• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Ni ja ne koristim KAN ili Sulfammo. Kad bi mi se učinilo da je slab i da mu treba dušika vjerojatno bi, no to je rijetko kada slučaj a zadnje što treba u gustom sklopu sadnje je prevelika lisna masa. Za dobar prinos je bitan faktor sunce, količina svjetlosti. Tako će uvijek vanjski redovi biti krupniji od unutarnjih, pa i na gredicama koje idu istok/zapad će uvijek južni red biti krupniji od sjevernog. Raniji također.

Ovo je jedan od najbolje objašnjenih postova koje sam pročitala. Hvala. Usput sam dobila i odgovor na svoje pitanje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Gorane, znači da to što ja sadim red od reda na 35 cm je svakako prednost?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Sigurno da je prednost. Da imam dovoljno zemlje radio bi i ja tako. Ali jedva skupim i hektar dobre zemlje za uzeti u najam.
Pravi proizvođači opreme za rad u češnjaku izvode i sadilice i kombajne na taj razmak, što će reći da je to idealan razmak kako je praksa pokazala.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Od prošle sezone, u zemlji je ostalo nešto češnjaka (nismo ga izvadili jer je sav bio obrastao u travu). Sada je uredno iznikao.
Zanima me da li se taj češnjak može konzumirati?
Kada je sađen, potapan je u fungicid.

Hvala na odgovoru!
 

Bazgaeko

Novi član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
19
Pomoc molim..

Jel ovo Lukova muha?
 

Prilozi

  • 20200319_182452.jpg
    20200319_182452.jpg
    179.3 KB · Pregleda: 42
  • 20200319_182439.jpg
    20200319_182439.jpg
    208.8 KB · Pregleda: 43
  • 20200319_182414.jpg
    20200319_182414.jpg
    210.7 KB · Pregleda: 45

Bazgaeko

Novi član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
19
Crvica nema..
Ali ipak sam pospricala Rogorom.
Za svaki slucaj.
Kod nas je jako suha zemlja.. kakva je drugdje situacija?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Pravi je, nas jesenski ove godine kilavi...valjda ga sludili uvijeti bez snijega bez prave hladnoce pa nezna ni sam kaj bi sa sobom...valjda ga bude dovoljno za kobase u 11 mjesecu🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prije je žena sadila na jesen i nikad nije bil dobar. Uvijek ga je nekaj "sredilo" po zimi. Od kad sadi u proljeće, da pokucam po glavi, pardon veli se po drvu (svejedno :hahah: ).
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Gorane kako se uspjevas borit sa muhom?
Kod mene svake godine dođe u drugo vrjeme, zime su blage svaki dan budu temp +10 pa je tesko ocjenit tretman prskanja, stavljam zute ploce al se naljepi svega pa je tesko prepoznat muhu s obzirom da nema ni jedne slike gdje bi se moglo vidjet kako izgleda..
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Pisao sam o tome prije, na jesen obavezno jedna zaštita Rogorom, na proljeće rijetko bude štete u mom kraju. Ove godine skoro ništa štete.
Ploče ne stavlja nitko pa tako ni ja, a i ne vjerujem da bi je prepoznao na tome.
 

Najnoviji postovi

Na vrh