• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ja sam nekad prije vađenja zvao i rekao mi je čovjek da su smanjili količine koje otkupljuju i da će uzimati samo pakirani, ne u rinfuzi.

Ja sam sa češnjakom za neko vrijeme završio. Sadit će se samo malo da se ima za vlastitu potrošnju i malo kod kuće prodati, ništa više.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Ja sam prvi put sa njima poslovao.odnio uzorak ,kazu moze,uzeo gajbice i sutra dan donio cesnjak.koliko su uzimali ove godine neznam.to sto sam donio kazu u gajbicama ide drito u trgovinu. Smanjio sam i ja,probat cu jos koji put,ucim jos.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ma mi smo već 6-7 godina u tome, ali ova i prošla se pogodile jako loše (meteorološki), tržište jako zasičeno, tako da odustajemo... Plačamo sadnju, sredstva, okopavanje, vađenje, čišćenje, a na kraju ništa... Posadit će se malo u vrtu koliko se može kod kuće prodati i amen.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Zato smo ja i moja gospođa ove sezone ispleli gotovo vagon češnjaka :) , teško je samo od prodaje u rinfuzi očekivati dobru zaradu, te godine su prošle...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Vjerujem da se može prodati, ali uz posao u firmi je to teško sve odraditi...

Da imam malo više zemlje i da mogu prestati raditi u firmi drukčiji film bi to bio, ovako ne mogu drukčije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Sorte češnjaka, da li pazite na to i koje su sorte najkvalitetnije na našem terenu, da li negdje kupujete sjemenski materijal ili koristite domaći češnjak?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kod crvenog luka ima više sorti i meni je najkvalitetniji holandski žuti međutim kod češnjaka ne znam ništa osim da je domaći, po trgovinama vidim neki sjemenski češnjak a na internetu sam vidio da postoji desetine sorti tako da možda i za hrvatski kontinent postoji neka kvalitetna sorta da znam negdje kupiti ili potražiti za u buduće. Zato je bio upit pa se možda nešto sazna konkretnije.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Marko ,jesu li ti u Vinkovcima uzimali i taj Vrgorački ? I ja ga sadim a znam da se u tvom kraju preferira slavonski ,šarac itd..
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Izgleda se nismo skužili . Mislio sam da li je taj Pik u Vinkovcima htio otkupljivati i Vrgorački ili samo domaći slavonski?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Sad vidim sta si napisao. Ja nisam dobro procitao post.
Uzimali su i taj vrgoracki
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Fala Marko . Inače ,i taj Vrgorački ,što si uzeo iz Cerića je vjerojatno od Gorana ,kao i moj . Odličan luk.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ne govorite o istom Goranu. :)
Ali luk je isti u obojice. :)

Ima od toga dosta godina, mislim 7-8 kad smo ja i njegov brat razmijenili vrste. Od jednog jedinog kilograma je on u narednim godinama proizveo tko zna koliko. Govori to dosta o njima ali i o kvaliteti češnjaka jer da nije dobar ne bi ga sigurno prihvatili...
 
Posljednje uređivanje:

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Je ,ja sam mislio na tebe ,Goran 1985 ,jer mi se čini da si spominjao svoj luk dole oko Vinkovaca.A ja sam uzeo od tebe i preporodio se u odnosu na onaj prije kaj sam sadio .Ovaj tvoj već treću godinu uspijevam održati u prosjeku 90-100 grama po glavici.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Nakon sadnje, u roku od par dana. Nema potrebe čekati da češnjak nikne.

Jeste li spremni za muhu? Gledajući prognozu, moglo bi biti veselo. Ako je kod vas kao i kod mene, dakle toplo, zemlja suha pa češnjak niče nejednako, stvar je prilično zeznuta a problemi zagarantirani.
Kome je sav češnjak niknuo savjetujem da odradi zaštitu od muhe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh