• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

case jx80

  • Temu pokrenuo case jx80
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
eto prepirka rješena :D
ima moj susjed jx80 i ponuda mu se je podosta razlikovala od onog što je dobio, ah pomamio se je za akcijom i malom cijenom, isto dobio uske gume iako su na ponudi bile 16-9r34, klizna poteznica a on dobio običnu, za reflektore mu rekli nek si sam kupi a bili su na ponudi.......i ima toga još i traktor baš i nije jak a ustvari je jer je to samo 80 konja, al susjed je očekivao da valjd bude vukao ko onaj sa 6 cilindara i 120 konja :mrgreen:
 
C

case jx80

Guest
bogec kaže:
i ima toga još i traktor baš i nije jak a ustvari je jer je to samo 80 konja, al susjed je očekivao da valjd bude vukao ko onaj sa 6 cilindara i 120 konja :mrgreen:
a susjed ti je onda neki maher!!!!!!!!!!!
PA NI DIJETE OD 13 GOD NEBI TAKO RAZMIŠLJALO...........
Koliko je platio toliko je i dobio....
a sta taj traktor nije uzeo izvan akcije i sa malo boljom opremom....pa bi ga platio kai nekog HURLIMAN-a ili SAME-u...
kao npr.sama sa ZAKRETAJUCIM blatobranima (lol) je skuplja zbog njih SAMO 400E pa malo po malo dođe do vrtoglave svote novca!!!!!!!!!
mi smo svijesni da za te novce ne možeš dobiti traktor sa nekom opremom ali ima ljudi koji sa njime rade vec par god...i vrlo su zadovoljni dok u dvorištu kraj CASE-a imaju i SAME-u pa su SAME-om RAZOČARANI a PUNO VIŠE SU JE PLATILI....... :twisted: :lol: :?: :idea:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
case jx80 kaže:
bogec kaže:
i ima toga još i traktor baš i nije jak a ustvari je jer je to samo 80 konja, al susjed je očekivao da valjd bude vukao ko onaj sa 6 cilindara i 120 konja :mrgreen:
a susjed ti je onda neki maher!!!!!!!!!!!
PA NI DIJETE OD 13 GOD NEBI TAKO RAZMIŠLJALO...........
Koliko je platio toliko je i dobio....
a sta taj traktor nije uzeo izvan akcije i sa malo boljom opremom....pa bi ga platio kai nekog HURLIMAN-a ili SAME-u...
kao npr.sama sa ZAKRETAJUCIM blatobranima (lol) je skuplja zbog njih SAMO 400E pa malo po malo dođe do vrtoglave svote novca!!!!!!!!!
mi smo svijesni da za te novce ne možeš dobiti traktor sa nekom opremom ali ima ljudi koji sa njime rade vec par god...i vrlo su zadovoljni dok u dvorištu kraj CASE-a imaju i SAME-u pa su SAME-om RAZOČARANI a PUNO VIŠE SU JE PLATILI....... :twisted: :lol: :?: :idea:

mislim da sam nabrojio par stvari koje su stajale na ponudi , a šta piše na ponudi to trebaju isporučit, a dali su mu šrot :evil: , bio na akciji ili ne nisu mu dali ono kaj su napisali na ponudu, s tim da čovjek nije tražio niti jednu stvar, znači prodavač je sastavio ponudu, i napomena traktor več sad krči :evil: ajd mi reci šta ti znače blatobrani koji se zakreču kad nemreš balirku zakopčit na traktor jer ti nisu dali klateču poteznicu a bila je ne ponudi, šmirglaj onda blatobrane, eto tak je otprilike prošao susjed
 
P

Picek

Guest
bogec kaže:
i napomena traktor več sad krči :evil:
made in Turkey?
ali zato traktor i ima takvu cijenu..
traktor nije auto da se nebi moglo reći koliko para toliko muzike..
al' u principu su to dobri strojevi za onoga tko ne traži previše od traktora..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Picek kaže:
bogec kaže:
i napomena traktor več sad krči :evil:
made in Turkey?
ali zato traktor i ima takvu cijenu..
traktor nije auto da se nebi moglo reći koliko para toliko muzike..
al' u principu su to dobri strojevi za onoga tko ne traži previše od traktora..

Cesto se slazemo, ali ovaj put se nebih slozio. Svaka, ama bas svaka stvar, jeli to auto traktor, bicikl, automobil ili nuklearna podmornica mora ispostovati da ono sto je na papiru mora biti i u stvarnosti. Ako su napisali u ponudi da ce biti takva i takva poteznica onda takva poteznica (ili sto ti ja ga znam sto) MORA biti. Nazalost kod nas se cesto na papir napisu kojekave gluposti (i ne samo kad o traktorima govorimo) pa se onda poslije igra (da, doslovno igra) sa strpljenjem kupca koji ceka, ceka i na kraju je sretan da dobije bilo sto i ne gleda na "sitnice". Ako se trgovac (ili proizvodjac, jer cesto trgovac i nije kriv, ali to kupca ne zanima. On ima odnos sa trgovcem, a ne sa proizvodjacem) preracunao i napisao nesto sto kasnije nije isporucio to nije problem kupca. To se zove ucjena i PREVARA. Kod nas je problem sto je sustav (u prvom redu pravosudni) u banani pa se takve stvari toleriraju, nazalost.
Bas me zanima kako bi prosao trgovac u Njemackoj ili Nizozemskoj da ne isporuci nesto sto je napisao u ponudi? Nije trgovac kompetentan da procijenjuje zasto se netko odlucio bas za tu stvar. Ako je pisalo da ce retrovizor biti roze boje sa tufnicama, mora biti takav. Mozda je tom kupcu bas to bitno.
Treba prihvatiti cinjenicu , sto se opet kod nas nerijetko, s namjerom il ne, presucuje, da je ponuda SLUZBENI dokument. Dapace, ako se malo konzultirate sa pravnicima, saznacete da i usmeni dogovor ima pravnu snagu. Druga je stvar da je usmene dogovore tesko dokazati, ali ako nesto pise na papiru to onda nije problem dokazati. Trgovci (i proizvodjaci) se cesto vade na cinjenicu da na ponudi ili cjeniku nema pecata i potpisa. To isto tako pada na sudu jer ako je nesto na memorandumu, a nije falsifikat, isto tako ima formu sluzbenosti. Dapace, ne mora ni biti na memorandumu. Ako kupac dokaza da mu je trgovac na wc papiru nesto ponudio to ima pravnu snagu.

:) Malo sam se razestio, ali ne volim ;) to se u komunizamu zvalo voluntarizam, da svatko propise tumaci kako njemu pase.
 
P

Picek

Guest
Smiljan kaže:
Picek kaže:
bogec kaže:
i napomena traktor več sad krči :evil:
made in Turkey?
ali zato traktor i ima takvu cijenu..
traktor nije auto da se nebi moglo reći koliko para toliko muzike..
al' u principu su to dobri strojevi za onoga tko ne traži previše od traktora..

Cesto se slazemo, ali ovaj put se nebih slozio. Svaka, ama bas svaka stvar, jeli to auto traktor, bicikl, automobil ili nuklearna podmornica mora ispostovati da ono sto je na papiru mora biti i u stvarnosti.

:) Malo sam se razestio, ali ne volim ;) to se u komunizamu zvalo voluntarizam, da svatko propise tumaci kako njemu pase.
nismo se nas dva razumjeli, ja sam mislio na kvalitetu traktora s obzirom na cijenu pa otuda koliko para toliko muzike..
ne na naručeno-plaćeno-neisporučeno..
to je jedna totalno druga priča, ali to nije samo u trgovini traktorima nego kod svega..
ja moram plaćati ogromne novce da bih preveo traktorske upute za korištenje od 300-injak stranice jer sam dužan po zakonu to dati na hrvatskom jeziku..
a onda odem u Konzum i kupim aparat za brijanje i dobijem upute za korištenje na mađarskom i ruskom a nema na hrvatskom...
ali to je naš sustav u Hrvatskoj.. živio Balkan 8)
 
C

case jx80

Guest
e kad smo kod uputstava!!!!
uz pravi traktor se dobiju i uputsva na hrv. jeziku i kao kompleetni katalog tkaktora(tj. katalog djelova od cca.650 str.)na hrv.jeziku!!!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
case jx80 kaže:
e kad smo kod uputstava!!!!
uz pravi traktor se dobiju i uputsva na hrv. jeziku i kao kompleetni katalog tkaktora(tj. katalog djelova od cca.650 str.)na hrv.jeziku!!!

Da, dobiju se UPUTE na hrvatskom jeziku ;). Ako su UPUTSTVA, onda nisu na hrvatskom ;) (kad sam vec povucen za jezik) ;) :)

A sad ozbiljno. Trgovci su DUZNI uz svaki uredja koji prodaju dati upute na hrvatskom, kao sto rece Picek (dali se radi o pegli ili traktoru, to nije bitno). To nije izbor trgovca i nema veze jel traktor pravi ili krivi. O postivanju tog PROPISA se naravno moze razgovarati, isto kao i o kvaliteti prijevoda.
 
Na vrh