• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE Maxxum 5140

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav drustvo
Danas smo bas isli gledati traktore, potreban nam je traktor od jedno 100-130ks, tacnije receno potreban je stricu posto obradjuje vise zemlje i izmedju ostaloga gledali smo i jedan Case konkretno ovaj http://www.njuskalo.hr/traktori/case-maxxum-5140-powershift-94-g-106ks-oglas-1589025
E sad traktor neizgleda tako lose malo je onako neuredan ali dobro. Ali desne gume (gledano sa mjesta vozaca) su mnogo vise potrosene od lijevih, to jest potpuno su glatke a lijeve tako tako i sad neznam zbog cega je to takvo :scratch
Da je obrnuto stanje onda bi kontao da moze biti od mnogo oranja, ali ovako nemam predstavu zbog cega je tako. Pa ako bi neko mogao o teome da kaze koju pametnu :partyman:
Gledali smo i neke Fendove pa me interesuje kakav je ovaj traktor u odnosu na Fendt 311 lsa 87-88g.p. Je li bolji, losiji ili tu negdje :?:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
pa čuj taj Case se ćini dobar..ja imam več sad 3. godinu Case takav možda si i vidio..za sad ide odlično, nema nikakve mane .. mislim da bi taj 94.god bio bolji od fendt-a 88.-89. god...al neznam u kakvom su stanju itd itd..mogu sam reč da su ti traktori odlični imaju američki Cumins motor dobre getribe ...jedino ih može je..t struja kak i sakog traktora...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
E da jos sam zaboravio. Nerade mu dugmad na blatobranima sto kontrolisu hidrauliku, jeli to neki problem popraviti. I ona zuta lampica pored onog kruga sto stela hidrauliku mu trepce (pali se i gasi), jeli to u redu?
A sto se tice motora, izgleda solidno. Sve u svemu naj vise me brinu te razlicito potrosene gume, neznam zbog cega bi to moglo biti
 
M

Miško 007

Guest
Možda je pukla pa je stavio polovnu pošto misli stroj prodat.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nije problem popravit..to neki senzor valjda izgorio...i ona lampica stalno tako svijetli i na mojemu..to znači da je hidraulik u mirovanju...pa valjda nisu gume poštelane nisu spone(krajnici) valjda dobro poštelane
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
nije problem popravit..to neki senzor valjda izgorio...i ona lampica stalno tako svijetli i na mojemu..to znači da je hidraulik u mirovanju...pa valjda nisu gume poštelane nisu spone(krajnici) valjda dobro poštelane

Sto se tice lampice ona ne svjetli sad da svijetli konstantno nego treperi kao recimo zmigavac, Je li tako i u tebe ili stalno konstantno gori?
Da li je moguce da se toliko vise potrose gume sa jedne strane u odnosu na drugu zbog spona? Mislim to nisu malo razlicito potrosene, jedne su totalno glatke a druge imaju saru 3-5 cm, vidi se i na slikama
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
lampica treperi...

a neznam što bi bilo..možda je okretao više u tu stranu pa se tako derale...stvarno neznam što bi bilo
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
lampica treperi...

a neznam što bi bilo..možda je okretao više u tu stranu pa se tako derale...stvarno neznam što bi bilo

Ok. Jos cemo vidjeti sta cemo, pogledacemo jos neke traktore, nije nam bas neka zurba, do jeseni ce se valjda naci nesto dobro. U svakom slucaju hvala
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
možda je nosio bočni tarup za kanale pa je više potrošio desne gume

E vidis takva mi mogucnost nije ni pala na pamet, ali je sve moguce.
U korist te teorije ide i to da nema poklopca na akumulatoru koji se nalazi na desnoj strani ispod vrata, pa ako je bio plasticni mozda je nastradao, a i donje desno staklo je napuklo tako da bi ta teorija mogla da drzi vodu :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo dečki član foruma markach i ja sredili moj stroj..bilo je dosta zajebancije , šmirglanja i tih gluposti..sve u svemu moram pohvalit Marka super obavili posao i to je to, i moram pohvalit člana Ivicu Blagaja za naljepnice super su ispale baš po naruđbi..evo imam par slikica :

DSC00978.jpg

DSC00982.jpg

DSC00984.jpg

DSC00990.jpg

DSC00991.jpg

DSC00992.jpg

DSC00993.jpg

DSC00994.jpg

DSC00995.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
odlican posao. lijepo je vidjeti kada je stariji stroj sredjen i zglancan a ne ofucn i unisten..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
tako je ...več nije baš boja bila kak treba i sredili ga sad kak spada...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ooo...svaka čast...još sam zadnje gume i napred par utegića spizdit i ko bombon...:prayer:
 
V

vedo

Guest
Odličan posao Matija,samo još da te pitam,naprijed na traktoru,jesu li ono tegovi ili platforma za tegove? :confused:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
platforma za tegove...moram ih nabaviti a neznam gdje...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
traktorić ti izgleda savršeno...odlično obavljen posel...samo tak napred:):)
 

Najnoviji postovi

Na vrh