• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

case jx80

  • Temu pokrenuo case jx80
  • Datum prvog posta
Z

zrine892

Guest
i dalje nemogu te skuziti...sta hoces reci sta je bitno kod hidraulike...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zato postoji forum da saznamo nesto novo :D 8) 8) 8) 8)
 
M

matias

Guest
Hidraulika je komplicirana i tesko mi je pisat kaj je bitno a da svi to kuze
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma kužimo mi to
samo nekima treba malo dulje ali skuže :idea: :evil: 8)
 
Z

zrine892

Guest
budite bez brige...znam ja kako pumpa radi...pestoputa sam ju rastavio....znam svaki djelic napamet...
 
M

matias

Guest
zrine892 kaže:
budite bez brige...znam ja kako pumpa radi...pestoputa sam ju rastavio....znam svaki djelic napamet...

Pa tebi su stvari jasne ja ti prigovorio nisam nis ni reko da u necem nisi u pravu
 
Z

zrine892

Guest
no matias...ti si uredu....znao sam ja na sta ti mislis...;) nemoj me nista krivo shvatit...uredu je...posto su ovi mladji od mene imaju prednost naravno osim case jx80 :) ;)
 
A

Alen

Guest
Hehe... Ajde znalci da vas vidim... Zašto na rusu je jača podizna moč od potisne moči na hidraulici? Ja znam a vi??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Alen kaže:
Hehe... Ajde znalci da vas vidim... Zašto na rusu je jača podizna moč od potisne moči na hidraulici? Ja znam a vi??


Zato jer je razlika u površini prednje i stražnje strane klipa u cilindru. Kod tebe traktor kad podiže hidrauliku izvlači klip i onda mu je površina veća, a time i je i sila veča.

Znači kod tebe bi trebao traktor brže spuštat hidraulike, nego dizat, zar ne?
 
Z

zrine892

Guest
rus ima grubu hidrauliku...jer stari rusevi mogu sami sebe diči..moj može ali ne koliko je mogao ti stari rusevi...mozes tako diči sam sebe da ti ne treba dizalica da promijeneš felgu ;)
Mario:rus sporije spušta nego što diže....jer on nema sistem recimo kao imt-e...recimo njemu se ne nalazi cilindar u kucistu primjer u ulju...ja mislim da imt-e oko cilindra je natopljen u ulju a rus nije...on ima vani...kao pomoćni cilindar..ali nije to pomoćni to je radni cilindar kao na svima...tako kada spustaš dolje hidrauliku nemoze sve odjedno izbaciti ulje kao imt-e jer mu se to sve natrag vraća kojim je i sistemom došao..naravno spustit ce brže ako ima neki teret ;)
 
M

matias

Guest
Alen kaže:
Hehe... Ajde znalci da vas vidim... Zašto na rusu je jača podizna moč od potisne moči na hidraulici? Ja znam a vi??


He he ja neznam a placu dobivam zbog ljepote i karaktera 8)
 
A

Alen

Guest
matias kaže:
Alen kaže:
Hehe... Ajde znalci da vas vidim... Zašto na rusu je jača podizna moč od potisne moči na hidraulici? Ja znam a vi??


He he ja neznam a placu dobivam zbog ljepote i karaktera 8)

Hehe...Jel ima još koje mjesto slobodno u tvojoj firmi?? :lol:
 
C

case jx80

Guest
mario kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
slažem se mario :mrgreen:

Da taj traktor digne 2000 kg ide prednji kraj u zrak na mjestu.

Prazan nema 3500 kg.
Sorry tak piše !
dođi pa vidi mi nismo isto vjerovali dok nismi isprobali mal dizati strojeve koje je nosio i belarus 82 .
puno lakse diže teret i manje ga diže od belarusa. ona naprijed ima 6 x 60 kg + fiksni uteg od 80 kg.
i to puta dužina kraka pri podizanju nekog tereta tj. dužina traktora....
a to su zaista nevjerojatni rezultati.....
ali ne želim ulazit u dublje rasprave jer ipak sam ja još "zelen"tj. premlad da bi se upustao u takve rasprave...
 
C

case jx80

Guest
Da taj traktor digne 2000 kg ide prednji kraj u zrak na mjestu.

Prazan nema 3500 kg.[/quote]

jako se varaš ima 3600kg bez utega!!!!!!!!!!!!
malo se vise informiraj pa zatim komentiraj!!!!!!!!
 
C

case jx80

Guest
Koliko je 202.000 kn u eurima?????????????????
Jel to cijena s PDV-om??????

I koliko bi izašo dok se skine pdv i kapitalna!??????????[/quote]
62 % manje
22%pdv
40%kapitalna
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
case jx80 kaže:
Koliko je 202.000 kn u eurima?????????????????
Jel to cijena s PDV-om??????

I koliko bi izašo dok se skine pdv i kapitalna!??????????
62 % manje
22%pdv
40%kapitalna[/quote]

a jel nisu kapitalna 20% ili su ih već podigli na 40%? :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
case jx80 kaže:
Da taj traktor digne 2000 kg ide prednji kraj u zrak na mjestu.

Prazan nema 3500 kg.

jako se varaš ima 3600kg bez utega!!!!!!!!!!!!
malo se vise informiraj pa zatim komentiraj!!!!!!!![/quote]



Pazi fuljao sam 100 kg :D :D
S utezima bi i digo 2000 kg, ali više od toga jako teško
 

Najnoviji postovi

Na vrh