• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE Maxxum 5140

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Case maxxium 5140

marko hurlimann xa86 kaže:
al na poluosovinama kaj idu u zadnje kotaču su malo šparali :mrgreen: ;)

Em je, to nemreš strgat da si Bog!!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Case maxxium 5140

znaš onu staru: Nej 2 put reč!!! :roll: :mrgreen:
 
N

ND110

Guest
Re: Case maxxium 5140

Case 5140 ima 115ks power shift menjač motor ima američki marka CAMINS ti motori spadeju u vrh svjetske kvalitete.Ja sam radio u ina-naftaplinu gdje su bili ti motori preko 500ks.U evropi se ugrađuju u mnogi autobuse jer su kvalitetni i mali potrošači što je dokazano jer ja pratim to.Taj traktor sam vidio u Molvama i izgleda dobro .Ja imam Case 1594i ime slične detalje kao prednja osovina je cararo getriba je slična kao i moja.Da bi taj traktor radio ispravno moraš uložiti najmanje 500eura u servis.Mora se promjeniti ulje u getribi i to ulje ima oznaku JD50INA to je ulje za taj tip getribe i to je oznak po johan deere .U GETRIBU NE MOŽE IČI NI SLUČAJNO MOTORNO ulje jer kvar na getrobi bude i preko 3000 eura Ja sam kupio knjigu za 1594 i 5140 u americi i košta sa dostavom oko100eura.Svaki korisnik tih traktora mora imati te knjige. Ja sam menjao sva ulja i sve filtere a imate ih u zagrebu firma stepco koja je sada iza V. Gorice u mjestu Vukovina.Meni je želja kupiti 5140 i ne treba bolji traktor.Svoj traktor sam komplet uredio pa vam budem poslao slike.Imam limarsko-lakirersku radionu sa komplet opremom a posebno mi je užitak raditi na case-u.Tehničke podatke o svim traktorima imate na konedata stranici.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Case maxxium 5140

Da točno mi smo to u Molvama kupili i mogu reči da smo za sad zadovoljni probali smo orati oko 3 ha sa trobraznim okretačem 14" dosta tvrdu zemlju ide fenomenalno.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

jesi ga to kupio kod hontića u molvama? :scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Case maxxium 5140

jesam,jako smo zadovoljni s njime
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

MATIJA CASE kaže:
jesam,jako smo zadovoljni s njime
jesi li mu ti promijenio prednje gume ili je on,kad sam ja gledao taj traktor prednje su mu bile jako loše.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

ja sam bio kod njega prošle godine početkom 4.mjeseca i još malo sam kupio toga case-a.mene je tražio 12000e preko telefona a kada sam došao kod njega i počeo se cijenkati odmah mi je rekao 11000e.imao je on i fiata F 110 i tražio je 13000e bio je u nešto boljem stanju od case-a i imao bolje gume pa sam se odlučio za njega.na kraju mi je fiata spustio na 11600e.kad sam rekao da kupujem on mi je još jedanput ponudio case-a i to ispod 11000e ali ja sam ipak kupio fiata.činilo mi se da se želio riješiti case-a više nego fiata.case je imao neki čudan zvuk u getribi i klimala mu je kardanska osovina(vjerovatno samo ležaj).ako ti kažeš da ti je traktor dobar onda je on vjerovatno otklonio nedostatke koje je imao pa to i opravdava ovu višu cijenu koju si ti dao za njega.i još nešto case ima fantastičan ajnšlag,vjerovatno ga u mjestu možeš okrenuti i super brz hidraulik.nadam se da će te dobro služiti,i još puno sati napraviti.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Case maxxium 5140

mi znamo što je njemu bilo i znamo da je on to poravio i sad ništa nema čudnih zvukova...sve je super
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

MATIJA CASE kaže:
mi znamo što je njemu bilo i znamo da je on to poravio i sad ništa nema čudnih zvukova...sve je super
ma vjerujem da je jer bio sam kod čovjeka u križevcima koji ga pozna i kaže da nezna kako se hontiću isplati to što radi jer u neke traktore uloži i po dvije,tri tisuće eura i onda ih proda.činjenica je da si kupio odličan traktor za malo novca jer kad pogledaš kakve su im paprene cijene vani onda znaš da si super prošao kupnjom istog,jer nije on bez vraga vani skup,skup je jer su to odlični traktori.
 
D

domi

Guest
Re: Case maxxium 5140

josip123 kaže:
jesi ga to kupio kod hontića u molvama? :scratch
e kak si zadovoljan sa case-om jel se kvari,jel su skupi dijelovi :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Case maxxium 5140

sa case-om sam super zadovoljan...imam ga jednu i pol godinu i nema nikakvih kvarova za sada...ni manjih ni večih...znaći samo mjenjanje ulja i filtera...mislim da si več pročitao tu temu i znaš kaj mu je bilo tak da ne moram previše obnjašnjavati...

a za djelove ...skupi su sigurno...znam po našem članu poljoprivrednog foruma i naravno mom prijatelju iz obližnjeg sela da djelovi nisu baš jeftini....samo su mjenjali ručnu koćnicu nekaj je otišlo a to je samo koštalo 7.000kn tak i meni jedino ne drži ručna a neda mi se to slagati jer mi ne treba nemamo mi puno brda ili takvoga slično
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

matija koliko si do sada sati napravio sa case-om?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Case maxxium 5140

pa napravio sam oko 350r/h...

case kod mene nema puno posla...kaj je njemu obrađivat 30rali zemlje...i ako se nakaj ide radit uslužno...sad bude ove godine podrivanja puno uslužno...več me puno ljudi pitalo.... :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Case maxxium 5140

meni je fiat odradio oko 1000h,a imam ga ravno dvije godine.sada obrađujem 60ha zemlje i stalno se povećavaju površine.ako ova godina dobro pođe u skoroj budućnosti bi trebao da stigne još jedan fiat 160-90 ili 180-90.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
polako usavršavam case-a ...retrovizor desni napravljeni...dobit če nove cipele ove godine prije jeseni i utege prednje obavezno...

DSC00509.jpg

DSC00505.jpg

DSC00501.jpg
 
M

MOCO

Guest
Mene se više dojmio ovaj silos što se vidi na zadnjoj sličici!!:supris:
Koliki je kapacitet?Ja moram isto nešto napraviti, a neznam odakle početi! Pomozi savjetima, treba li dozvola, kako krenuti gdje kupiti-novo ili polovno? (najbolje otvori negdje novu temu, da ne odemo u off)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Mene se više dojmio ovaj silos što se vidi na zadnjoj sličici!!:supris:
Koliki je kapacitet?Ja moram isto nešto napraviti, a neznam odakle početi! Pomozi savjetima, treba li dozvola, kako krenuti gdje kupiti-novo ili polovno? (najbolje otvori negdje novu temu, da ne odemo u off)

kapacitet silosa je 15m3, dozvola ti netreba nikakva...samo trebaš imati pare za silos, najbolje kupiti novog silosa..cijena takvog novog ti je oko 18.000,00 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh