela :roll:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
[youtube:2xds3e90]7-m0A-l9YFI[/youtube:2xds3e90]
Tu busilicu sam posudio od jednoga kolege.
Bilo je nekih problema sa svrdlom pa je prilicno slabo isla u zemlju ali smo to rijesili.
Noz nije bio na svom mijestu,odnosno iskrivljen je bio.
Vidi se da sporo ulazi u zemlju.
Inace svrdlo ide do kraja u zemlju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ohoho , veceras isprobana busilica , ja zadovoljan ostaje nekoliko sitnijih prepravki
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
ohoho , veceras isprobana busilica , ja zadovoljan ostaje nekoliko sitnijih prepravki
Ako nisi savinuo kardan kao da nisi ništa ni radio :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
reduktor je ustvari diferencijal od BMWa

puknuti , znas mene.......
ima da bude savijen kao banana :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh