• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario
 
Posljednje uređivanje:

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se na pm za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje upit na pm.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario
a gdje se trebamo javiti? koliku površinu treba raditi?cijena?repro materijal?itd?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
a gdje se trebamo javiti? koliku površinu treba raditi?cijena?repro materijal?itd?
Šteta uloženog truda i novaca. Naročito aku su uvjeti u stilu da treba sjeme kupiti od otkupljivača po skupoj cijeni, a onda otkup jedne tikve po kunu dvije..... :) Bez zamjerke ali znam za takav slučaj!!
 
B

bruhilda

Guest
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario

Može još nekih informacija vezanih uz sadnju i uzgoj butternut tikvi?

Hvala
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav Svima,

budući me neko vrijeme nije bilo na forumu, dobio sam dosta poruka pa da ovako u jednom postu odgovorim svima.

Prije svega, hvala Vam na upitima i iskazanoj zainteresiranosti.

Što se tiče uzgoja tikve, zbog manjka vremena i nemogućnosti organiziranja ovako velike proizvodnje unutar samo jedne sezone odustao sam od velikog projekta koji mi je nuđen.

Međutim, ostao sam u dobrim odnosima sa potencijalnim kupcima iz unije te smo trenutno na nekom usmenom dogovoru da ću im poslati sve što proizvedem pa ćemo vidjeti kako će to sve ispasti

Osobno sa svojim kolegama ulazim u proizvodnju tikve na 2,5 ha i batata na oko 3 ha. Garanciju za otkup nemam niti ja, pa tako ne mogu niti nikome drugome garantirati da ću prodati proizvode.
Ulazim u rizik jer vidim veliki potencijal i na tjednoj osnovi me kontaktira do nekoliko tvrtki iz unije i drugih zemalja s upitima za proizvode. To mi daje određeni optimizam da ću uspjeti prodati.
Na kraju krajeva, tko ne riskira, ne profitira :)

Što se tiče pak nekih komentara u postovima iznad, djelomično se slažem s njima jer sam i sam osobno imao iskustva gdje mi je nuđeno da uđem u proizvodnju, a uzevši sve troškove u obzir na kraju budem u minusu. Ja nisam nudio takvu kooperaciju niti takve robovlasničke ugovore.

S druge strane, ljudi moraju biti svjesni da ako idu s orijentacijom na IZVOZ da robu moraju prodavati ispod tržišne veleprodajne cijene, jer ju u protivnom NEĆE prodati. Stoga možete samo sanjati da ćete za tikvu dobiti 3 ili 4 kune po kili za izvoz, ako je na Rotterdam-skoj burzi veleprodajna cijena te tikve upravo 4 kune. Svaki uvoznik želi zaraditi stoga objektivna cijena za proizvođača je cca 1,8 do 2 kn netto. To je opet puno više od 1 kn koliko nude neki naši otkupljivači.I ono najbitnije, prodaje se cjelokupna proizvodnja odjednom, ne prodaje se na kapaljku niti nema strepnje da li će se uspjeti prodati ili ne. A svi oni koji misle zarađivati višestruko na svojim proizvodima jedina opcija im je direktna prodaja na tržnici ili nemoguća misija ulazak u trgovačke lance. A i ako uđu u trgovačke lance, prema nekim iskustvima, mogu očekivati na poček od 8 mjeseci za plačanje. Ja osobno zastupam mišljenje da radije prodam sve odjednom za manje novaca nego da nakon berbe strepim još 6 mjeseci da li ću uspjeti prodati prije nego mi se proizvod pokvari.

Eto, toliko od mene, hvala svima na zainteresiranosti.

I poruka svima onima koji će ove sezone uzgajati proizvode poput Butternut tikve, Batata, Kiwana, Peruanskih jagoda, Habanero čili paprika ako nećete imati gdje prodati možete me kontaktirati možda ću ja do tada imati gdje s njima na naše obostrano zadovoljstvo. :)

Uglavnom u zadnjih godinu dana razgovarao sam s dosta vanjskih potencijalnih kupaca i na kraju se sve svodilo na to da što veće količine proizvoda imao to ću ih laše i prodati.

lijepi pozdrav svima i želim Vam uspješnu sezonu,

Dario
 
Posljednje uređivanje:

Marija Poznan

Novi član
Tu od
24 Ožu 2013
Poruka
3
najam zemlje

Bok,
posjedujem vecu povrisinu obradive zemlje i zainteresirana sam za suradnju.
Kako sam novi član foruma i ne koristim se najspretnije, molila bih Vas da me kontaktirate telefonski ako nije problem.
Moj kontakt je 098 380 905

S poštovanjem,

Marija Poznan



Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario
 
C

cyboy

Guest
ako koga interesira proizvodnja imam sjemena pa se javite porukom..
 
G

GROF- JURA

Guest
postovanje.htio sam napravit ugovor za butternut sa sulogom ali mi nudi lihvarski ugovor.zanimaju me vase ideje.molim vas da mi se javite 098331358
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
postovanje.htio sam napravit ugovor za butternut sa sulogom ali mi nudi lihvarski ugovor.zanimaju me vase ideje.molim vas da mi se javite 098331358

Kako misliš lihvarski ugovor
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav svima,

kako se pregovori do sada rzvijaju gotovo je sigurno da ću imati otkup za sav proizvedeni batat i butternut tikvu od 9 mjeseca do 2 mjeseca sljedeće godine

Svi koji proizvode ove proizvode i žele dodatne informacije nek mi se jave na privat porukom (onda ćemo razmeniti brojeve). Bilo da imate male ili velike količine

Količine su neograničene, znači ako imate 100 tona batata prodati ćemo svih 100 tona po 4 kn u vrlo kratkom roku.

eto, toliko za sada

Dario
 
Posljednje uređivanje:
T

Tadija Ćurić

Guest
Pozdrav ,,,,
dali je neko zainteresiran za otkup buternut tikve ili dogovor oko proizvodnje neka mi se javi na br.tel.00387-63-717-500.. ili neka mi pošalje broj za kontakt...
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav svima,

još jednom pozivam SVE koji proizvode Butternut tikvu i Batat ove sezone, ako su zainteresirani neka mi se jave na privat porukom pa im pošaljem kontakt informacije da se dogovorimo oko otkupa.
Ne tražim nikakve ugovore, sve radimo na usmenom dogovoru, ljudi smo.

Ja imam otkup, vi imate proizvod i uz dogovor na obostrano zadovoljstvo možemo raditi dobar posao.

Također, ako znate nekog tko proizvodi gore navedeno, bio bih zahvalan ako ga možete obavjestiti o ovome.

hvala i pozdrav

Dario
 
G

gora

Guest
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.



lp

Dario



poštovanje imati ču butternut tikve pa Vas molim javite mi sve pojedinosti.
najbolje mi dajte br tel. a moj je 098 940 5037.
hvala .
lp

goran
 
N

nenad55

Guest
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario

Imam jednu manju kolicinu tikve pa me zanima dali je suradnja jos moguca?
Hvala
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ako je neko nesto realizirao od dogovora nek napise iskustva...radi buducih dana i slicnih situacija!
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Pozdrav svima,

još jednom pozivam SVE koji proizvode Butternut tikvu i Batat ove sezone, ako su zainteresirani neka mi se jave na privat porukom pa im pošaljem kontakt informacije da se dogovorimo oko otkupa.
Ne tražim nikakve ugovore, sve radimo na usmenom dogovoru, ljudi smo.

Ja imam otkup, vi imate proizvod i uz dogovor na obostrano zadovoljstvo možemo raditi dobar posao.

Također, ako znate nekog tko proizvodi gore navedeno, bio bih zahvalan ako ga možete obavjestiti o ovome.

hvala i pozdrav

Dario

Evo ja sam zainteresiran za uzgajanje batata i za butternut tikve za izvoz. Uzgajam ih već pet godina (uz ostalo povrće), također za batat sam proizvodim sadnice. Do sada sam sadio onoliko koliko sam mogao prodati ovdje, ali ako se bude izvoz isplatio i za proizvođača onda sam spreman zasaditi sve do 10 hektara površine. Šulog radi biznis od toga, ali jednostavno u kooperaciji s njim proizvođač nije u dobrom položaju i zato nisam radio s njim (i zbog premale otkupne cijene).
Neznam kako vam je prošla ova godina, ako je sve u redu javite mi se za suradnju (za iduću sezonu). Moj mobitel je 091/794 91 94
Daniel
 
Posljednje uređivanje:

kdraen@gmail.com

Novi član
Tu od
30 Kol 2013
Poruka
7
imam dosta zemlje i zainteresiran sam za proizvodnju butternut tikve pa bih vas molio za neki kontakt i mogučnost plasmana tikve u idučoj godini kontakt tel 0998423543
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Puno zainteresiranih, a nitko ne piše iskustva... :(
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Puno zainteresiranih, a nitko ne piše iskustva... :(

i ja gledam, pratim, ali nema baš nešto. malo mi se ne sviđa ono što sam pročitao u ovoj temi, "bez ugovora, na riječ", ali treba probati. prijatelj planira 2 kj, a i ja bih pokušao, za početak 1kj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh