• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
stroj gotov i isproban
ja prezadovoljan busenje rupe dubine 60tak cm ne traje duze od 10sec ;)

image0092p.jpg


image0089i.jpg


image0090v.jpg


image0091s.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Savoris - pa ti si extra lik...odakle ti toliko volje za rad???...Treba te zvati "savorad"...
Burgija ti je na oko, extra... samo tih 10 sec po rupi, je malo preterano...daj malo povećaj to vreme bušenja,,, treba i pomoćni radnici da cugnu pivo i rakiju... :lol:
Savo...mali đavo...neda mira, ni pomoćnim radnicima... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hvala na komplimentima :partyman:
haha kazes volja , ja bih prije rekao nuzda ;)

tako cackam po kojekakvim otpadima , poznajem onako od svacega po malo , ideje ''kupim'' pretezno sa interneta i pokusavam da ih realizujem na neki jeftiniji nacin nego sto je to prvobitna zamisao tvorca stroja

kazem jeftiniji jer da imam finansijske moci vjeruj mi da se ne bi zajebavao sa ovim izradama , mada ovo mi vec polako ulazi u krv , koliko jos imam ideja sa ovim tempom realizacije trebao bi zivjeti bar jos 200 godina da bi to sve uradio :lol:

sledece u planu cjepac,malcer,utovarac za drva,minidumper,servo volan na vladimirca i jos ...............................
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ma savo,,, živ ti meni bio još 200 godina,,,pa sve to ostvario!!! Imaš zlatne ruke...! ;) Nerađa se takvi, svaki dan!
Kako tvoj mozak radi, nikad kraja...samo mozgaš nešto...bićeš glavni mehaničar kod Svetog Petra nakon 200 god...a ja te dočeko na ulaznim vratima, sa rakijicom i meze na tacni!!! :lol: ejjjj da smo vrane, i da dočekamo to...
Živ bio...
Pozzz Joe! :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
joekiki kaže:
sa rakijicom i meze na tacni!!! :lol:
Pozzz Joe! :mrgreen:

za ovo nam ne treba nijedan Sveti :lol: de ti da mi jedemo i pijemo dok se moze :partyman: :drinkers:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
savoris kaže:
joekiki kaže:
sa rakijicom i meze na tacni!!! :lol:
Pozzz Joe! :mrgreen:

za ovo nam ne treba nijedan Sveti :lol: de ti da mi jedemo i pijemo dok se moze :partyman: :drinkers:
Tako je...podržavam tvoje reči...nek se pije i jede...da nam je zdravlja,,,a za ostalo ćemo lako!!!
Ajd ti dumaj na novom projektu, nemoj puno da gubiš vreme i da palamudriš....nego radi nešto!!! :lol:
samo gubiš vreme.... :lol:
Pozzz Joe! :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast majstorima i bušačima :lol: Codexnox koliko si ih izbušio i za koje vrijeme?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pozdrav
Ja sam vidio kako je čovjek napravio bušilicu za rupe od bubnjaste rotokose!!!
Jednostavno je skinuo oba dva bubnja,i umjesto drugog bubnja je stavio svrdlo!!!
Šta vi kažete na to???
Dali je bolje radit od diferencijala kak vi to radite,ili na ovaj način što sam ja vidio?
Koji bi bio bolji?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
mali su zupcanisi u kosilici , a i redukcija nije odgovarajuca
pri vecim precnicima burgije ima sve da se raspadne , a da ne pricamo sta bi bilo kada bi udario na kamen ili ......

evo recimo sto sam naletio u ogasima ovakvu lik prodaje za 1100 evra :shock:
slika-23143-2010-02-1265788470-velika.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sve originalne bušilice za sadnju voća imaju pužne reduktore koji su izdržljiviji i povoljnijeg prijenosnog omjera od običnih kutnih prenosnika.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
savo od koje serije bmw-a je diferencijal i što si na njemu morao raditi :scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Evo bas sam neki dan bio kod ovoga cija je busilica na mom videu gore.
Na prodaju je i trazi 10.000kn za busilicu i mislim 3svrdla.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma nema od cega ne pase , BMW onaj stari ja mislim da je 320 , onda mercedes pa ford siera
u principu odgovara svaki ali ovi pomenuti nemaju trube pa je manje prepravki

trkace mozes da povaris a ja sam ih povadio da bih mogao proturiti vijek koji drzi da ne ispadne cijela poluosovina , to nisam htjeo variti jer u slucaju da trebam zamijeniti lezaj ili semering sada mozem sve rasklopiti bez brusilice ili brenera

ali sam zavario onaj jedan zupcanik u koji se uklapa poluosovina tj, zglob , njega sam zavario za kuciste u kome se nalaze trkaci

jd4755 kaže:
Sve originalne bušilice za sadnju voća imaju pužne reduktore koji su izdržljiviji i povoljnijeg prijenosnog omjera od običnih kutnih prenosnika.
koliko si siguran u ovo :scratch

puzni reduktori su veoma rijetki ispod redukcije 1:12 sve sto je redukcija manja tako je i radni vijek zupcanika manji
ako ovaj konusno tanjirasti koji je u diferencijalu moze da izdrzi i brzinu od 150kmh i obrtni moment koji motor od 2000ccm moze da da u prvom stepenu prenosa onda mirno spavaj dal' ce izdrzati i na busilici ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ja imam original tvorničku bušilicu i ima pužni reduktor,čini mi se da bušilica od mega-ing također ima pužni prijenos,vidio u Gudovcu lani.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
jd4755 kaže:
Ja imam original tvorničku bušilicu i ima pužni reduktor,čini mi se da bušilica od mega-ing također ima pužni prijenos,vidio u Gudovcu lani.

pa ajde doprinesi malo toj tvrdnji pa nam okaci koju sliku

koliki ti je stepen prenosa i koje precnika burgija imas?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Jesi li siguran da je baš pužni?
Često se helikoidni (hipoidni) zupčanici nazivaju pužnima.
Osim toga, pužni reduktori su slabiji od zupčastih. Prije bi rekel da je dvostepeni (najprije kutni, a onda cilindrični).
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Evo slika ,ne vidi se baš najbolje ali pužni je sto posto jer sam prije par godina mjenjao ležaje pa sam zapamtio .Zupčanik je od bronce a puž je čelični,izvrtao sam stotine tisuća rupa i još se nije strgao( osim što sam preventivno mijenjao ležajeve)Svrdlo je promjera 50 cm,dupla spirala,dva noža,dubina bušenja 110cm.

Slika327.jpg


Slika328.jpg


Slika329.jpg


Slika330.jpg

Ovo sam skinuo s mega-ing stranice,ovdje se ne vidi dobro ali lani u Gudovcu kad sam gledao činilo mi se da je isto pužni reduktor.
megaingsvrdlo.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pih majku mu stvarno puzni :scratch kolika ti je redukcija , kako ti se pokazao u radu , koliko brzo busi ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh