• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

carina

B

budanec

Guest
kolika bi bila carina za traktor od 10000 € da ga uvezem iz slovenije :confused::confused:
 
B

budanec

Guest
ja to niš ne kužim. molim vas hitno je, možete mi reč kuliko bi traktor koji v sloveniji košta 10000€ koštal s carinom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja to niš ne kužim. molim vas hitno je, možete mi reč kuliko bi traktor koji v sloveniji košta 10000€ koštal s carinom
Ne misliš valjda sutra iti po njega..ili još danas ?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
evo da ne otvaram novu temu.

Naručil sam si prije skoro 2 tjedna u Njemački set za zaštitu kod rada u šumi. Kaciga, čizme i hlače za 100 eura. Poštarina je bila 35 eura i to sam sve uredno platio prije nego mi poslao preko ebay-a.

Danas mi dojde listić, da mogu podići na pošti. Otkupnina je 487 kuna!? Mislim da me carina udarila. Pa kak mi može udarit na vrijednost od 750 kuna , 487 kuna carine?

Zvao sam na carinu, jako su bahati i neljubazni. Ja neznam jeli to fenomen koji se širi svim državnim institucijama da seru po ljudima.
U biti, nije mi niš mogel objasniti jer očito nije sposoban radit svoj posal, pa je rekao neka se raspitam u pošti.

Pa nije malo previše to za platiti??? :icon_e_sad:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
na sve pakete na kojima piše da su vrijedniji od 50 us dolara se plaća carina...
na one od 49 $ niš!:eek::
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
na sve pakete na kojima piše da su vrijedniji od 50 us dolara se plaća carina...
na one od 49 $ niš!:eek::

pa dobro ali na 750 carinu od 487. to je 65% carine!?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Dobro sad sam citao na carina.hr.
evo ako koga zanima

Propisana stopa carine obračunava se na carinsku vrijednost robe. Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost tj. najčešće cijena iz računa o kupoprodaji robe odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova propisanih Carinskim zakonom. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja robe, ambalaže, licence i dr. (u poštanskom prometu dakle, u pravilu, troškovi poštarine).

i

Za robu koja podliježe postupku carinjenja, carinski dug koji se obračunava čine:

carina,
poseban porez u slučaju ako se radi o robi koja podliježe tom porezu i
porez na dodanu vrijednost.
Na utvrđenu carinsku vrijednost robe obračunava se carina po stopi propisanoj sukladno Uredbi o carinskoj tarifi, i ovisi o vrsti konkretne robe koja se uvozi.

Također se obračunava i poseban porez odnosno trošarina, ukoliko se radi o robi koja podliježe obračunu posebnog poreza, odnosno trošarine (duhanski proizvodi, alkohol, kava, luksuzni proizvodi i sl.). Porezna osnovica za obračun posebnog poreza propisana je svakim posebnim Zakonom o posebnom porezu na određenu robu, odnosno Zakonom o trošarinama. Tako je npr. za kavu propisana osnovica za obračun kilogram neto težine kave, za luksuzne proizvode to je prodajna vrijednost proizvoda itd

Na carinsku vrijednost uvećanu za iznos carine (ako je propisana) i za iznos trošarine (ako je propisana) obračunava se porez na dodanu vrijednost (PDV) po stopi od 25%.

Stope carine sukladno Uredbi o carinskoj tarifi za 2013. godinu (NN, broj 135/12) se kreću od stope „slobodno“ (0%) do 14%

A za mene je carinska tarifa 14% jer se radi o odjeci.

Znaci 100 eura vrijednost, i 37 eura postarina je oko 1030 kuna i na to bacim 39% za carinu, i dobim skoro svojih 480 kuna. Dobim u biti 400 kuna, sad da vidim kud oni oceju jos 80 kuna. Ma poludis, da sam znao presao bi u austriju i presvercao preko granice :icon_fU:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ma poludis, da sam znao presao bi u austriju i presvercao preko granice :icon_fU:

Mislim, da za 100 E ne bi švercao, jer se to može legalno unijeti.
Nisam sad siguran koliko je dozvoljeno, mislim da je oko 1.000 kuna.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
nije 50 dolara nego 160 kuna, sve preko bi se trebalo cariniti, a prolazi svasta to sve ovisi.
zakonski je 160 kuna za postu ili 1000 kuna za pjeske/autom preko granice
 
Na vrh